لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت پیمانکاری در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت معماری در کرج ثبت شرکت گردشگری در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت موسسه در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج شرایط ثبت شرکت در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج زمان ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج ورود و خروج شریک شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره افزایش سرمایه شرکت
سایر خدمات
ثبت برند در کرج ثبت علامت تجاری در کرج ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج تشکیل پرونده مالیاتی در کرج اخذ جواز صنایع در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج رتبه بندی ( اخذ گرید ) در کرج
تماس با ما

وظایف مجمع عمومی عادی چیست؟


در همه شرکت ها بایستی تصمیمات کلی که توسط مدیران گرفته شده است و هم چنین راه و روش های سالیانه به اطلاع و تصویب شرکا برسد.سهامداران هم تمایل دارند از کارهای کلی شرکت  باخبرو اطلاع داشته باشند بنابراین مجمع عمومی عادی تنها ابزاری می باشد که سهامداران می توانند نظرهای خود را اعمال کنند.بنابراین قاعده قانون بیان نموده است که:

مجمع عمومی عادی شرکت باید سالی یک مرتبه منعقد شود.

برای شرکت در این مورد دو وظیفه مشخص شده است که این وظایف به شرح ذیل می باشد:

  • مطابق ماده 89 قانون تجارت مجمع عمومی بایستی سالی یک بار تشکیل گردد تشکیل این مجمع در هر سال چند دفعه هم ممکن و امکان پذیر می باشد.اما نمی توان هر چند سال یک مرتبه آن را منعقد کرد بلکه بایستی هر سال به صورت حتمی تشکیل گردد.
  • زمان تشکیل مجمع عمومی سالیانه بایستی در اساسنامه شرکت مشخص گردد.دلیل آن هم آگاه و با خبر شدن سهامداران می باشد که جلسه در چه موقع تشکیل می گردد تا خود را برای حضور در جلسه حاضر نمایند.

برخی از شرکت ها در اساسنامه خود روز تشکیل مجمع عمومی سالیانه را مشخص می کنند.به عنوان مثال روز 10آذر هر سال را انتخاب می نمایند و ذکر می کنند در صورتی که روز ذکر شده با تعطیل عمومی مصادف گردید مجمع عمومی عادی روز بعد تشکیل خواهد شد.بعضی از شرکت ها آن را به روزهایی محدود می کنند به عنوان مثال در اساسنامه ذکر می گردد که مجمع عمومی سالیانه روز 15 اول آبان ماه به دعوت هیئت مدیره تشکیل می گردد.

در جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ثبت شرکت تضامنی در کرج به مقاله آن مراجعه نمایید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

وظایف مجمع عمومی عادی

مجمع عمومی عادی به روال و فعالیت یکساله شرکت ناظر می باشد و دارای وظایفی به شرح ذیل می باشد:

  1. انتخاب هیئت مدیره:از جانب مجمع عمومی عادی هیئت مدیره شرکت انتخاب می گردد معمولا هیئت مدیره بای مدتی بیشتر از یک سال(دو سال)مشخص می گردند. هر زمان که مدت زمان خدمت آن ها به پایان رسید مجمع عمومی هیئت مدیره جدیدی لنتخاب خواهد کرد.انتخاب هیئت مدیره یکی از مبادرات مهم مجمع عمومی عادی می باشد.به این دلیل که هیئت مدیره نماینده سهامداران به منظور اداره امور شرکت می باشند و کارهای آن ها در ضرر و منفعت شرکت تاثیر بسیار زیادی دارد.
  2. انتخاب بازرسان شرکت: بازرس یا بازرسین شرکت به تعدادی که در اساسنامه شرکت مشخص شده اند بایستی از جانب مجمع عمومی عادی انتخاب شوند.آشکار است که بازرس شرکت به امور هیئت مدیره ناظر می باشد و ابزار وسیله اطلاع به مالکان سهام خواهد بود.
  3. .هر شرکتی بایستی در پایان سال بعد اطلاع داشته باشد که ضرر و منفعت آن چه مقدار می باشد.به موجب همین امر هیئت مدیره شرکت فهرستی از دارایی و دریافتی های شرکت و بدهی های شرکت و صورتحساب دوره عملکرد سالیانه را تهیه می کند.مجمع عمومی عادی با مشاهده و دقت در آن تصویب می شود و در صورتی که در آن اشکالی وجود داشته باشد شرح و اصلاح آن را از هیئت مدیره خواستار می شود.قابل ذکر است که تصمیم گیری درباره ترازنامه و حساب سود و زیان سال مالی بدون خواندن گزارش بازرس یا بازرسان شرکت در مجمع عمومی عادی بی اعتبار می باشد.
  4. تقسیم منافع: .به طور معمول منافع شرکت برای اینکه تبعیضی قائل نشوند با نظر مجمع عمومی عادی تقسیم می گردد.
  5. تصویب و یا رد پیشنهاداتی که از طرف هیئت مدیره و یا بازرسان و یا یکی از سهامداران می‌شود.
  6. تعیین راه و روش شرکت و تصویب و یا مبادرت به هر عملی که به صلاح شرکت است مشروط بر این که در صلاحیت مجمع عمومی فوق العاده نباشد.

دعوت مجمع عمومی عادی

علاوه بر این که هنگام تشکیل مجمع عمومی در اساسنامه مخص می گردد.هیئت مدیره سهامداران را به منظور شرکت در مجمع عمومی دعوت می کنند دعوت مجمع عمومی بایستی از شیوه چاپ و انتشار آگهی در روزنامه کثیرالانتشاری که آگهی مربوط به شرکت در آن چاپ و منتشر می شود صورت بگیرد.

هر کدام یک از مجامع عمومی عادی بایستی روزنامه کثیرالانتشاری را که هر گونه دعوت و ابلاغیه بعدی به منظور سهامداران تا تشکیل مجمع عمومی عادی بعد در آن چاپ و منتشر خواهد شد را تعیین کنند.این تصمیم بایستی در روزنامه کثیر الانتشاری که تاریخ چنین تصمیمی به منظور چاپ و انتشار دعوتنامه های مربوط به شرکت در گذشته مشخص شده چاپ و منتشر شود.

مطابق ماده 97 قانون تجارت حدفاصل بین چاپ و انتشار آگهی دعوتنامه مجمع عمومی و تاریخ تشکیل آن نبایستی کمتر از ده روز و بیشتر از چهل روز باشد.

به وسیله هیئت مدیره دعوت مجمع عمومی صورت خواهد گرفت و به سبب ماده 91 در صورتی که هیئت مدیره مجمع عمومی سالیانه را در هنگام تعیین شده دعوت ننماید بازرس یا بازرسات شرکت وظیفه دارندخودشان  به منظور دعوت مجمع عمومی  مبادرت کنند.

درزمان هایی که تمام سهامداران در مجمع حاضر باشند نشر آگهی و تشریفات دعوت الزامی نیست. سهامدارانی که حداقل یک پنجم سهام شرکت را مالک باشند حق دارند دعوت مجمع عمومی را از هیئت مدیره بخواهند و هیئت مدیره مکلف است حداکثر تا بیست روز مجمع عمومی عادی را طبق مقررات دعوت کند. در غیر این صورت درخواست کنندگان می‌توانند انجام این تقاضا را از بازرس یا بازرسان شرکت بخواهند. در این حال بازرسان مکلف‌اند مجمع عمومی را حداکثر تا ده روز دعوت نمایند.در صورتی که بازرسان نیز از این تکلیف امتناع نمودند، دارندگان اقلاً یک پنجم سهام می‌توانند مستقیماً با رعایت تمام تشریفات راجع به دعوت و قید موضوع مورد درخواست به عنوان دستور جلسه و امتناع هیئت مدیره و بازرسان در آگهی، مجمع عمومی را دعوت نمایند.

متقاضیان محترم در صورت مواجه شدن با هر سوال یا مسئله ای با مشاوران و کارشناسان وکیل ثبت شرکت ها در ارتباط باشید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت شرکت تضامنی در کرج

برای تشکیل و ثبت شرکت تضامنی در کرج بایستی مواردی به شرح ذیل انجام گردد برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را بخوانید.

موضوع فعالیت شرکت خدماتی در کرج

چگونگی طراحی موضوع فعالیت شرکت یکی از مهم ترین مسائل به هنگام ثبت شرکت می باشد هدف شرکت های خدماتی از تاسیس عرضه ی خدمات می باشد و با استفاده و بهره گیری از متخصصان کاردان و با تجربه ی خود به نهاد ها و اداره های متقاضی معاضدت می رساند.

مزایای ثبت شرکت در کرج

اشخاصی که در کرج شرکت خود را به ثبت می رسانند شامل مزایایی می شوند.برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

وظایف مجمع عمومی فوق العاده چیست؟

از اجتماع صاحبان سهام مجمع عمومی فوق العاده تشکیل می شود و در زمان های اضطراری و زمانی که موضوع فوق العاده ای پیش آمده باشد مجمع عمومی فوق العاده تشکیل می گردد.برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص وظایف مجمع عمومی مقاله را بخوانید.

تعریف پیمانکار در کرج

مطابق ماده 7 قانون شرایط عمومی پیمانکار، باید گفت که پیمانکار شخص حقوقی یا حقیقی می باشد که طرف دیگر امضاء کننده ی پیمان است و اجرای موضوع پیمان را با توجه به اسناد و مدارک پیمان بر عهده گرفته است.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج

شرکت با مسئولیت محدود از جمله شرکتهایی می باشد که به منظور انجام فعالیتهای تجاری میان دو یا چند نفر شکل می گیرد.

ثبت شرکت عمرانی در کرج

از گونه شرکتهای مهم در کرج شرکت عمرانی می باشد که متقاضیان بسیاری این نوع شرکت را جهت تاسیس انتخاب می نمایند در این مقاله به توضیحات بیشتر د رمورد ثبت شرکت عمرانی در کرج می پردازیم لطفا مطالعه نمایید.

ثبت شرکت تولیدی در کرج

ابتدا برای ثبت شرکت تولیدی در کرج باید پروانه بهره برداری را اخذ نماییددر این مقاله از روش های ثبت شرکت تولیدی در کرج اطلاعاتی را کسب نمایید .

اساسنامه شرکت

از جمله ارکان مهم شرکتهای سهامی در کرج ، اساسنامه می باشد . در اصل تأسیس شرکتهای سهامی عام و سهامی خاص باید دارای اساسنامه باشند

نمونه آگهی دعوت مجمع عمومی فوق العاده

در این مقاله نمونه ای از آگهی دعوت مجمع عمومی فوق العاده پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟