لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت پیمانکاری در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت معماری در کرج ثبت شرکت گردشگری در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت موسسه در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج شرایط ثبت شرکت در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج زمان ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج ورود و خروج شریک شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره افزایش سرمایه شرکت
سایر خدمات
ثبت برند در کرج ثبت علامت تجاری در کرج ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج تشکیل پرونده مالیاتی در کرج اخذ جواز صنایع در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج رتبه بندی ( اخذ گرید ) در کرج
تماس با ما

ثبت شرکت در کرمان


در مقاله ای که به شرح ذیل می باشد تلاش بر آن داریم تا به مطالبی درباره ثبت شرکت در کرمان بپردازیم تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

ثبت شرکت در کرمان

اگر می خواهید اقدام به تأسیس شرکت در کرمان کنید باید ابتدا اطلاعات تان را در زمینه ثبت شرکت در کرمان افزایش دهید بدین منظور این مقاله می تواند کمک شایانی برای افرادی باشد که در این زمینه اطلاعات کافی ندارند، با ما همراه باشید تا مروری بر روند ثبت شرکت در کرمان داشته باشیم، در این مقاله خواهید خواند چه شرکت هایی قابل ثبت هستند؟ چه مدارک و مراحل و هزینه هایی برای ثبت شرکت وجود دارد. در ادامه توضیح می دهیم نکات ثبت شرکت شامل چه مواردی خواهند بود.

مراحل ثبت شرکت در کرمان

ثبت شرکت مراحل متعددی دارد، یک سری از امور پیش از ثبت است مثل تعیین نوع شرکت که باید انتخاب کنید تمایل به ثبت چه نوع شرکتی دارید، که در ادامه این مقاله انواع شرکت ها را برایتان بازگو می کنیم، اسم شرکت که باید پیش از اجرای عملیات ثبتی انتخاب کرده باشید که طی درخواست ثبت شرکت مورد بررسی قرار گیرد، اعضاء یا شرکای شرکت، بد نیست بدانید شرکت بدون شریک قابل ثبت نیست و برای ثبت شرکت حداقل دو نفر باید وجود داشته باشند، سرمایه شرکت را باید پیش از ثبت تعیین کنید و اگر سرمایه غیر نقدی دارید طی درخواستی از کارشناس دادگستری تعیین قیمت معادل نقد آن را باید دریافت کنید.  بعد از تکمیل تمام موارد فوق و تعیین میزان سهام هر شریک و مدارک شناسایی آن ها زمان این است که مراحل ثبت شرکت را آغاز کنید. برای ثبت شرکت ابتدا باید کلیه اطلاعات در سامانه ثبت شرکت ها وارد شود ، سامانه ثبت اسناد و املاک کل کشور که برای کلیه امور ثبتی سامانه ای شرکت ها تعریف شده اند و متقاضیانی که قصد ثبت شرکت در کرمان را دارند باید به این سامانه مراجعه نمایند و اطلاعات مربوطه شرکتی را که قصد ثبت آن را دارند در این سامانه وارد کنند. بعد از ثبت سامانه ای طی دو روز اسامی که متقاضیان برای اسم شرکت شان تعیین کرده بودند مورد بررسی قرار می گیرد و طی دو روز ابلاغ تعیین اسم شرکت به متقاضی ارسال می شود در صورت انتخاب یکی از اسامی پیشنهادی نوبت به تنظیم اوراق و دریافت امضاء شرکاء شرکت است که پس از تکمیل مدارک ثبت، این مدارک جهت بررسی روند ثبت باید به اداره ثبت شرکت های کرمان پست شود تا در نهایت آگهی تأسیس شرکتتان نیز صادر شود.

چه شرکت هایی قابل ثبت در کرمان هستند؟

مطابق قانون تجارت 8 نوع شرکت برای ثبت وجود دارد که در این مقاله شرایط ثبت مهم ترین آنها را برای تان توضیح می دهیم اما شرکت های قابل ثبت در کرمان عبارت است از: 1) شرکت سهامی اعم از شرکت سهامی خاص و شرکت سهامی عام 2) شرکت با مسئولیت محدود 3) شرکت تعاونی 4) شرکت تضامنی 5)شرکت نسبی 6)شرکت مختلط سهامی 7) شرکت مختلط غیر سهامی.

اما برخی از این شرکت ها از نظر حقوقی بیشترین آمار ثبت را دارند و از نظر متقاضیان ثبت شرکت گزینه بهتری برای تأسیس شرکت هستند. که در ادامه در خصوص این شرکت ها برایتان توضیح بیشتری ارائه می کنیم.

ثبت شرکت سهامی:  شرکت سهامی دو نوع می باشند، نوع اول؛ شرکت سهامی خاص هستند که برای ثبت آنها باید در شرکت سه نفر هم عضو هیئت مدیره و هم عضو سهام داران باشند، تنها عضو هیئت مدیره که می تواند خارج از شرکاء در این نوع شرکت باشد مدیر عامل است، شرکت های سهامی حتماً باید بازرس داشته باشند و در این شرکت هم دو بازرس وجود دارد که یکی از آن بازرس اصلی و دیگری بازرس علی البدل است، سرمایه شرکت سهامی خاص توسط اعضاء موسس شرکت تعهد می شود که 35 درصد از کل سرمایه باید پیش از ثبت در حساب شرکت بلوکه شود.

نوع دوم؛ شرکت سهامی عام است این نوع شرکت برای تأسیس باید پنج عضو هیئت مدیره داشته باشند و دو بازرس، بخشی از سرمایه این شرکت توسط موسسین آن تأمین می شوند که میزان آن حدود 20% می باشد و باقی سرمایه از طریق پذیره نویسی سهام توسط مردم خریداری می شود. حدود 35 درصد از سرمایه ای که موسسین متعهد شدند باید پیش از ثبت در حساب شرکت بلوکه کند.شرکت های سهامی عام برای تأسیس نیاز به دریافت مجوز دارند.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود: تأسیس شرکت محدود منوط به وجود حداقل دو شریک است، شرکاء این شرکت به نسبت سرمایه متعهد شده در این شرکت مسئولیت دارند و این سرمایه نیاز نیست که پیش از ثبت شرکت حتماً موجود باشد، این شرکت تنها شرکتی است که می توان تک مدیریتی نیز به ثبت برسد.

مدارک ثبت شرکت در کرمان

مدارک ثبت شرکت های سهامی

 • اساسنامه منحصر به شرکت های سهامی در دو رونوشت.
 • اظهارنامه تأسیس شرکت سهامی در دو رونوشت.
 • صورت جلسه هیئت مدیره.
 • صورت جلسه مجمع عمومی موسس.
 • گواهی بانک برای بخشی از سرمایه ای که باید پیش از ثبت تأدیه شود.
 • کپی مدارک شناسایی و کد پستی و آدرس همه افرادی که اسم شان در شرکت می باشد.
 • در صورت نیاز به مجوز ارائه مجوز برای ثبت شرکت سهامی عام الزامی می باشد.

مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود

 • اساسنامه منحصر به شرکت های با مسئولیت محدود.
 • شرکت نامه برای تأسیس شرکت با مسئولیت محدود.
 • تقاضانامه که مفاد آن عیناً همانند شرکت نامه می باشد با عنوان تقاضا نامه.
 • صورت جلسه مجمع عمومی موسس.
 • صورت جلسه هیئت مدیره .
 • کپی مدارک شناسایی همه اعضاء.
 • دریافت مجوز به شرط مجوزی بودن موضوع فعالیت شرکت.

مهم ترین نکات ثبت شرکت در کرمان

 • برای اسم شرکت اگر تمام کلمات انتخابی تان عام باشد اسم مورد نظر شما رد می شود.
 • اگر اسمی که برای ثبت شرکت انتخاب نموده اید پیش از این به ثبت رسیده باشد دیگر برای شما قابل ثبت نمی باشد.
 • اسم شرکت باید حداقل سه سیلاب باشد.
 • اعضاء شرکت نباید سوء پیشینه موثر کیفری داشته باشند.
 • فارسی بودن اسم شرکت الزامی است.
 • مستخدمین رسمی دولت نمی توانند در شرکت سمت داشته باشند تنها می توانند سهام دار باشند، اما اگر بازنشسته باشند ممانعتی برای سمت داشتن ندارند.
 • شرکاء خارجی برای عضویت در شرکت باید کد فراگیر داشته باشند.
 • موضوع شرکت اگر جزء موضوعات مجوزی دار باشد باید مجوز آن دریافت گردد.  

 هزینه ثبت شرکت در کرمان

هزینه های ثبت شرکت در کرمان بیشتر تحت تأثیر سرمایه و موضوع شرکت تعیین می شود که در این مورد نمی توان هزینه قطعی و مبلغ یک میزان را عنوان نمود، بدین منظور باید از کارشناسان ثبت شرکت بخواهید هزینه ثبت شرکت کرمان را با توجه به درخواستی که شما برای ثبت شرکت دارید اعلام نمایند.

در انتها خاطر نشان می شویم که  ثبت شرکت می تواند نقطه شروع خوبی برای فعالیت شما در قالب یک شخصیت حقوقی باشد، اما باید کلیه نکات و موارد را در این زمینه رعایت کنید. از اینکه تا این لحظه ما را دنبال نمودید کمال تشکر را داریم.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت شرکت در سمنان

مدارک، مراحل، هزینه و شرایط ثبت شرکت در سمنان به همراه توضیحات دیگری درباره آن.

ثبت علامت تجاری در کرج

فعالان تجاری اعم از حقیقی و حقوقی در کرج برای رقابت و پیشرفت در بازارهای تجاری و رشد اقتصادی برای محصولات یا خدمات خود علائمی را در نظر گرفته و طراحی می کنند که نمایانگر محصولات و خدمات آنها باشد

ثبت شرکت در تبریز

ارائه توضیحاتی به صورت کامل درباره مدارک، مراحل و شرایط ثبت شرکت در تبریز

ثبت شرکت در یزد

مدارک، مراحل، هزینه و توضیحات دیگری درباره ثبت شرکت در یزد

ثبت شرکت در کرمان

مراحل، مدارک، شرایط و نکات مهم درباره ثبت شرکت در کرمان

ثبت شرکت در اراک

توضیحات کامل درباره مدارک، مراحل، شرایط و هزینه مربوط به ثبت شرکت در اراک

ثبت شرکت در رشت

مدارک، مراحل، شرایط، هزینه های ثبتی و توضیحات کامل درباره ثبت شرکت در رشت.

ثبت شرکت در اصفهان

مدارک، مراحل، شرایط و هزینه های ثبت شرکت در اصفهان

ثبت شرکت در شهرکرد

مدارک، مراحل، شرایط و هزینه های ثبت شرکت در شهرکرد

ثبت شرکت در همدان

مدارک، مراحل، شرایط و هزینه های ثبت شرکت در همدان

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟