لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت پیمانکاری در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت معماری در کرج ثبت شرکت گردشگری در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت موسسه در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج شرایط ثبت شرکت در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج زمان ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج ورود و خروج شریک شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره افزایش سرمایه شرکت
سایر خدمات
ثبت برند در کرج ثبت علامت تجاری در کرج ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج تشکیل پرونده مالیاتی در کرج اخذ جواز صنایع در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج رتبه بندی ( اخذ گرید ) در کرج
تماس با ما

ثبت شرکت در زنجان


ما در این مقله قصد داریم به شما بگوییم برای ثبت یک شرکت باید از ابتدا چه اقداماتی انجام دهید و علاوه بر این مدارک و هزینه های یک شرکت شامل چه اموری می شود؟ پس با ما همراه باشید.

ثبت شرکت در زنجان

اگر به دنبال ثبت شرکت در زنجان هستید این مطلب می تواند کمک شایانی برای شما باشد زیرا از بروز ترین قوانین و آیین نامه های ثبت شرکت تدوین شده است، یکی از اساسی ترین موارد برای ثبت شرکت در زنجان داشتن اطلاعات و ملزومات مربوطه شرکت ها می باشد، شرکت ها انواع مختلفی دارند که در ادامه به آنها می پردازیم اما بد نیست بدانید خود واژه شرکت از چه لغتی گرفته شده است، شرکت یعنی شریک شدن و از این مفهوم چنین استنباط می شود که برای ایجاد شرکت باید شراکتی وجود داشته باشد و به همین علت است که برای ثبت شرکت در زنجان حتما باید دو نفر شریک که شرایط قانونی و اهلیت های لازمه را دارا باشند برای ثبت شرکت درخواست دهند.

چه شرکتهایی را می توانید برای ثبت شرکت در زنجان انتخاب کنیم؟

به طور کلی هفت شرکت برای ثبت وجود دارد که شما می توانید هر یک از آنها را برای ثبت انتخاب نمایید.

 • شرکت سهامی.
 • شرکت با مسئولیت محدود.
 • شرکت تضامنی.
 • شرکت نسبی.
 • شرکت مختلط سهامی و یا غیر سهامی.
 • شرکت تعاونی تولید و مصرف.

مراحل ثبت شرکت در زنجان

 1. برای ثبت شرکت ابتدا باید روند ثبت شرکت در سامانه طی شود در سامانه ثبت شرکت ها اطلاعات ثبت به شکل زیر وارد می شود، در ابتدا باید باید رد این سامانه اطلاعات مربوط به حوزه ثبتی شرکت وارد شود.
 2. در قدم بعد اسامی که برای ثبت شرکت انتخاب نموده اید که علی الاصول پنج نام سه یا چهار یا سیلاب های بیشتر را به ترتیب اولویتی که برایتان دارند وارد می نمایید.
 3. موضوع شرکت را در این سامانه وارد می نمایید و اگر مجوزی برای موضوع دریافت کردید باید تاریخ و شماره مجوز نیز وارد شود.
 4. دیگر کاری که باید در این خصوص انجام دهید ورود اطلاعات مربوطه اعضاء شرکت است مشخصات فردی و هویتی و آدرس و کد پستی شرکه در این سامانه باید وارد گردد.
 5. سایر مراحل سامانه ای شامل تعیین روزنامه کثیرالانتشار شرکت، اطلاعات مربوط به اسناد و اوراق شرکت در سامانه بار گذاری می شود.
 6. بعد از اتمام مراحل سامانه و تکمیل نهایی فرم سامانه ای ثبت شرکت در زنجان باید در انتظار تأیید اسم شرکت باشید تا با تعیین نام شرکت اقدام به تنظیم اوراق و دریافت امضاء شرکا و پست مدارک به اداره ثبت شرکت های زنجام نمایید تا در نهایت طی یک هفته آگهی تأسیس شرکتتان صادر شود.
 7. بعد از دریافت آگهی تأسیس شماره مکانیزه ای در آن وجود دارد که برای پرداخت و انتشار دو روزنامه رسمی و کثیرالانتشار شرکت تعریف شده اند.

برای ثبت شرکت در زنجان سرمایه چقدر باید باشد؟

سرمایه مبلغی است که برای ثبت شرکت در زنجان موسسین و شرکاء برای شرکت تعیین می کنند، مبلغ این سرمایه بر اساس آورده نقد یا غیر نق شرکاء تعیین می شود.

سرمایه نقد مبلغی است که به پول رایج مملکت بر اساس همان حداقل های قانونی باید تعیین شود که هر شریک بخشی از آن مبلغ را تحت عنوان سرمایه یا سهم الشرکه یا سهام متقبل شده اند، که مبلغ آن تعیین کننده سود و زیان شرکاء می باشد.

سرمایه غیر نقد: این بخش شامل اموال، املاک و مستغلات، ابزار کار شرکت و کلیه اموال منقول و غیر منقولی است که شرکاء برای راه اندازی شرکت به اشتراک می گذارند، برای ثبت شرکت در زنجان اگر شرکاء مبلغ غیر نقدی را نیز در شرکت وارد کرده باشند باید کارشناس رسمی دادگستری معادل نقد این اموال را مشخص نماید زیرا در اداره ثبت شرکت ها مبلغ کل سرمایه باید بر اساس پول رایج مملکت وارد شود.   

مدارک ثبت شرکت در زنجان

 • شرکت نامه: سندی در دو برگ باید تنظم شود و تمامی اطلاعات مربوطه شرکت در آن عنون می شود.
 • اساسنامه: سندی در دو رونوشت که تمام قواعد و ضوابط شرکت در آن مشخص می شود که هر بخش طی مواد از 1 الی آخر تعریف شده اند، تنظیم سند اساسنامه برای تمام شرکت ها یکی از مهمترین اسناد ثبت است و متقاضی باید در تنظیم آن نظرات موسسین را بر اساس چهارچوب های قانونی در نظر بگیرد.  
 • تقاضا نامه: این سند نیز به مانند سند شرکت نامه و برای شرکت هایی که باید شرکت نامه برای شان تدوین شود، عین سند شرکت نامه با عنوان تقاضا نامه نیز تنظیم می شود.
 • اظهار نامه: در شرکت هایی که تقاض نامه وجود ندارد درخواست ثبت تحت عنوان اظهار نامه تنظیم می شود در این سند نیز اطلاعات مربوطه شرکت درج می گردد.
 • مدارک شناسایی: کپی شناسنامه و کارت ملی همه اعضاء شرکت باید برای تأسیس آن نیز وارد شود.
 • صورت جلسات: صورت جلسه مجمع عمومی موسسین و صورت جلسه هیئت مدیره دو صورت جلسه ای است که باید قبل از ثبت شرکت در زنجان برای تأسیس شرکت تدوین شود.
 • مجوز: برای ثبت برخی شرکت اخذ مجوز لازم است.

هزینه ثبت شرکت در زنجان

هزینه های ثبت شرکت در زنجان شامل هزینه ثبت، هزینه روزنامه رسمی، هزینه روزنامه کثیرالانتشار، هزینه های پست مدارک و سایر هزینه هایی که بسته به درخواست متقاضیان ثبت برند دارد، اما تفاوت این هزینه ها برای ثبت شرکت باز هم به درخواست متقاضیان ثبت شرکت بستگی دارد، مواردی چون مبلغ سرمایه، تعداد اعضاء شرکت، نوع شرکت، موضوع شرکت که در مبلغ هزینه های بالا تأثیر گذار می باشد.

خاطر نشان می شویم که یک پایان خوب برای یک نویسنده زمانی است که توانسته باشد حق مطلب موضوع مربوطه خود را بیان نموده باشد و امیدوارم این مقاله نیز برای شما عزیزان چنین بوده باشد، بلا شک ثبت شرکت در زنجان برای شما با هر هدفی که باشد یک سری مزیت های مشابه به همراه دارد، برای مثال ثبت شرکت می تواند موجب این امر شود شما در انواع مناقصه یا مزایده شرکت داده شوید، از دیگر مزیت های ثبت شرکت تسهیلات بانکی می باشد، همان طور که میدانید اعطاء وام بانکی برای مجموعه های تجاری بسیار سخت گیرانه می باشد اما با ثبت شرکت اخذ وام ها برای مجموعه های تجاری آسان تر خواهد بود، داشتن شخصیت حقوقی مستقل از شرکاء سبب این موضوع می شود که بتوانید از سایر امتیاز های ثبت شرکت استفاده کنید.

از همراهی شما عزیزان متشکریم.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت شرکت در یاسوج

مراحل، مدارک، شرایط و هزینه ثبت شرکت در یاسوج

ثبت شرکت در کرج

مدارک، مراحل، شرایط و هزینه ثبت شرکت در کرج

ثبت شرکت در زنجان

شرایط، مراحل، نکته های مهم و توضیحات کامل درباره ثبت شرکت در زنجان

ثبت شرکت در یزد

مدارک، مراحل، هزینه و توضیحات دیگری درباره ثبت شرکت در یزد

ثبت شرکت در قزوین

توضیحات کامل درباره شرایط، مدارک، انواع شرکتهای ثبتی و مراحل مرتبط با ثبت شرکت در قزوین

ثبت شرکت در اراک

توضیحات کامل درباره مدارک، مراحل، شرایط و هزینه مربوط به ثبت شرکت در اراک

ثبت شرکت در اهواز

توضیحات کامل درباره ثبت شرکت در اهواز به همراه مدارک، مراحل، شرایط مربوط به آن

ثبت شرکت در سمنان

مدارک، مراحل، هزینه و شرایط ثبت شرکت در سمنان به همراه توضیحات دیگری درباره آن.

ثبت شرکت در ساری

ارائه توضیحاتی به صورت کامل و جامع درباره مدارک، مراحل، شرایط و مزایای ثبت شرکت در ساری

ثبت شرکت در اردبیل

مدارک، مراحل، شرایط وتوضیحات کامل درباره ثبت شرکت در اردبیل

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟