لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت پیمانکاری در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت معماری در کرج ثبت شرکت گردشگری در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت موسسه در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج شرایط ثبت شرکت در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج زمان ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج ورود و خروج شریک شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره افزایش سرمایه شرکت
سایر خدمات
ثبت برند در کرج ثبت علامت تجاری در کرج ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج تشکیل پرونده مالیاتی در کرج اخذ جواز صنایع در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج رتبه بندی ( اخذ گرید ) در کرج
تماس با ما

ثبت شرکت در اهواز


ما در این مقاله به طور اختصاصی مباحث ثبت شرکت در اهواز را برایتان شرح داده ایم با ما در ادامه همراه باشید تا مهم ترین مباحث ثبت شرکت در اهواز را در این مقاله مطالعه کنید.

ثبت شرکت در اهواز

رمز موفقیت هر کاری خوب شروع کردن و با انگیزه ادامه دادان است اگر پایه های اولیه سست باشد قطعاً هر چقدر با انگیزه و هدف بخواهید پیش بروید دچار شکست می شوید، ثبت شرکت در اهواز نیز یک شروع خوب می تواند برای حوزه فعالیت شما باشد اما این که چگونه این شروع خوب را تجربه کنید لازم است اطلاعات کافی در این زمینه را داشته باشید. همراه ما باشید.

مدارک ثبت شرکت در اهواز

اوراق شرکت: این اوراق که شامل اوراق ثبتی مثل اساسنامه، شرکت نامه، تقاضانامه، اظهار نامه می باشد باید رد دو سری کپی شود و به امضاء تمامی اعضاء شرکت برسد و به اداره ثبت شرکت ها جهت بررسی و ثبت تسلیم شود.

مدارک احراز هویت: مدارک احراز هویت که برای تمامی شرکت ها کپی شناسنامه و کارت ملی لازم است و سایر شرکت ها که به نسبت سایر مدارک نیز لازم است مثل شرکت های تعاونی که برای ثبت آنها اعضاء باید کارت پایان خدمت نیز ارائه دهند.

صورت جلسات تأسیس: برای تأسیس شرکت باید دو صورت جلسه تنظیم شود 1) صورت جلسه مجمع عمومی موسسین، 2)صورت جلسه هیئت مدیره که هر دو این صورت جلسات در دو نسخه با امضاء به اداره ثبت شرکت های اهواز پست می شود.

سایر مدارک: گواهی بانک، مجوز و ... که این مدارک به نوع شرکت بستگی دارد.

شرکت های قابل ثبت در اهواز

قانون تجارت 8 نوع شرکت معرفی نموده که در هر کجای ایران از جمله اهواز نیز قابل ثبت می باشند، این شرکت ها از یک سری قواعد عمومی مشابه و برخی قواعد اختصاصی که مختص به هر یک می باشد پیروی می کنند، موارد ی چون میزان سرمایه، اعضاء حداقل ی برای تأسیس و ... در هر شرکت متفاوت می باشد، علاوه براین این قانون ثبت موسسات تجاری را نیز در صلاحیت اداره ثبت شرکت ها می داند که این موسسات نیز متقاضی ثبت زیادی دارند، در این مقاله ما قواعد ثبت برخی شرکت ها که متقاضی ثبت زیادی دارند و موسسات غیر تجاری را برایتان شرح می دهیم.

ثبت موسسه غیر تجاری در اهواز:  روش ثبت موسسات غیر تجاری به مانند شرکت با مسئولیت محدود می باشد، این موسسات باید حداقل دو شریک و سرمایه ای را مبنی بر سرمایه تعهدی شرکت در نظر بگیرند مدارک موسسات غیر تجاری همانند شرکت با مسئولیت محدود می باشد.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اهواز: این شرکت با سرمایه تعهدی و حداقل دو شریک قابل ثبت است، در این شرکت هیئت مدیره و شرکاء به نسبت سهم الشرکه ای که دارند مسئول هستند، شرکت با مسئولیت محدود را می توان به صورت تک مدیریتی نیز به ثبت رساند.  

ثبت شرکت سهامی خاص: شرکت سهامی خاص را می توان با 3 عضو سهام دار و هیئت مدیره و دو عضو بازرس ثبت نمود این شرکت دارای مبلغی سرمایه کل است که باید 35% از این سرمایه در حسابی نزد یکی از بانک های اهواز بلوکه شود تا زمان ثبت شرکت بعد از ان این مبلغ قابل برداشت می باشد.

مراحل ثبت شرکت در اهواز

اقدامات پیش از ثبت: پیش از ثبت شرکت باید قالب ثبتی شرکت، اعضاء شرکت، اشخاص هیئت مدیره شرکت، اسامی انتخابی برای اسم شرکت که حداکثر می توان پنج اسم به ترتیب اولویت درخواست نمود، سرمایه شرکت و سهام هر عضو در شرکت باید مشخص شود.

ثبت سامانه: به سامانه ثبت شرکت ها که همان سامانه ثبت اسناد و املاک کشور است مراجعه نمایید در بالای صفحه این سایت عبارت تأسیس شرکت را کلیک نمایید تا وارد سامانه شده ابتدا اطلاعات حوضه ثبتی شرکت و سپس تمام اطلاعات مورد درخواست ثبت از اسم تا مشخصات شرکاء و مدارک و اوراق از پیش تنظیم شده در این سامانه به ترتیب گام هایی که تعریف شده وارد می کند تا در نهایت با ثبت نهایی کد پذیرش دریافت کنید طی دو سه روز ابلاغ تأیید یا رد اسامی شرکت به شما ارسال می گردد.

تنظیم اسناد: تمامی اسناد شرکت از اساسنامه تا مدارک شناسایی شرکاء باید به اداره ثبت شرکت ها پست شود، نکته قابل توجه در خصوص شرکت هایی که باید مجوز از ارگان زیر صلاح دریافت کنند این است که پیش از ارسال مدارک باید مجوز دریافت کنند و همراه سایر مدارک مجوز نیز به اداره پست گردد.

آگهی ثبت: این آگهی بعد از بررسی اوراق و اسناد شرکت که در دو نسخه به اداره ثبت شرکت های اهواز تسلیم شده مهر اداره ثبت شرکت ها پای آن ها می خورد و به طور رسمی شرکت تأسیس می شود و برای دریافت آگهی ثبت شرکت مدیر عامل یا وکیل قانونی شرکت باید به اداره ثبت شرکت های اهواز جهت دریافت اوراق مراجعه نماید.

روزنامه ها: روزنامه های  ثبت شرکت در واقع برای اطلاعیه عمومی می باشد و یک نسخه در روزنامه رسمی کشور چاپ می شود و دیگری رد روزنامه کثیرالانتشار به چاپ می رسد.

نحوه صحیح تعیین سرمایه برای ثبت شرکت در اهواز

بنای اصلی ثبت شرکت اشتراک سرمایه دو یا چند نفر می باشد که درصد سود و زیان شرکت به نسبت سهم یا سرمایه ای که متقبل شدند یا در برخی شرکت ها نسبت به کل بدهی های شرکت محاسبه می شود، همان طور که می دانید شرکت دارای شخصیت مستقل از شرکاء بعد از تأسیس می باشد و وظایف شرکاء در شرکت از پیش تعیین شده می باشد،  بنابراین سهم هر عضو نیز بر اساس سرمایه ای که در شرکت آوره است تعیین می شود، مبلغ سرمایه هر شریک که در مجموع تبدیل به سرمایه کل شرکت می باشد هزینه ها و مقدمات ایجاد شرکت است، اما قانون تجارت مصوب 1311 در آن سال معادل 1.000.000 ریال در برخی از شرکت ها و  5.000.000 ریال برای سایر شرکت ها تعیین نموده که هم اکنون به دلیل کهنه بودن قانون این حداقل مبلغ تغییر نکرده است و برای ثبت شرکت شما می توانید سرمایه واقعی یا حداقل سرمایه قانون را در برای ثبت شرکت در اهواز در نظر بگیرید.

هزینه ثبت شرکت در اهواز

تعرفه های ثبت شرکت همیشه به یک میزان نیست و در هر شرکت بسته به درخواستی که برای تأسیس شرکت دارند متفاوت می باشد، بدین منظور برای تأسیس شرکت لازم است ابتدا چگونگی درخواست ثبت شرکت تان مشخص شود تا قیمت نهایی ثبت شرکت در اهواز به شما عزیزان اعلام گردد، موارد تعیین کننده هزینه ثبت شرکت اهواز شامل نوع شرکت، موضوع شرکت، اعضاء شرکت، سرمایه شرکت می باشد.

در انتها خاطر نشان می شویم دانستن مطالب بیشتر در خصوص ثبت شرکت در اهواز می تواند شما را در گرفتن تصمیم درست و ثبت یک شرکت خوب در اهواز کمک تان کند، همان طور که مشاهده کردید تنوع ثبتی شرکت ها زیاد می باشد و انتخاب اینکه کدام شرکت برای پیشبرد اهداف شما موثرتر است امری است که مستلزم در نظر گرفتن موارد زیادی در شرکت می باشد از این رو می توانید از دانش و تجربه کسانی که در این زمینه فعال می باشند استفاده کنید.

از همراهی شما عزیزان سپاسگزاریم.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت شرکت در یزد

مدارک، مراحل، هزینه و توضیحات دیگری درباره ثبت شرکت در یزد

ثبت شرکت در اهواز

توضیحات کامل درباره ثبت شرکت در اهواز به همراه مدارک، مراحل، شرایط مربوط به آن

ثبت علامت تجاری در کرج

فعالان تجاری اعم از حقیقی و حقوقی در کرج برای رقابت و پیشرفت در بازارهای تجاری و رشد اقتصادی برای محصولات یا خدمات خود علائمی را در نظر گرفته و طراحی می کنند که نمایانگر محصولات و خدمات آنها باشد

ثبت شرکت در ساری

ارائه توضیحاتی به صورت کامل و جامع درباره مدارک، مراحل، شرایط و مزایای ثبت شرکت در ساری

ثبت شرکت در کرج

مدارک، مراحل، شرایط و هزینه ثبت شرکت در کرج

ثبت شرکت در سمنان

مدارک، مراحل، هزینه و شرایط ثبت شرکت در سمنان به همراه توضیحات دیگری درباره آن.

ثبت شرکت در شهرکرد

مدارک، مراحل، شرایط و هزینه های ثبت شرکت در شهرکرد

ثبت شرکت در رشت

مدارک، مراحل، شرایط، هزینه های ثبتی و توضیحات کامل درباره ثبت شرکت در رشت.

ثبت شرکت در اردبیل

مدارک، مراحل، شرایط وتوضیحات کامل درباره ثبت شرکت در اردبیل

ثبت شرکت در قزوین

توضیحات کامل درباره شرایط، مدارک، انواع شرکتهای ثبتی و مراحل مرتبط با ثبت شرکت در قزوین

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟