لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت پیمانکاری در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت معماری در کرج ثبت شرکت گردشگری در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت موسسه در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج شرایط ثبت شرکت در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج زمان ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج ورود و خروج شریک شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره افزایش سرمایه شرکت
سایر خدمات
ثبت برند در کرج ثبت علامت تجاری در کرج ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج تشکیل پرونده مالیاتی در کرج اخذ جواز صنایع در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج رتبه بندی ( اخذ گرید ) در کرج
تماس با ما

ثبت شرکت در اراک


ما در این مقاله تلاش بر آن داریم تا درباره ثبت شرکت در اراک مطالبی را ارائه نماییم تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

ثبت شرکت در اراک

اراک یکی از مهم ترین شهر های صنعتی ایران است و وجود تنوع تولید محصولات صنعتی و هم چنین وجود صنایع مادر سبب شده تا تقاضای ثبت شرکت در اراک بالا برود، این شهر که جوان ترین شهر ایران است دومین قطب صنعتی ایران از بین 4 قطب صنعتی می باشد، اراک تولید کننده 80% از تجهیزات انرژی کشور می باشد، حال شما که با ثبت شرکت در اراک می خواهید در این چرخه صنعتی و اقتصادی قدرتمند وارد شوید باید پیش از اقدام به ثبت در خصوص این امر مهم اطلاعات تان را تکمیل کنید، زیرا ثبت شرکت از قواعد خاص خود پیروی می کند و باید در تنظیم اوراق آن موارد قانونی، برنامه های موسسین و نکات و موارد مربوط به اهداف آتی شرکت لحاظ شود. در ادامه این مقاله خواهید خواند که چگونه نوع شرکت تان را انتخاب کنید، چه مدارکی را تهیه کنید و چه مراحلی را طی کنید تا ثبت شرکت موفقی داشته باشید.

انواع ثبت شرکت در اراک

برای انتخاب نوع شرکت ابتدا باید بدانید چند شرکت برای ثبت وجود دارد، به طور کلی شما می توانید از بین 8 شرکت زیر یکی را به عنوان قالب ثبتی شرکت انتخاب نمایید.

شرکت سهامی خاص: شرکتی با سه عضوء هیئت مدیره و دو بازرس که هیئت مدیره به جز مدیر عامل باید حداقل 1درصد سهام داشته باشند، 35% از سرمایه این شرکت باید در حساب شرکت بلوکه نمایید.

شرکت سهامی عام: این شرکت با پنج عضو هیئت مدیره و دو عضو بازرس با سرمایه ای که 20% توسط موسسین آن تعهد می شود و 80% از طریق پذیره نویسی سهام انجام می شود ایجاد می شود، موسسین این شرکت باید قبل از ثبت 35% از سرمایه متعهد شده خود را به حساب شرکت بلوکه نمایند.

شرکت نسبی: نسبت سهام هر عضو در این شرکت به میزان درصدی است که توسط اعضاء آن تعهد شده است یعنی اگر عضوی 50 در صد از سهم را دارد تا 50 درصد در سود یا زیان شرکت سهیم است، سرمایه این شرکت سهم الشرکه می باشد که حداقل با دو عضو قابل ثبت می باشد.

شرکت با مسئولیت محدود: ساده ترین نوع شرکت ها شرکت باذ مسئولیت محدود می باشد که با دو عضو و سرمایه تعهدی تحت عنوان سهم الشرکه قابل ثبت می باشد، مسئولیت اعضاء این شرکت ها ب نسبت سهم الشرکه ای است که تعهد نموده اند.

 شرکت تضامنی: این شرکت را باید حداقل دو عضو ضامن تشکیل دهند، سرمایه این شرکت قبل از ثبت به طور کل در حساب شرکت پرداخت می شود و هر شرکت تصامنی برای ثبت باید از ارگان ذی ربط خود مجوز دریافت کند.

شرکت تعاونی: این شرکت با 7 نفر هیئت مدیره و 2 نفر بازرس تشکیل می شود، این شرکت برای تأسیس باید از اداره تعاون مجوز دریافت کند و 25% از سرمایه را در حساب تعاون بلوکه نماید.  

شرکت مختلط سهامی: شرکت مختلط سهامی را حداقل یک عضو سهامدار و یک عضو ضامن تشکیل می دهد، که نسبت مسئولست شخص ضامن در کل بدهی های شرکت و عضو سهامدار به میزان سهامی پذیرفته است می باشد.

شرکت مختلط غیر سهامی: این شرکت با حداقل 1 عضو عادی و 1 عضو ضامن که عضو ضامن مدیریت شرکت را در دست دارد با سرمایه از پیش تعیین شده به ثبت می رسد.  

چه مدارکی را باید برای ثبت شرکت در اراک ارائه دهیم؟

 • دو رو نوشت از برگه اظهار نامه یا تقاضا نامه ثبت شرکت در اراک.
 • دو رونوشت از برگه اساسنامه ثبت شرکت در اراک.
 • دو رونوشت از برگه شرکت نامه برای ثبت شرکت در اراک.
 • دو رونوشت از صورت جلسه مجمع عمومی موسسین.
 • دو رونوشت از صورت جلسه هیئت مدیره.
 • کپی شناسنامه و کارت ملی همه اعضاء شرکت.
 • در صورت نیاز ارائه مجوز.
 • گواهی بانک برای سرمایه در صورت لزوم.

نحوه انتخاب اسم شرکت و استعلام اسم شرکت در اراک

اسم شرکت دارای قواعدی است که باید در انتخاب آن به این موارد توجه داشته باشید، برای ثبت شرکت باید 5 اسم به ترتیب اولویت انتخاب کنید که از شرایط زیر برخوردار باشند.

 • اسم شرکتتان نباید پیش از این به ثبت رسیده باشد.
 • اسم شرکت باید از ترکیب حداقل یک واژه خاص انتخاب شده باشد.
 • تمامی کلمات برای ثبت اسم شرکت باید فارسی باشند.
 • خلاف نظم عمومی جامعه نباشد.
 • حداقل از 3 یا 4 سیلاب تشکیل شود.

مراحل ثبت شرکت در اراک

 1. ابتدا باید در سامانه ثبت شرکت ها کلیه اطلاعات مورد تقاضای ثبت شرکت را وارد نمایید.
 2. سپس با تعیین اسم شرکت باید اوراق شرکت را در دو نسخه تهیه نمایید و به امضاء همه اعضاء شرکت برسانید.
 3. در قدم بعد باید اسنادبرای ثبت به اداره ثبت شرکت های اراک پست گردد.
 4. طی یک هفته آگهی ثبت شرکت تان صادر می شود که با مراجعه به اداره ثبت شرکت ها می توانید آن را دریافت کنید.

مراحلی که پس از ثبت شرکت در اراک باید طی کنیم؟

 1. پرداخت روز نامه: بعد از تأسیس شرکت باید روزنامه رسمی و کثیر الانتشار مربوط به آگهی تأسیس با شماره مکانیزه درجئ شده در این آگهی آن را پرداخت نمایید.
 2. پلمپ دفاتر: دفاتر پلمپ شامل یک دفتر کل و یک دفتر روز نامه که می تواند 50 یا 100 یا 200 برگ آن را سفارش دهید جهت درج صورت های مالی شرکت.
 3. تشکیل پرونده مالیاتی: طی 2 ماه از تأسیس شرکت باید به اداره مالیات حوزه فعالیت شرکت مراجعه نمایید و با ارائه مدارک مربوطه تشکیل پرونده مالیاتی را انجام دهید.
 4. دریافت کد اقتصادی: با تشکیل پرونده مالیاتی کد اقتصادی برای شرکت شما صادر می شود.

هزینه ثبت شرکت در اراک

هزینه های ثبت شرکت برای ثبت هر شرکتی متفاوت است هزینه هایی مثل هزینه ثبت، روز نامه رسمی، روزنامه کثیرالانتشار، هزینه پست و... بخشی از هزینه های ثبت شرکت در اراک می باشد.

در آخر: قطعاً با تأسیس شرکت مسئولیت شما در قبال کارتان بسیار بیشتر می شود و از طرفی با تأسیس  شرکت راه شما برای اجرای قرار داد های جدید و توسعه فضای کسب و کارتان نیز افزایش میابد، شما در این مقاله نحوه ثبت و اجرا و اعمال قواعد حقوقی در خصوص ثبت شرکت را مطالعه نمودید حال باید نکاتی را باید در خصوص ثبت شرکت در نظر بگیرید، اعضاء شرکت شما باید فاقد سوء سابقه کیفری باشد و هم چنین نباید افرادی را که استخدام رسمی دولت هستند در شرکت به آن ها سمت بدهید زیرا چنین امری عملا غیر قابل انجام است و خلاف قواعد حقوقی و قانونی می باشد.

از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید سپاسگزاریم.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت شرکت در یاسوج

مراحل، مدارک، شرایط و هزینه ثبت شرکت در یاسوج

ثبت شرکت در شیراز

شرایط، مراحل، مدارک و هزینه های ثبت شرکت در شیراز

ثبت شرکت در زنجان

شرایط، مراحل، نکته های مهم و توضیحات کامل درباره ثبت شرکت در زنجان

ثبت شرکت در خرم آباد

مراحل، شرایط، انواع شرکتهای قابل ثبت و توضیحات کامل درباره ثبت شرکت در خرم آباد

ثبت شرکت در کرج

مدارک، مراحل، شرایط و هزینه ثبت شرکت در کرج

ثبت شرکت در ساری

ارائه توضیحاتی به صورت کامل و جامع درباره مدارک، مراحل، شرایط و مزایای ثبت شرکت در ساری

ثبت شرکت در قزوین

توضیحات کامل درباره شرایط، مدارک، انواع شرکتهای ثبتی و مراحل مرتبط با ثبت شرکت در قزوین

ثبت شرکت در سمنان

مدارک، مراحل، هزینه و شرایط ثبت شرکت در سمنان به همراه توضیحات دیگری درباره آن.

ثبت شرکت در رشت

مدارک، مراحل، شرایط، هزینه های ثبتی و توضیحات کامل درباره ثبت شرکت در رشت.

ثبت شرکت در شهرکرد

مدارک، مراحل، شرایط و هزینه های ثبت شرکت در شهرکرد

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟