لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت پیمانکاری در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت معماری در کرج ثبت شرکت گردشگری در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت موسسه در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج شرایط ثبت شرکت در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج زمان ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج ورود و خروج شریک شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره افزایش سرمایه شرکت
سایر خدمات
ثبت برند در کرج ثبت علامت تجاری در کرج ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج تشکیل پرونده مالیاتی در کرج اخذ جواز صنایع در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج رتبه بندی ( اخذ گرید ) در کرج
تماس با ما

ثبت شرکت در سمنان


ما در این مقاله تلاش بر آن داریم تا درباره ثبت شرکت در سمنان مطالب سودمندی را ارائه نماییم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

ثبت شرکت در سمنان

شاید سوال اول هر شخصی که با کلمه شرکت رو به رو می شود این باشد که شرکت چیست؟ شرکت در واقع مجموعه ای است که بین حداقل دو نفر با قوانین مدون و شرایط اختصاصی که قانون برای آن تعریف نموده تأسیس می گردد، ثبت شرکت در سمنان شرایط اختصاصی دارد که ما در این مقاله به طور مفصل در خصوص آن توضیح خواهیم داد بنابر این با ما همراه باشید تا ببینید چگونه می توانید ثبت شرکت در سمنان را انجام دهید با هر موضوع فعالیتی که دارید با هر شرایطی که دارید اگر می خواهید شرکت تأسیس کنید باید بدانید از کجا شروع کنید و چگونه شروع کنید پس این مقاله را از دست ندهید. 

مراحل ثبت شرکت در سمنان

 1. ثبت سامانه شرکت در سامانه ثبت اسناد املاک کشور صورت می گیرد در این سامانه کلیه اطلاعات مربوطه شرکتی که تقاضای ثبت آن را دارید وارد می شود. 
 2. سپس بعد از تأیید اسم شرکت مدارک ثبت شرکت را کامل و به اداره ثبت شرکت های سمنان پست نمایید. 
 3. طی یک هفته نتیجه ثبت شرکت شما از طریق صدور آگهی ثبت ابلاغ می گردد. 
 4. نماینده قانونی شرکت برای دریافت آگهی تأسیس باید به اداره ثبت شرکت های سمنان مراجعه نماید. 
 5. در نهایت هم با استفاده از کد مکانیزه آگهی هزینه روزنامه رسمی و کثیرالانتشار را پرداخت کنید. 

تأسیس انواع شرکت در سمنان

شرکت های تجاری 8 نوع می باشند که هر کدام از آنها برای تأسیس دارای قواعد ویژه خود هستند که به نسبت نوع فعالیت هر مجموعه می توانید هر یک از آنها را انتخاب نمایید شرکت های تجاری عبارت هستند از: 1) شرکت سهامی عام، 2) شرکت سهامی خاص، 3) شرکت نسبی، 4) شرکت تعاونی، 5) شرکت تضامنی، 6) شرکت با مسئولیت محدود، 7)شرکت مختلط سهامی، 8) شرکت مختلط غیر سهامی. 

علاوه بر این شرکت ها دو نوع موسسات غیر تجاری نیز بر اساس قواعد کلی شرکت ها قابل ثبت هستند که برای فعالیت های غیر تجاری تعریف شدند تا با ماهیت حقوقی بتوانند فعالیت داشته باشند. 1) موسسه غیر تجاری انتفاعی، 2) موسسه غیر تجاری غیر انتفاعی. 

اما مهم ترین موارد ی که در بالا ذکر کردیم عبارت است از: 

ثبت شرکت سهامی خاص: این شرکت باید حداقل 3 عضو هیئت مدیره و سهام دار داشته باشد، و 2 عضو بازرس، شرکت سهامی خاص باید 35 درصد از سرمایه ای را که تعهد نموده قبل از ثبت شرکت در حساب شرکت بلوکه نماید. 

ثبت شرکت با مسئولیت محدود: شرکت محدود را باید حداقل با دو عضو و سرمایه تعهدی ثبت نمود، این شرکت ها بین شرکت های تجاری کمترین مسئولیت را برای موسسین خود دارند. 

موسسات غیر تجاری: ثبت موسسات غیر تجاری همانند شرکت های با مسئولیت محدود می باشد، تفاوت بین موسسه تجاری انتفاعی و غیر انتفاعی در کسب سود آنها می باشد موسسات انتفاعی سود را بین شرکاء و موسسات غیر انتفاعی سود را صرف امور خیریه می کنند.

مدارک ثبت شرکت در سمنان

مدارک ثبت شرکت سهامی

 • اساسنامه شرکت سهامی که در دو نسخه و بر اساس چهر چوب های ثبت شرکت های سهامی تنظیم می شود. 
 • اظهار نامه شرکت سهامی که در دو نسخه تهیه می شود و در آن تمامی اطلاعات مربوط شرکت سهامی اعم از نام، سهامداران، بازرسین، هیئت مدیره، مرکز اصلی شرکت و... 
 • صورت جلسات ثبت شرکت که اعم از صورت جلسه هیئت مدیره و صورت جلسه مجمع عمومی موسس می باشد. 
 • کپی مدارک شناسایی سهامداران، هیئت مدیره خارج از شرکاء، بازرس های شرکت. 
 • گواهی بانک برای سرمایه بلوکه شده.
 • مجوز در صورت لزوم. 

مدارک ثبت شرکت غیر سهامی

 •  اساسنامه شرکت غیر سهامی که در دو نسخه تنظیم می گردد. 
 • شرکت نامه شرکت که در آن کلیه اطلاعات شرکت وارد می شود. 
 • تقاضا نامه شرکت که ان هم در دو نسخه تهیه می شود و کلیه اطلاعات مربوطه شرکت همانند شرکت نامه تنها با عنوان تقاضا نامه وارد می شود.
 • صورت جلسه هیئت مدیره و صورت جلسه مجمع عمومی موسسین که هر دو باید در دو نسخه تهیه و به امضاء شرکاء برسند. 
 • در صورت نیاز ارائه مجوز از ارگان مربوطه.
 • کپی مدارک شناسایی همه شرکاء. 

فواید ثبت شرکت در سمنان

هر کس از ثبت شرکت اهداف و انگیزه ای دارد و می داند ثبت شرکت برای ارتقاء کسب و کار وی موفقیت آمیز خواهد بود، اما جز انگیزه های هر شخص برای راه اندازی و تأسیس شرکت، یکی از فواید ثبت شرکت تأسیس شخصیت حقوقی می باشد، شخصیت حقوقی به یک مجموعه این امکان را می دهد با هر مجموعه دولتی و خصوصی قرارداد رسمی ببندد، با ثبت شرکت شما می تواند در هر مزایده و مناقصه ای بدون هیچ محدودیتی فعالیت کنید، یکی دیگر از فواید ثبت شرکت استفاده از تسهیلات بانکی برای اشخاص حقوقی است که دولت به منظور بهبود وضعیت اقتصادی برای شرکت ها در نظر می گیرد، فایده دیگر ثبت شرکت قابلیت استعلام شرکت ها است که به منظور اعتبار شرکت ها قابل انجام است.

هزینه ثبت شرکت در سمنان

هزینه های ثبت شرکت در سمنان عبارت است هزینه ثبت، هزینه روزنامه کثیرالانتشار، روزنامه رسمی، هزینه پست، حق الوکاله وکیل در صورت داشتن وکیل و هزینه های این موارد بسته به موارد ی چون نوع شرکت، سرمایه شرکت، تعداد اعضاء شرکت و موضوع شرکت می باشد که در کم و زیاد هزینه ها تأثیر گذار است، مثلا موضوع شرکت هر چه طولانی تر باشد روی هزینه درج روزنامه تأثیر گذار است و قیمت روزنامه را افزایش می دهد.

در انتها خاطر نشان می شویم که موفق بودن یا نبودن هیچ ربطی نبودن فرصت ها ندارد، بلکه فرصت ها همیشه هستند و تنها باید آنها را شکار کنید، موفقیت یک مجموعه بعد از تأسیس شرکت قطعاً می تواند بیشتر باشد به شرط شکار کردن فرصت هایی که همیشه فراهم هستند، شما در این مقاله اساسی ترین قواعد ثبت را مطالعه نمودید از اینکه تا این جای این مقاله ما را همراهی نمودید سپاس گزاریم و امیدواریم اطلاعات این مقاله مثمر ثمر برای ثبت شرکت شما در سمنان باشد.  

 

 

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت شرکت در گرگان

مدارک، مراحل، شرایط و توضیحات دیگری در خصوص ثبت شرکت در گرگان

ثبت شرکت در خرم آباد

مراحل، شرایط، انواع شرکتهای قابل ثبت و توضیحات کامل درباره ثبت شرکت در خرم آباد

ثبت شرکت در یاسوج

مراحل، مدارک، شرایط و هزینه ثبت شرکت در یاسوج

ثبت شرکت در ساری

ارائه توضیحاتی به صورت کامل و جامع درباره مدارک، مراحل، شرایط و مزایای ثبت شرکت در ساری

اخذ کد اقتصادی در کرج

برای شناخت این افراد و نظارت بر امور آنها باید به شناسایی این اشخاص حقیقی یا حقوقی اقدام کرد و کد اقتصادی فعالان تجاری د رکرج اخذ نمایند

ثبت شرکت در زنجان

شرایط، مراحل، نکته های مهم و توضیحات کامل درباره ثبت شرکت در زنجان

ثبت شرکت در کرج

مدارک، مراحل، شرایط و هزینه ثبت شرکت در کرج

ثبت شرکت در رشت

مدارک، مراحل، شرایط، هزینه های ثبتی و توضیحات کامل درباره ثبت شرکت در رشت.

ثبت شرکت در اردبیل

مدارک، مراحل، شرایط وتوضیحات کامل درباره ثبت شرکت در اردبیل

ثبت شرکت در اصفهان

مدارک، مراحل، شرایط و هزینه های ثبت شرکت در اصفهان

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟