لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت پیمانکاری در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت معماری در کرج ثبت شرکت گردشگری در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت موسسه در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج شرایط ثبت شرکت در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج زمان ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج ورود و خروج شریک شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره افزایش سرمایه شرکت
سایر خدمات
ثبت برند در کرج ثبت علامت تجاری در کرج ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج تشکیل پرونده مالیاتی در کرج اخذ جواز صنایع در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج رتبه بندی ( اخذ گرید ) در کرج
تماس با ما

اخذ کد اقتصادی در کرج


اخذ ک اقتصادی در کرج

کد اقتصادی چیست ؟ شیوه های مختلفی برای انجام فعالیتهای اقتصادی وجود دارد. تمامی فعالان امور تجاری حقیقی و یا حقوقی بودن شخص متقاضی ( در صورت اینکه شرکت آنها ثبت شده باشد ) از سمت نهادهای مربوطه مورد حمایت قرار می گیرند. لذا برای شناخت این افراد و نظارت بر امور آنها باید به شناسایی این اشخاص حقیقی یا حقوقی اقدام کرد.و کد اقتصادی فعالان تجاری د رکرج اخذ نمایند.

در صورت اخذ مجوزهای تجاری و پرداخت مالیات می توان از رقابت ها و فعالیت های غیر اخلاقی و فاسد جلوگیری کرد. شرکتها چنانچه دارای کد اقتصادی نباشند در پرداخت مالیات با سختی مواجه می شوند و پرونده مالیاتی برای آنها تشکیل نخواهد شد در ازای آن ضوابط و قوانین سازمان امور مالیاتی کشور علی الرأس شناخته می شوند.

مزایای اخذ کد اقتصادی در کرج

 1.  با داشتن کد اقتصادی از رقابت های ناسالم جلوگیری می شود و زمینه ی حمایت از فعالان اقتصادی محقق می شود.
 2. از دیگر مزایای اخذ کد اقتصادی،اخذ مجوز برای انجام امور بازرگانی و دریافت کارت بازرگانی است.
 3.  از مدارک مورد نیاز برای تشکیل پرونده ی صدور کارت بازرگانی، ارائه کد اقتصادی جدید و تعهد مبنی بر ارایه این کد پس از صدور می باشد.
 4. برای انجام امور تولید، مونتاژ، واردات و صادرات، توزیع کالا و کالاهای خدماتی توسط اشخاص حقوقی داشتن این کد الزامی است.
 5. اشخاص حقیقی هم که به این امور ( واردات و صادرات و توزیع کالا و..) اشتغال دارند و دارای پروانه کسب و کار می باشند یا دارای محل فعالیت تجاری اند واجد شرایط اخذ کد اقتصادی اند.
 6. اخذ کد اقتصادی برای انجام امور مالیاتی و تشکیل پرونده مالیاتی ضروری است.
 7.  کسب مجوز برای فعالیتهای تجاری و پرداخت حقوق حقه دولت در قالب مالیات و جلوگیری از رقابت ها و تلاش های ناسالم از دیگر مزایای کد اقتصادی است.
 8.  فعالیت های اقتصادی به شیوه های گوناگون انجام می گیرد که حمایت و نظارت بر اعمال اقتصادی فعالیت کنندگان مستلزم شناخت اشخاص فعال در این زمینه است. دریافت مجوز جهت فعالیت های تجاری و اقتصادی و پرداخت حقوق حقه دولت در چارچوب مالیات و جلوگیری از فعالیت ها و تلاش های غیر عرف و ناسالم از دیگر مزایای دریافت  این کد می باشد.

اشخاص مکلف به اخذ شماره اقتصادی در کرج 

 1. تمامی شرکتهایی که دارای فعالیت های تولید ، مونتاژ ، واردات و صادرات ، توزیع هر نوع کالا و امور خدماتی می باشند.
 2. تمامی افراد حقیقی که مشغول تولید، مونتاژ ، واردات و صادرات ، توزیع هر نوع کالا و امور خدماتی هستند و پروانه کسب و کار از مراجع مربوطه دریافت کرده باشند و یا جهت فعالیت تجاری که انجام می دهند مکان خاصی را در اختیار داشته باشند.
 3. تمامی افراد موضوع بندها ی 1و 2و 4 ماده 2 قانون مالیاتها ی مستقیم مصوب اسفند ماه سال 1366.

تبصره - پروانه کسب و کار در اصل همان پروانه های تجاری می باشند که از اداره اصناف، اتاق صنایع و معادن و بازرگان، وزارتخانه ها و دیگر مراجه دارای صلاحیت اخذ شده باشد.

اشخاص غیر مکلف به اخذ شماره اقتصادی

مسجدها و تکایا.

تمامی افراد حقیقی که مشغول به فعالیت های هنری مثل فیلمسازی و فعالیتهای مرتبط، طراحی، خطاطی ، نقاشی ، نویسندگی ، ترجمه کتاب ، گرافیک و ویراستاری هستند.

افرادی که عضو هیات علمی دانشگاه و مراکز آموزش عالی هستند و به امور تحقیقاتی و یا مشاوره فنی می پردازند.

بنا به مواد 4 و 23 قانون نظام صنفی، اتحادیه های صنفی نمیتوانند فعالیتهای اقتصادی انجام دهند.

اشخاص حقیقی که شرایط ذکر شده در بند (الف-2)این دستور العمل را نداشته باشند و به فعالیت پیمانکاری مشغول باشند در صورتی که مبلغ قرارداد یا مبلغ دریافتی تمامی قراردادهای آنها در یکسال شمسی بیشتر از پنجاه میلیون ریال نباشد.

مدارک مورد نیاز اخذ کد اقتصادی در کرج

الف- اشخاص حقیقی

 1. تقاضای کتبی ارائه شود.
 2. از پروانه کسب یک کپی ارائه شود.
 3. از تمامی صفحات شناسنامه کپی تهیه شود.
 4. رسید تادیه مبلغ ۱۰۰۰۰ ریال به حساب ۵۲۳ خزانه نزدیکی از شعب بانک ملی ایران.
 5. کامل کردن فرم مدارک شناسایی اشخاص حقیقی.
 6. سه قطعه عکس ۲*۳ درخواست کننده.
 7. چنانچه پیش از این کارت اخذ کرده باشد کپی کارت اقتصادی قبلی یا فیش کامپیوتری.

وقتی که اسنادی که در بالا قید شد فراهم گردید و فرم مدارک شناسایی اشخاص حقیقی کامل و امضا شد ، باید آنها را به دایره مالیاتی مربوطه ارائه کرد و بعد از اینکه مدارک توسط کارشناس مالیاتی بررسی شد و در دفتر حوزه مالیاتی ثبت شد یک رسید مبنی بر دریافت مدارک را به متقاضی تحویل می دهد و مدارک به اداره نظارت و پیگیری ارائه خواهد شد تا بعد از اینکه مدارک کنترل شد،مجدد مدارک به اداره کل اطلاعات و خدمات مالیاتی و اداره شماره اقتصادی ، ارسال شده واداره ذکر شده پس از بررسی مدارک  کارت شماره اقتصادی را صادر می نماید.

در صورتی که بعد از اخذ کارت شماره اقتصادی اطلاعات هویتی اشخاص حقیقی تغییر نماید می بایست فرم نمونه را کامل کرده و بهمراه مدارک تایید شده به حوزه مربوطه یا اداره صادرکننده کارت ارائه شده تا تغییرات ثبت شده ونسبت به اصلاح کارت ، اقدام شود.

ب-  اشخاص حقوقی

 1. تقاضای کتبی شرکت.
 2. روزنامه رسمی که آگهی تاسیس شرکت در آن درج شده ا��ت.
 3. برای صادر شدن شماره اقتصادی مبلغ ۱۰۰۰۰ ریال به حساب ۵۲۳ خزانه از شعب بانک ملی ایران پرداخت شدهو رسید آن ارائه شود.
 4. کپی از تمامی صفحات شناسنامه.
 5. فرم اطلاعات هویتی اشخصاص حقوقی مانند نمونه تنظیم شود.
 6. کپی کارت اقتصادی قبلی یا فیش کامپیوتری.

بعد از اینکه کارت دریافت شد و فرم اطلاعات هویتی اشخاص حقوقی که  مدیر عامل یا وکیل قانونی آن را تنظیم کرده باشند وشرکت آن را مهر کرده باشد کامل شد به دایره مالیاتی مربوطه ارائه شده و بررسی مدارک توسط کارشناس مالیاتی صورت گرفته و در دفتر حوزه ثبت شده و یک رسید صادر کرده و به متقاضی تحویل می دهد.پس از آن مدارک به اداره نظارت و پیگیری تحویل داده می شود و اداره ذکر شده با کنترل مدارک آنها را به اداره کل اطلاعات و خدمات مالیاتی-اداره شماره اقتصادی ارائه کرده و اداره یاد شده کارت شماره اقتصادی را صادر نموده و به متقاضی تحویل خواهد داد.

در صورتی که پس از اخذ کارت شماره اقتصادی در اطلاعات هویتی اشخاص حقوقی تغییراتی صورت گیرد باید نسبت به تکمیل فرم مربوطه اقدام شده و به همراه مدارک مورد تایید به دایره مربوطه یا اداره صادر کننده کارت ارائه شود.

مراحل ثبت نام و اخذ کد اقتصادی جدید در کرج

 1. مراجعه به سامانه سازمان امور مالیاتی به نشانی http://tax.gov.ir.
 2. کلیک بر روی گزینه ی "ثبت نام الکترونیکی شماره اقتصادی" از منوی سمت راست و انتخاب گزینه ی "ورود به سامانه".
 3. کلیک بر روی گزینه ی "سامانه پیش ثبت نام کد اقتصادی".
 4. درج اطلاعات خواسته شده در سامانه.
 5. پس از انجام مراحل فوق،پاکت مربوط به نام کاربری و رمز ورود توسط سازمان امور مالیاتی برای شما ارسال می گردد.
 6. پس از دریافت پاکت،می بایست مجدداَ به سامانه ی سازمان امور مالیاتی مراجعه نموده و با ورود به سامانه،اطلاعات خواسته شده را مطابق اسناد قانونی و ثبتی درج نمایید.
 7. در این مرحله در صورت نبود مشکل در اطلاعات وارد شده کد اقتصادی جدید برای شما ارسال می گردد.

چند نکته :

 1. جهت پیگیری از وضعیت ثبت نام کد اقتصادی می توانید با مراجعه به سامانه ی سازمان امور مالیاتی قسمت"پیگیری سریع وضعیت ثبت نام کد اقتصادی" و وارد نمودن نام کاربری و رمز ورود از آخرین وضعیت کد اقتصادی خود مطلع شوید و در صورت اعلام نقص و یا ایراد از سوی سامانه،نسبت به رفع آن اقدام نمایید.
 2. جهت دریافت کد اقتصادی جدید،می بایست پرونده مالیاتی خود را از سازمان امور مالیاتی تکمیل نموده و شماره واحد مالیاتی،کد اقتصادی 12 رقمی و کلاسه پرونده دریافت نموده باشید.
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

اخذ کد اقتصادی در کرج

برای شناخت این افراد و نظارت بر امور آنها باید به شناسایی این اشخاص حقیقی یا حقوقی اقدام کرد و کد اقتصادی فعالان تجاری د رکرج اخذ نمایند

ثبت طرح صنعتی در کرج

طرح صنعتی از زمره مقوله های مالکیت فکری میباشد و فقط محصول را از نظر زیبایی شناختی و تزئینی بررسی کرده و ظواهر یک محصول را مورد نظر قرار می دهد.

ثبت موسسه در کرج

از جمله شرکت هایی که در کرج بعد از ثبت شخصیت حقوقی دست پیدا کرده اما فعالیت آنها تجاری نمی باشد موسسات غیر تجاری نامیده می شود

ثبت شرکت بازرگانی در کرج

شرکتهای بازرگانی به گونه ای از شرکتها گفته می شود که امور فعالیت شرکت به صورتی است که در فعالیت های بازرگانی خرید و فروش و توزیع و صادارت و واردات تمامی کالاهای مجاز می باشد

رتبه بندی ( اخذ گرید ) در کرج

معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جهوری معیارهای تشخیص صلاحیتی را مشخص کرده است که بر اساس آن در مورد رجحان شرکتها از لحاظ کیفیت و کمیت نسبت به یکدیگر امتیاز داده می شود که به آن گرید گفته می شود.

کارت بازرگانی چیست ؟

کارت بازرگانی مجوزی است که به دارندگان آن اعم از حقیقی یا حقوقی اجازه می دهد در حوزه صادرات و واردات مشغول تجارت شود. تعداد کثیری از کسانی که نسبت به اخذ کارت بازرگانی از وزارت بازرگانی اقدام کرده اند از مزایای آن برخوردار می شوند

شرایط ثبت شرکت در کرج

تنها در صورتی شرکت شکل می گیرد که بین شرکا و سهامداران با در نظر گرفتن ضوابط و قوانین حقوقی قرادادی شکل بگیرد.

ثبت اختراع در کرج

به مجموعه عملکردها یا راهکارهای فنی تازه ای که جهت انتفاع یک مشکل بخصوص میتوان از ان استفاده کرد اختراع گفته می شود

هزینه ثبت شرکت در کرج

به ثبت رساندن شرکت متضمن هزینه های می باشد و به چندین مورد وابسته می باشد . هرکدام از موارد دارای هزینه های مخصوص به خود می باشند که با توجه به انواع شرکتها این هزینه ها نیز متغیر می باشد

انتخاب اعضا هیئت مدیره

زمانیکه تعدادی از سهامدارن توسط مجمع عمومی مؤسس و یا مجمع عمومی عادی انتخاب می شوند که مدت معینی برای این منظور تعیین می شود که انتخاب انها بیشتر در جهت امور شرکت سهامی می باشد در نتیجه به این اجتماع از صاحبان سهام هیئت مدیره گفته می شود

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟