لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت پیمانکاری در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت معماری در کرج ثبت شرکت گردشگری در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت موسسه در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج شرایط ثبت شرکت در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج زمان ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج ورود و خروج شریک شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره افزایش سرمایه شرکت
سایر خدمات
ثبت برند در کرج ثبت علامت تجاری در کرج ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج تشکیل پرونده مالیاتی در کرج اخذ جواز صنایع در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج رتبه بندی ( اخذ گرید ) در کرج
تماس با ما

ثبت شرکت در تبریز


تمام افرادی که به دنبال پیشرفت در مشاغل خود هستند گاه مسیر را اشتباه می روند و متاسفانه بعد از مدت زمان طولانی به این امر پی می برند، این مقاله قصد دارد از یکی از مهم ترین ابزار های رشد کسب و کار یعنی ثبت شرکت در تبریز برای شما صحبت کند. این که چگونه می توان ثبت شرکت در تبریز داشت؟ یا برای تأسیس یک شرکت چه مدارکی باید ارائه شود؟ یا اصلا چه شرکتی برای کسب و کار شما کارایی بیشتری خواهد داشت را تنها می توانید در این مقاله مطالعه نمایید.

ثبت شرکت در تبریز

اینکه می خواهید چه شرکتی را به ثبت برسانید ابتدا باید توجه داشته باشید که شرکت های مورد نظر شما در کدام یک از دسته بندی های مربوطه قرار دارند در این زمینه موارد متعددی تعیین کننده هستند اول تعداد اعضاء هیئت مدیره یا تعداد شرکای یک شرکت که به نسبت هر شرکت تعداد اعضاء آن نیز متفاوت می باشد، برای ثبت شرکت در تبریز ممکن است شما دو یا چند شریک باشید بنابراین اگر تعداد شرکاء شما دو نفر باشد دیگر نمیتوانید شرکت سهامی خاص ثبت کنید، یا اگر نیازمند ثبت شرکت تعاونی هستید باید 7 شریک معرفی نمایید، بنابراین باید ابتدا توجه نمایید که شرکاء شرکت نمی تواند از حد اقل های قانونی کمتر باشد در ادامه بیشتر به این مطلب می پردازیم.

تأسیس شرکت مختلط سهامی: شرکت مختلط سهامی حداقل از یک عضو سهام دار و یک عضو ضامن تشکیل می شود که این نوع شرکت ترکیبی از شرکت سهامی و شرکت تضامنی می باشد در این شرکت ها هیئت مدیره از شرکاء ضامن انتخاب می شوند.   

تأسیس شرکت مختلط غیر سهامی: برای تأسیس شرکت مختلط غیر سهامی از یک یا چند ضامن و یک یا چند عضو عادی تعیین می شود و بر عکس فوق دیگر سهام در این شرکت تعریف نمی شود و لازم است اعضاء شرکت برای تأسیس این نوع شرکت اعضاء ضامن را هیئت مدیره قرار دهند.    

تأسیس شرکت سهامی خاص: حداقل برای تأسیس این نوع شرکت باید 3 عضو هیئت مدیره داشته باشید و 2 عضو بازرس توجه داشته باشید در این نوع شرکت قبل از تأسیس 35% از سرمایه را در حساب شرکت تأدیه می گردد، این نوع شرکت بعد از تأسیس قابلیت تبدیل به شرکت سهامی عام را خواهد داشت.

تأسیس شرکت سهامی عام: شرکت سهامی عام با 5 عضو هیئت مدیره و 2 عضو بازرس برای تأسیس تنها 20% از سرمایه توسط موسسین تعهد می شود و 80% از سرمایه از طریق پذیره نویسی سهام انجام می شود که 35% از 20% باید در حساب شرکت قبل از تأسیس تأدیه شود، برای ثبت شرکت سهامی عام باید از سازمان بورس مجوز دریافت کنید.   

تأسیس شرکت تعاونی: شرکت تعاونی از جمله شرکت هایی می باشد که باید حداقل 7 شریک و 2 بازرس داشته باشد، این شرکت برای تأسیس با هر موضوع فعالیتی باید از اداره تعاون مجوز دریافت کند، اعضاء این شرکت سرمایه آن را تعهد می کنند که 25% از سرمایه آن باید در حساب تعاونی بلوکه گردد.

تأسیس شرکت با مسئولیت محدود: این شرکت در بین شرکت های تجاری پر طرفدار ترین نوع شرکت می باشد که با هر نوع موضوعی قابل تأسیس و فعالیت می باشد، توجه داشته باشید شرکت با مسئولیت محدود را می توان تک مدیریتی نیز به ثبت رساند، این شرکت با دو عضو حداقل و سرمایه تعهدی که بعد از ثبت شرکت تعهد شرکاء تعهد محرز می گردد.  

تأسیس شرکت نسبی: برای تأسیس این شرکت دو عضو باید حضور داشته باشد، شرکت نسبی به نسبت سهامی که اعضاء آن متقبل می شوند، برای اعضاء تعهد وجود دارند.  

تأسیس شرکت تضامنی: شرکت های تضامنی این روز ها در قالب صرافی ها بیشتر به ثبت می رسند که در این نوع شرکت هر کدام از موسسین در مقابل اشخاص ثالث به طور کلی ضامن هستند، برای تأسیس شرکت تضامنی کل سرمایه باید قبل از ثبت تأدیه شود، این شرکت با هر نوع موضوع فعالیت باید از دستگاه زیر صلاح مجوز دریافت کنند.    

چه مدارکی برای ثبت شرکت در تبریز لازم است؟

 • مدارک شناسایی همه اعضاء شرکت
 • اساسنامه شرکت که در دو نسخه تنظیم می شود، که تنظیم ان در هر شرکت متفاوت می باشد.
 • شرکت نامه این سند نیز برای برخی از شرکت ها باید تنظیم شود که در دو نسخه تهیه می شود.
 • تقاضا نامه یا اظهار نامه نیز سندی است که برای درخواست ثبت شرکت ها باید تنظیم شود.
 • صورت جلسه مجمع عمومی موسسین که در دو نسخه تهیه می شود و در طول حیات شرکت یک بار فقط تنظیم می شود.
 • صورت جلسه هیئت مدیره شرکت که در دو نسخه تهیه می شود و در آن اعضاء هیئت مدیره شرکت تعیین می شوند.

دریافت پلمپ دفاتر بعد از تأسیس شرکت در تبریز

پلمپ دفاتر جزء اسناد و مدارک شرکت محسوب می شود و در آن اطلاعات مربوط درآمد ، هزینه، سود یا زیان شرکت و کلیه صورت های مالی شرکت وارد می شود. این سند که شامل یک دفتر کل و یک دفتر روزنامه می باشد و بعد از ثبت شرکت در تبریز از طریق سامانه ثبت شرکت ها درخواست آن داده می شود و به نسبت کارکرد شرکت می توانید 50 یا 100 یا 200 برگ سفارش بدهید و طی مدتی به آدرس شرکت این دفاتر پست می گردد.

هزینه ثبت شرکت در تبریز

ثبت شرکت دارای هزینه های ثبت، روز نامه رسمی، روزنامه کثیرالانتشار، پلمپ دفاتر، پست، حق الوکاله وکیل و... می باشد که این هزینه ها بر اساس درخواست ثبت شرکت هر کس متفاوت است زیرا قالب ثبتی متفاوت و همچنین هر کس برای ثبت تقاضای مجزایی دارد که برای ثبت شرکت تبریز باید در عوض خدماتی که دریافت می کند هزینه ای را پرداخت نماید.  

مراحل ثبت شرکت در تبریز

ابتدا باید اطلاعات مربوطه شرکت در سامانه ثبت شرکت ها وارد گردد، اطلاعاتی همچون اسامی شرکت، اطلاعات اعضاء شرکاء شرکت، اطلاعات و اسناد شرکت، کلیه مطالب مربوطه شرکت ها در هر گام باید با دقت وارد شود.

 1. دریافت تأیید اسم شرکت از سامانه ثبت شرکت ها
 2. تنظیم اوراق و اسناد و دریافت امضاء همه اعضاء شرکت و پست مدارک به اداره ثبت شرکت های تبریز
 3. دریافت آگهی تأسیس شرکت از اداره ثبت شرکت های تبریز
 4. ثبت نام و پرداخت و نشر روز نامه رسمی ثبت شرکت
 5. ثبت نام و پرداخت و نشر روزنامه کثیرالانتشار شرکت

در انتها خاطر نشان می شویم که از هم اکنون می توانید برای فعالیت در زمینه های مختلف، شرکت خودتان را تأسیس کنید و به تنها چیزی که احتیاج دارید داشتن اطلاعات کافی برای شروع می باشد، در این مقاله مهم ترین مباحث ثبت شرکت در تبریز عنوان شد و حالا باید بدانید تصمیم بگیرید و از هم اکنون مقدمات مثل انتخاب اعضاء و شرکای شرکت تان را انتخاب کنید چرا قرار است به زودی یک مجموعه بزرگی را مدیریت نمایید.

 از اینکه با ما در این مقاله همراه بودید سپاس گزاریم.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت شرکت در اهواز

توضیحات کامل درباره ثبت شرکت در اهواز به همراه مدارک، مراحل، شرایط مربوط به آن

ثبت شرکت در گرگان

مدارک، مراحل، شرایط و توضیحات دیگری در خصوص ثبت شرکت در گرگان

ثبت شرکت در شیراز

شرایط، مراحل، مدارک و هزینه های ثبت شرکت در شیراز

ثبت شرکت در یاسوج

مراحل، مدارک، شرایط و هزینه ثبت شرکت در یاسوج

ثبت شرکت در کرمان

مراحل، مدارک، شرایط و نکات مهم درباره ثبت شرکت در کرمان

ثبت شرکت در سنندج

مدارک، مراحل، شرایط و هزینه های ثبت شرکت در سنندج

ثبت شرکت در یزد

مدارک، مراحل، هزینه و توضیحات دیگری درباره ثبت شرکت در یزد

اخذ کد اقتصادی در کرج

برای شناخت این افراد و نظارت بر امور آنها باید به شناسایی این اشخاص حقیقی یا حقوقی اقدام کرد و کد اقتصادی فعالان تجاری د رکرج اخذ نمایند

ثبت شرکت در رشت

مدارک، مراحل، شرایط، هزینه های ثبتی و توضیحات کامل درباره ثبت شرکت در رشت.

ثبت شرکت در تبریز

ارائه توضیحاتی به صورت کامل درباره مدارک، مراحل و شرایط ثبت شرکت در تبریز

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟