لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت پیمانکاری در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت معماری در کرج ثبت شرکت گردشگری در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت موسسه در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج شرایط ثبت شرکت در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج زمان ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج ورود و خروج شریک شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره افزایش سرمایه شرکت
سایر خدمات
ثبت برند در کرج ثبت علامت تجاری در کرج ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج تشکیل پرونده مالیاتی در کرج اخذ جواز صنایع در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج رتبه بندی ( اخذ گرید ) در کرج
تماس با ما

ثبت شرکت در رشت


ما در این مقاله می خواهیم به ارائه مطالبی درباره ثبت شرکت در رشت بپردازیم همراه ما باشید.

ثبت شرکت در رشت

یکی از مهم ترین سوالات افراد زمانی که می خواهند کاری را شروع کنند این است که از کجا باید شروع کنم؟ جواب این سوال نزد خودتان می باشد، شروع از جایی است که اکنون آنجا هستید و از چیز هایی که دارید استفاده کنید و کاری را انجام دهید که در توانتان می باشد، ثبت شرکت در رشت یکی از کار هایی است که می توانید انجام دهید و در این مقاله بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت، اگر جزء افراد کمال گرا هستید که می گویید باید بهترین باشم تا ثبت شرکت داشته باشم سخت در اشتباه هستید، زیرا ثبت شرکت به ابزار مناسب است که با استفاده از آن بتوانید رشد کاری خوبی داشته باشید. آنچه که پیش نیاز ثبت شرکت در رشت است، اطلاع از ساز و کار راه اندازی و مدیریت و نحوه کار یک شرکت است، شرکت ها اشخاص حقوقی هستند که از طریق انجام روند ثبتی چنین ماهیتی پیدا می کنند، هر شرکت دارای شناسه ملی مختص به خود می باشد، توجه داشته باشید برای ثبت شرکت در رشت به یک سری مدارک و شرایط نیاز دارد که در این مقاله آن را مطالعه می نمایید.

مدارک ثبت شرکت در رشت

مدارک ثبتی: مدارکی هستند که اطلاعات مربوط به شرکت، اعضاء شرکت، سرمایه آن و کلیه قواعد مربوطه شرکت در آن عنوان می شود، این مدارک باید در دو نسخه تهیه شوند که شامل:

 • اساسنامه.
 • شرکت نامه.
 • تقاضا نامه.
 • صورت جلسه مجمع عمومی موسسین.
 • صورت جلسه هیئت مدیره.
 • اظهار نامه.
 • مدرک هویتی: همه شرکاء باید مدارک سجلی خود را برای ثبت شرکت ارائه دهند که بر حسب نوع متقاضی این مدارک متغیر می باشند.
 • اشخاص ایرانی کپی شناسنامه و کارت ملی.
 • اشخاص غیر ایرانی پاسپورت ترجمه شده و کد فراگیر را باید برای ثبت شرکت ارائه دهند.
 • اشخاص حقوقی نیز برای اینکه از اعضاء شرکت باشند باید مدارک ثبتی و مشخصات نماینده شرکت ر نیز ارائه دهند.   
 • مدارک تکمیلی: شرکت هایی که سرمایه شان را باید تأدیه کنند باید گواهی بانک را نیز ارائه دهند، ارائه مجوز برای ثبت شرکت هایی که دریافت مجوز الزامی است باید ارائه شود.

شرکت های قابل ثبت در رشت

هشت نوع شرکت برای ثبت وجود دارد، که هر یک قواعد خود را برای ثبت شرکت در رشت دارند باید توجه داشته باشید چه شرکتی بر اساس اهداف و شرایط شما می تواند کاربردی تر باشد. اما بیشتر شرکت هایی که در اداره ثبت شرکت ها به ثبت می رسد شامل سه شرکت زیر می باشد.

ثبت شرکت تعاونی: شرکت تعاونی شرکتی است که برای ثبت آن باید، 7 نفر عضو هیئت مدیره آن باشند و 2 نفر بازرس در این شرکت وجود دارد، همه اعضاء شرکت باید کارت پایان خدمت نیز داشته باشند، برای ثبت این شرکت اعضاء آن باید حدود 25% از سرمایه ای را که تعهد نموده اند به حساب شرکت بلوکه کنند، برای ثبت این نوع شرکت موسسین باید از اداره تعاون مجوز فعالیت دریافت کنند.  

ثبت شرکت با مسئولیت محدود: این شرکت را باید حداقل با دو عضو و یک میلیون ریال سرمایه به ثبت رساند، شرکت با مسئولیت محدود جزء شرکت هایی است که زمینه های مختلف بازرگانی ، تولیدی ، خدماتی را می توانید با این نوع شرکت مدیریت نمایید.

ثبت شرکت سهامی خاص: ثبت شرکت سهامی خاص را باید با سه عضو هیئت مدیره و سه سهام دار و دو بازرس که اعضاء هیئت مدیره می توانند با سهامداران یکی باشند، این شرکت با هر موضوعی می تواند فعالیت داشته باشد تنها باید توجه داشته باشید برخی از موضوعاتی که نیازمند اخذ مجوز هستند باید مجوز مربوطه را دریافت کنند. سرمایه این شرکت توسط موسسین آن تأمین می شود و موسسین باید قبل از ثبت 35% از سرمایه را در حساب شرکت بلوکه نمایند.

مراحل ثبت شرکت در رشت

ثبت اطلاعات شرکت در سامانه ثبت شرکت ها و درج مشخصات هویتی و آدرس کد پستی اعضاء و شرکت، درج اوراق و اسناد شرکت و کلیه اطلاعات ماننده اسم موضوع و... که به طور پیش فرض در هر گام تعریف شده است.

دریافت نامه تأیید اسم شرکت و پست مدارک به اداره ثبت شرکت های رشت

 طی یک هفته در صورت تکمیل مدارک آگهی ثبت شرکت در رشت صادر می شود که با دریافت آن باید به اداره ثبت شرکت های رشت مراجعه نمایید و آگهی را دریافت کنید.

در آخر هم با شماره مکانیزه درج شده در آگهی تأسیس باید روزنامه رسمی و کثیرالانتشار ثبت شرکت را پرداخت نمایید.

نکات ثبت شرکت در رشت

 • اسم شرکت باید از واژه های فارسی و حداقل یک سیلاب اسم خاص تعیین شود.
 • اگر موضوع تان جزء موضوعاتی است که نیازمند اخذ مجوز است ارائه مجوز الزامی می باشد.
 • اعضاء شرکت اگر استخدام رسمی دولت هستند تنها می توانند در شرکت سهم داشته باشند.
 • افرادی که دارای سوء سابقه کیفری موثر هستند نمیتوانند در شرکت وارد شوند.
 • افراد خارجی برای ثبت شرکت در رشت باید دارای پاسپورت فارسی معتبر و کد فراگیر باشند.
 • افراد زیر 18 سال نمیتوانند در شرکت هیچ گونه سمتی داشته باشند و تنها می توانند سهم داشته باشند آن هم با امضاء ولی یا قیم.
 •  توجه داشته باشید تأیید اسم شرکت کمتر از 3 سیلاب ممکن نمی باشد.
 • برای شرکت های دانش بنیان ابتدا باید شرکت تحت عنوان شرکت های تجاری قانون تجارت به ثبت برسد.
 • برخی از شرکت ها که بخشی از سرمایه را قبل از ثبت شرکت تأدیه می کنند باید حسابی به نام شرکت افتتاح نمایند.

هزینه های ثبت شرکت در رشت

می گویند بهشت را به بها می دهند نه بهانه، حالا حکایت ثبت شرکت نیز به همین صورت است، کسی که می خواهد ثبت شرکت در رشت داشته باشد باید بهای آن را پرداخت کند و بهای این دنیا همانند آن مادی می باشد، اما هزینه هایی که برای ثبت شرکت رشت وجود دارد شامل موارد متعددی می شود و به یک مبلغ مشخص نمی باشد.

در انتها خاطر نشان می شویم که همه افراد دوست دارند پول زیادی داشته باشند، در کارشان گزینه اول انتخاب مشتریان شان باشند، اما تعداد کمی از افراد بهای این خواسته را پس می دهند، اینکه ثبت شرکت در رشت انجام دهید، هزینه ای را برای آن بپردازیم، مدیریت صحیح داشته باشید و هزاران کار دیگری که بزرگ ترین مجموعه های دنیا انجام داده اند بدون تصمیم اجرایی آن محال است، خیلی از افراد می گویند حالا زود است، حالا وقت بسیار است، حالا شرایط انجام آن را ندارم، این حالا حالا ها خیلی از افراد را از چیزی که می خواستند دورتر کرده زیرا شوق و انگیزه هر کاری تنها زمانی است که می خواهید آن را انجام دهید و در خصوص دانستن شرایط آن وقت صرف می کنید. کاری که تا اینجا ی این مقاله انجام دادید، تیم وکیل ثبت شرکت ها برای تان آرزوی موفقیت دارد و از اینکه ما را دنبال کردید سپاس گزاریم.   

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت شرکت در یاسوج

مراحل، مدارک، شرایط و هزینه ثبت شرکت در یاسوج

ثبت شرکت در اهواز

توضیحات کامل درباره ثبت شرکت در اهواز به همراه مدارک، مراحل، شرایط مربوط به آن

ثبت شرکت در رشت

مدارک، مراحل، شرایط، هزینه های ثبتی و توضیحات کامل درباره ثبت شرکت در رشت.

ثبت شرکت در قزوین

توضیحات کامل درباره شرایط، مدارک، انواع شرکتهای ثبتی و مراحل مرتبط با ثبت شرکت در قزوین

ثبت شرکت در تبریز

ارائه توضیحاتی به صورت کامل درباره مدارک، مراحل و شرایط ثبت شرکت در تبریز

اخذ کد اقتصادی در کرج

برای شناخت این افراد و نظارت بر امور آنها باید به شناسایی این اشخاص حقیقی یا حقوقی اقدام کرد و کد اقتصادی فعالان تجاری د رکرج اخذ نمایند

ثبت شرکت در شیراز

شرایط، مراحل، مدارک و هزینه های ثبت شرکت در شیراز

ثبت شرکت در همدان

مدارک، مراحل، شرایط و هزینه های ثبت شرکت در همدان

ثبت شرکت در ساری

ارائه توضیحاتی به صورت کامل و جامع درباره مدارک، مراحل، شرایط و مزایای ثبت شرکت در ساری

ثبت شرکت در کرمان

مراحل، مدارک، شرایط و نکات مهم درباره ثبت شرکت در کرمان

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟