لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت پیمانکاری در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت معماری در کرج ثبت شرکت گردشگری در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت موسسه در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج شرایط ثبت شرکت در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج زمان ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج ورود و خروج شریک شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره افزایش سرمایه شرکت
سایر خدمات
ثبت برند در کرج ثبت علامت تجاری در کرج ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج تشکیل پرونده مالیاتی در کرج اخذ جواز صنایع در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج رتبه بندی ( اخذ گرید ) در کرج
تماس با ما

ثبت شرکت در اردبیل


ما در این مقاله می خواهیم درباره ثبت شرکت در اردبیل مطالبی را ارائه نماییم همراه ما باشید.

ثبت شرکت در اردبیل

اردبیل به عنوان یکی از کلانشهر های ایران زادگاه تأسیس بزرگ ترین شرکت های ایران است، این شهر به جهت داشتن شرایط مطلوب به منظور ثبت شرکت در اردبیل همه روزه متقاضیان بالایی را دارد، اما چرا باید ثبت شرکت نمود؟ جواب این سوال کاملا روشن است زیرا مدت زمان زیادی است که فعالیت ها از دسته های بنگاه های کوچک خارج شده و تحت عنوان شخصیت های حقوقی شکل گرفته اند این امر دو امتیاز اساسی دارد اول سبب ایجاد اعتماد بین مشتریان شما می شود، دوم اینکه نسبت به فروش بالا هر محصول یا خدماتی هزینه های کمتری برای یک مجموعه از لحاظ اقتصادی به دنبال دارد، اما سوال دیگری که ممکن است برای متقاضی ثبت شرکت در اردبیل ایجاد شود این است که چگونه ثبت شرکت در اردبیل داشته باشند؟ جواب این سوال را پس از خواندن این مقاله می گیرید. پس با ما همراه باشید.

انواع شرکتهای ثبتی در اردبیل

برای تأسیس شرکت بهتر است بدانید ابتدا شرکت چیست؟ و تفاوت کارکرد شرکت با مجموعه های شخصی چیست؟ شرکت در واقع مجموعه ای از قواعد و مقرراتی می باشد که به منظور شراکت دو یا چند نفر برای انجام اعمال تجاری در مجموعه تحت عنوان شرکت با قواعد خاص و مدون آن فعالیت نمایند، شرکت های تجاری زمانی اعتبار شرکت را دارند که در اداره ثبت شرکت های اردبیل ثبت شده باشند برای ثبت این شرکت ها هم باید از قواعد و مقررات مربوطه ای که قوه مقننه برای آنها تعیین نموده پیروی کنید. 8 نوع شرکت تجاری وجود دارد که برای تأسیس شرکت باید یکی از قالب های ثبتی این 8 نوع را انتخاب نمایید.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اردبیل: شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که برای تأسیس آن باید حداقل دو نفر شریک وجود داشته باشند، این شرکت به صورت تک مدیریتی نیز قابل ثبت است و برای تأسیس آن باید سرمایه تعهدی نیز تعریف گردد، مبلغ این سرمایه تعهدی کاملاً به توافق شرکاء آن می باشد توجه داشته باشید اگر در ثبت شرکت سرمایه غیر نقد نیز وجود دارد باید معادل نقد آن سرمایه را توسط کارشناس دادگستری اعلام نمایید.  

ثبت شرکت سهامی خاص در اردبیل: شرکت سهامی خاص با سه عضو هیئت مدیره و سهام دار و دو عضو بازرس حداقل تعداد افرادی است که باید در این شرکت حضور داشته باشند، اعتبار هیئت مدیره این شرکت دو سال و بازرسین آن یک سال می باشد، شرکت سهامی خاص در تمام حوضه ها قابل فعالیت است در ثبت برخی موضوعات که نیاز به دریافت جواز فعالیت هستند باید جواز دریافت کنند، سرمایه این شرکت توسط موسسین تأمین می شود که 35 درصد از ان قبل از ثبت باید در حسابی به نام شرکت بلوکه شود.  

هزینه ثبت شرکت در اردبیل

همان طور که بیان شد شرکت ها انواع مختلفی دارند که بسته به درخواست متقاضی درخواست ها متفاوت است و به نسبت آن نیز هزینه های پرداختی شرکت ها نیز با هم فرق دارد، اما اگر بخواهید بدانید هزینه پرداختی شما صرف چه اموری می شود عبارت است از: هزینه روزنامه رسمی و کثیرالانتشار، هزینه ثبت، هزینه پست و حق الوکاله وکیل می باشد.

نحوه تعیین اسم شرکت در اردبیل

برای انتخاب اسم شرکت باید نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 • اسم شرکت باید از ترکیب اسم عام و خاص باشد.
 • اسم شرکت نباید پیش از این برای شرکت دیگری به ثبت رسیده باشد.
 • اسم شرکت نباید خلاف نظم عمومی جامعه باشد.
 • اسم شرکت باید حتماً واژه فارسی باشد.
 • حداقل اسم قابل ثبت برای شرکت سه یا چهر واژه یا سیلاب است.

مراحل ثبت شرکت در اردبیل

برای تأسیس شرکت مراحل متفاوتی وجود دارد که باید به ترتیب طی شود، ابتدا ثبت سامانه ای برند باید در سامانه ثبت شرکت ها انجام شود این سامانه کلیه اطلاعاتی را که موسسین برای تأسیس شرکت باید ارائه دهند را طی قسمت ها و گام هایی باید به ترتیب وارد شود، اگر ثبت سامانه ای شرکت ناقص باشد توجه داشته باشید که در خواست شما رد می شود، بعد از تکمیل نهایی ثبت سامانه ای شرکت طی دو روز اسم شرکت انتخاب می شود و پس از آن اوراق باید به امضاء موسسین شرکت برسد در نهایت پست مدارک به اداره ثبت شرکت های اردبیل انجام می شود، طی یک هفته از ارسال مدارک پرونده ثبت شرکت شما با صدور آگهی تأسیس شرکت به پایان می رسد. یا شماره مکانیزه درج شده در سایت باید هزینه روزنامه رسمی و کثیرالانتشار شرکت نیز پرداخت شود.

قوانین ثبت شرکت در اردبیل

 • مطابق قواعد شرکت ها انجام چند امر برای ثبت شرکت الزامی می باشد.
 • اعضاء شرکت باید فاقد سوء پیشینه کیفری موثر باشند و نباید استخدام رسمی دولت باشند، توجه داشته باشید افراد زیر 18 سال تنها در شرکت ها می توانند سهام داشته باشند و نمیتوانند سمت داشته باشند.
 • اکثر شرکت ها نیاز به دریافت مجوز برای تأسیس شرکت ندارند، اما برخی موضوعات مثل فرهنگی، هنری و... که نیازمند دریافت مجوز هستند باید قبل از تأسیس شرکت اقدام به دریافت مجوز کنند.
 • اگر ثبت سامانه ای شرکت شما ناقص ورود اطلاعات گردد در صورت تأسیس شرکت رفع نواقص آن هزینه بردار می باشد و در برخی موارد هم درخواست شما رد می شود که این امر برای شما هزینه بردار می باشد.
 • اسم شرکت اگر برای شرکت دیگری تأیید شده باشد هر چند ثبت نشده باشد درخواست شما رد می شود.  

مدارک ثبت شرکت در اردبیل

 1. مدارک ثبتی شرکت که شامل  اساسنامه، شرکت نامه، تقاضانامه، اظهار نامه که همگی در دو نسخه باید تهیه شوند.
 2. مدارک شناسایی موسسین که شامل کپی شناسنامه و کارت ملی می باشد.
 3. جواز در صورت نیاز.
 4. گواهی بانک برای شرکت هایی که سرمایه متعهد شده را باید تأدیه کنند قبل از ثبت.
 5. صورت جلسه هیئت مدیره و صورت جلسه مجمع عمومی موسسین شرکت که در دو نسخه باید تهیه شوند.

در انتهای مقاله خاطر نشان می شویم که ثبت شرکت در اردبیل می تواند نقطه عطف فعالیت کاری شما باشد، این شانس را از خودتان دریغ نکنید، تصمیم امروز شما تعیین می کند فردا شما در چه جایگاهی باشید، اما یک تصمیم آگاهانه می تواند شانس بیشتری برای شما داشته باشد، امیدوارم این مقاله توانسته باشد هدف مجموعه وکیل ثبت شرکت ها را که آگاهی عموم برای ثبت شرکت در اردبیل است ادا کرده باشد، از اینکه با ما همراه بودید کمال تشکر را داریم.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت شرکت در تبریز

ارائه توضیحاتی به صورت کامل درباره مدارک، مراحل و شرایط ثبت شرکت در تبریز

ثبت شرکت در اصفهان

مدارک، مراحل، شرایط و هزینه های ثبت شرکت در اصفهان

ثبت علامت تجاری در کرج

فعالان تجاری اعم از حقیقی و حقوقی در کرج برای رقابت و پیشرفت در بازارهای تجاری و رشد اقتصادی برای محصولات یا خدمات خود علائمی را در نظر گرفته و طراحی می کنند که نمایانگر محصولات و خدمات آنها باشد

ثبت شرکت در زنجان

شرایط، مراحل، نکته های مهم و توضیحات کامل درباره ثبت شرکت در زنجان

ثبت شرکت در شهرکرد

مدارک، مراحل، شرایط و هزینه های ثبت شرکت در شهرکرد

ثبت شرکت در یزد

مدارک، مراحل، هزینه و توضیحات دیگری درباره ثبت شرکت در یزد

ثبت شرکت در سمنان

مدارک، مراحل، هزینه و شرایط ثبت شرکت در سمنان به همراه توضیحات دیگری درباره آن.

ثبت شرکت در اراک

توضیحات کامل درباره مدارک، مراحل، شرایط و هزینه مربوط به ثبت شرکت در اراک

ثبت شرکت در رشت

مدارک، مراحل، شرایط، هزینه های ثبتی و توضیحات کامل درباره ثبت شرکت در رشت.

ثبت شرکت در کرج

مدارک، مراحل، شرایط و هزینه ثبت شرکت در کرج

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟