لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت پیمانکاری در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت معماری در کرج ثبت شرکت گردشگری در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت موسسه در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج شرایط ثبت شرکت در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج زمان ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج ورود و خروج شریک شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره افزایش سرمایه شرکت
سایر خدمات
ثبت برند در کرج ثبت علامت تجاری در کرج ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج تشکیل پرونده مالیاتی در کرج اخذ جواز صنایع در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج رتبه بندی ( اخذ گرید ) در کرج
تماس با ما

ثبت شرکت در کرج


ما در این مقاله مهم ترین اساس و قواعد ثبت شرکت در کرج را برای شما عزیزان تدوین نموده ایم، لذا تا انتهای این مقاله همراه وکیل ثبت شرکتها باشید.

ثبت شرکت در کرج

ثبت شرکت در کرج می تواند یک فرصت استثنائی برای پیشرفت یک مجموعه باشد، زیرا امتیاز هایی که شرکت ها دارند به طور معمول اشخاص حقیقی در آن کسب و کار ندارند، اما چگونه می توان شرکت ثبت نمود، بدون شک ثبت شرکت کرج از قواعد و الزامات قانونی برخوردار است که هر متقاضی ثبت شرکت در کرج باید از آن آگاهی داشته باشد.همراه ما باشید.

انتخاب نوع شرکت در کرج

برای ثبت شرکت باید حتماً ابتدا نوع شرکت را انتخاب نمایید ، منظور از نوع شرکت تقسیم بندی است که قانون تجارت تعیین نموده و افرادی که به دنبال ثبت شرکت در کرج هستند باید از بین تقسیم بندی شرکت هایی که در قانون تجارت آورده شده شرکت مورد نظر خود را انتخاب نمایند. مطابق این تقسیم بندی 8 نوع شرکت و 2 نوع موسسه غیر تجاری تعریف شده که در اداره ثبت شرکت های استان البرز بنا به محتوای فعالیتی که دارید و اهداف آتی شرکت یکی از آنها را برای ثبت شرکت کرج انتخاب کنید که این موارد عبارت است از؛ شرکت سهامی عام، شرکت سهامی خاص، شرکت مختلط سهامی، شرکت مختلط غیر سهامی، شرکت تعاونی، شرکت نسبی، شرکت تضامنی، شرکت با مسئولیت محدود و موسسات قابل ثبت در ایران موسسات غیر تجاری انتفاعی یا غیر انتفاعی می باشد. اما از بین این شرکت ها برخی از آنها در حوضه ثبتی کرج بیشترین آمار ثبت را دارند کمه به دلیل نحوه فعالیت این شرکت ها می باشد که ما در این مقاله در خصوص مهمترین شرکت ها در حوزه ثبت کرج بیشتر خواهیم پرداخت.

ثبت شرکت سهامی خاص: برای ثبت شرکت سهامی خاص باید حداقل 3 شریک وجود داشته باشد و 2 بازرس نیز باید در شرکت وجود داشته باشد که طبق قانون بازرسین نباید از اقوام شرکاء و هیئت مدیره باشند، 35% از 100% سرمایه شرکت باید قبل از ثبت در حساب شرکت در حال تأسیس بلوکه شود، شرکت های سهامی خاص اغلب تحت عنوان شرکت های بازرگانی در قانون یاد شده اند اما این شرکت با هر موضوعی قادر به فعالیت است. یکی از بهترین گزینه ها برای ثبت شرکت در کرج قطعاً شرکت سهامی خاص است که قابل تبدیل به شرکت های سهامی عام نیز هستند.     

ثبت شرکت با مسئولیت محدود: برای تأسیس شرکت با مسئولیت محدود 2 عضو شریک باید وجود داشته باشد، در این نوع شرکت سرمایه تعهدی بوده و لازم نیست در زمان ثبت موجود باشد، اما نیازمند این است که برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود این موضوع را در نظر داشته باشید هر عضو به میزان سرمایه ای که متعهد شده مسئولیت حقوقی قانونی دارد، این نوع شرکت به صورت تک مدیریتی نیز قابل ثبت می باشد و به دلیل ویژگی خوبی که برای موسسین و اعضاء شرکاء دارد، متقاضیان زیادی تمایل به ثبت این نوع از شرکت را دارند.

ثبت موسسات غیر تجاری:  موسسات غیر تجاری دارای شخصیت حقوقی هستند و در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت می رسند اما با انجام امور تجاری نیز اعمال آنها غیر تجاری محسوب می شود ولی تمام قواعد قانونی شرکت های با مسئولیت محدود بر موسسات غیر تجاری نیز بار می باشد. برای ثبت موسسه غیر تجاری تعداد اعضاء و سرمایه و کلیه تعهد شرکاء در مقابل موسسه غیر تجاری  همانند شرکت های با مسئولیت محدود می باشد، از طرفی دیگر موسسه غیر تجاری انتفاعی با غیر انتفاعی تنها در اهداف معنوی موسسه می باشد و موسسات غیر انتفاعی سود و درآمد حاصله را صرف امور عام المنفعه می کنند و در موسسات انتفاعی منافع کاملاً برای موسسین شرکت می باشد.

مقدمات قبل از ثبت شرکت در کرج

اسم شرکت: قبل از اینکه اقدام به ثبت مراحل شرکت کنید بعد از اینکه شرکت مورد نظر تان را انتخاب نمودید، باید حداکثر 5 اسم به ترتیب اولویت تان برای شرکت انتخاب کنید اسامی نباید مشابه یا عین اسامی باشند که قبلاً ثبت شده اند و باید فارسی و مطابق قواعد داخلی ایران انتخاب شود.

اعضاء شرکت: افرادی که به عنوان سهام دار در شرکت وارد می شوند باید فاقد سوء پیشینه کیفری باشند و اعضاء هیئت مدیره شرکت باید حداقل 18 سال سن داشته باشند و استخدام رسمی دولت نباشد.

سمت اعضاء: در شرکت چندین سمت وجود دارد که به نسبت نوع و اختیاراتی که موسسین دارند باید تقسیم بندی شود که این سمت ها شامل؛ مدیر عامل، رئیس هیئت مدیره، نایب رئیس هیئت مدیره، عضو هیئت مدیر، بازرس.  

سرمایه: سرمایه شرکت همیشه بر اساس انتخاب اعضاء شرکاء می باشد و میزان آن بر اساس این است که چه میزان سرمایه قرار است برای شراکت و تأسیس شرکت در نظر گرفته شود.

اوراق شرکت: اسناد شرکت که به نوعی اعتبار شرکت است باید در سامانه ثبت شرکت ها قرار گیرد که باید قبل از اقدام به ثبت تهیه شود.

مزایای ثبت شرکت در کرج

 • وقتی شرکتی به ثبت می رسد همه قراردادهایی که میان شرکا منعقد می شود رسمی و قانونی است و بعدا هیچ کدام یک از اشخاص نمی توانند همانند اسنادی که غیر رسمی اظهار بی اطلاعی کنند و به اشکالاتی که ممکن است وارد شود استناد کنند.
 • شرکت این قابلیت را دارد تا منشا آثار، اعمال، مصدر معاملات و رابطه های مالی و اقتصادی شود.
 • وقتی که شرکتی منحل و یا ورشکسته می شود طبق مقررات خاصی به اوضاع شرکت رسیدگی می گردد.
 • شما با ثبت شرکت جهانی می شوید و می توانید روابط بین المللی با کشورهای دیگر داشته باشید.

مدارک ثبت شرکت در کرج

 • ارائه کپی شناسنامه و کارت ملی همه اعضاء شرکت.
 • ارائه دو رونوشت از اساسنامه تأسیس شرکت.
 • ارائه دو رونوشت از اظهار نامه ثبت شرکت.
 • ارائه دو رونوشت از تقاضا نامه ثبت شرکت.
 • ارائه دو رونوشت از شرکت نامه ثبت شرکت.
 • ارائه دو رونوشت صورت جلسه هیئت مدیره شرکت.
 • ارائه دو رونوشت صورت جلسه مجمع عمومی موسسین.
 • ارائه گواهی بانک برای شرکت هایی که بخشی از سرمایه آنها باید قبل از ثبت بلوکه گردد.

مراحل ثبت شرکت در کرج

 1. ابتدا باید به سامانه ثبت شرکت ها مراجعه نمایید تا در این سامانه اطلاعات مربوطه خود را در آیتم تأسیس شرکت وارد نمایید و در قسمت های مشخص شده اطلاعات درخواست شده را وارد کنید و پس از طی مراحلی که به عنوان گام معرفی شدند اطلاعات مربوطه شرکت را وارد کنید.
 2. بعد از ثبت سامانه ای اطلاعات مربوطه شرکت باید در انتظار تأیید اسم شرکت تان باشید.
 3. بعد از انتخاب اسم اوراق اسناد شرکت را به امضاء اعضاء شرکت برسانید و پس از طی اقداماتی که بسته به هر شرکتی متفاوت می باشد اوراق مربوطه را به اداره ثبت شرکت های کرج پست نمایید تا پس از بررسی کارشناسان این اداره آگهی تأسیس شرکتتان صادر شود.    

 هزینه های ثبت در کرج

هزینه ثبت شرکت در کرج باید بر اساس درخواست ثبتی شما مشخص شود به دلیل تنوعی که در تأسیس انواع شرکت ها وجود دارد هزینه های ثبتی نیز متفاوت می باشد.

اقدامات پس از ثبت شرکت در کرج

بعد از اینکه شرکت به ثبت می رسد باید روزنامه رسمی و روزنامه کثیرالانتشار آن نیز پرداخت شود که هزینه های روزنامه بر اساس حق درج آگهی تأسیس شرکت محاسبه می شود، بعد از دریافت روزنامه های شرکت باید اقدام به دریافت پلمپ دفاتر شرکت و تشکیل پرونده مالیاتی و دریافت کد اقتصادی شرکت کنید تا اقدامات و فعالیت شرکت به شکل قانونی شروع شود.

از همراهی شما عزیزان تا انتهای این مقاله سپاسگزاریم.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت شرکت در خرم آباد

مراحل، شرایط، انواع شرکتهای قابل ثبت و توضیحات کامل درباره ثبت شرکت در خرم آباد

ثبت شرکت در شهرکرد

مدارک، مراحل، شرایط و هزینه های ثبت شرکت در شهرکرد

ثبت شرکت در تبریز

ارائه توضیحاتی به صورت کامل درباره مدارک، مراحل و شرایط ثبت شرکت در تبریز

ثبت شرکت در همدان

مدارک، مراحل، شرایط و هزینه های ثبت شرکت در همدان

ثبت شرکت در کرج

مدارک، مراحل، شرایط و هزینه ثبت شرکت در کرج

ثبت علامت تجاری در کرج

فعالان تجاری اعم از حقیقی و حقوقی در کرج برای رقابت و پیشرفت در بازارهای تجاری و رشد اقتصادی برای محصولات یا خدمات خود علائمی را در نظر گرفته و طراحی می کنند که نمایانگر محصولات و خدمات آنها باشد

ثبت شرکت در گرگان

مدارک، مراحل، شرایط و توضیحات دیگری در خصوص ثبت شرکت در گرگان

ثبت شرکت در یاسوج

مراحل، مدارک، شرایط و هزینه ثبت شرکت در یاسوج

اخذ کد اقتصادی در کرج

برای شناخت این افراد و نظارت بر امور آنها باید به شناسایی این اشخاص حقیقی یا حقوقی اقدام کرد و کد اقتصادی فعالان تجاری د رکرج اخذ نمایند

ثبت شرکت در مشهد

مدارک، مراحل، شرایط و توضیحات مربوط به ثبت شرکت در مشهد

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟