لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت پیمانکاری در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت معماری در کرج ثبت شرکت گردشگری در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت موسسه در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج شرایط ثبت شرکت در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج زمان ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج ورود و خروج شریک شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره افزایش سرمایه شرکت
سایر خدمات
ثبت برند در کرج ثبت علامت تجاری در کرج ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج تشکیل پرونده مالیاتی در کرج اخذ جواز صنایع در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج رتبه بندی ( اخذ گرید ) در کرج
تماس با ما

ثبت شرکت در یاسوج


در این مقاله تلاش بر آن داریم تا درباره ثبت شرکت در یاسوج مطالبی را ارائه نماییم همراه ما باشید.

ثبت شرکت در یاسوج

برای راه اندازی یک شرکت و ثبت شرکت در یاسوج باید ابتدا نوع شرکت مربوطه تان را انتخاب کنید، قانون تجارت 8 شرکت تجاری تعریف نموده که متقاضی ثبت شرکت باید در یکی از این شرکت ها اقدام به ثبت شرکت کند، این شرکت ها عبارت است از؛ شرکت سهامی خاص ، شرکت سهامی عام، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت تعاونی تولید و مصرف ، شرکت نسبی، شرکت مختلط سهامی و غیر سهامی، شرکت تضامنی که هر کدام از این شرکت ها قواعد خاص خود را برای ثبت شرکت در یاسوج دارند، در ادامه به روش ثبت و تأسیس و نکات مربوطه آنها بیشتر می پردازیم.

ثبت شرکت سهامی در یاسوج

شرکت های سهامی در دو دسته بندی خلاصه می شوند به شرکت سهامی خاص، شرکت سهامی عام، برای ثبت شرکت سهامی خاص باید سه عضو هیئت مدیره و سهامدار و دو بازرس وجود داشته باشند این شرکت ها با سرمایه ای که توسط موسسین آنها تعهد می گردد ایجاد می شود، سرمایه شرکت سهامی خاص تحت عنوان سهام بین شرکاء تقسیم می شود که شرکا موظف هستند 35 در صد از آن را قبل از ثبت در حساب شرکت بلوکه نمایند.

شرکت سهامی عام اما با 5 عضو هیئت مدیره و سهامدار و  بازرس تشکیل می شود و برای ایجاد آن 20 درصد از سرمایه توسط موسسین تعهد می گردد و باقی از طریق پذیره نویسی سهام ایجاد می گردد برای ثبت شرکت سهامی عام باید مجوز ارائه شود که ارگان صادر کننده مجوز سازمان بورس می باشد.

ثبت شرکت مختلط سهامی و غیر سهامی در یاسوج

شرکت مختلط سهامی از ترکیب شرکت سهامی و تضامنی ایجاد می شود و شرکت مختلط غیر سهامی از ترکیب شرکت عادی و شرکت تضامنی ایجاد می شود، شرکت مختلط سهامی از یک یا چند عضو سهام دار و یک یا چند عضو تضامنی ایجاد می شود، شرکت مختلط غیر سهامی از یک یا چند عضو عادی و یک یا چند عضو ضامن ایجاد می شود، در این شرکت ها اعضاء ضامن عضو هیئت مدیر می باشند.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در یاسوج

تأسیس شرکت با مسئولیت محدود با دو عضو شریک و حداقل یک میلیون ریال سرمایه امکان پذیر است این شرکت ساده ترین نوع شرکت های تجاری می باشد و متقاضیان زیادی را برای ثبت دارد در این شرکت سرمایه تحت عنوان سهم الشرکه بین شرکاء تقسیم می گردد.

ثبت شرکت نسبی و تضامنی در یاسوج

ثبت این دو شرکت با دو عضو و سرمایه تأدیه شده ایجاد می گردد، نحوه ثبت این دو شرکت عین هم می باشد و تنها تفاوت در تعهد آنها است، برای ثبت شرکت تضامنی شرکاء ضامن شرکت هستند و باید سرمایه را قبل از ثبت در حساب شرکت بلوکه نمایند علاوه بر این شرکاء شرکت تضامنی در برابر کل بدهی های شرکت ضامن هستند و طلبکاران این شرکت می توانند نسبت به کل بدهی زمانی که دارایی شرکت کافی نباشد به هر شریک مراجعه نمایند اما در شرکت نسبی شرکاء نسبت به درصد دارایی که تعهد نموده اند مسئولیت دارند مثلاً اگر شریکی در شرکت نسبی 60 درصد تعهد داشته باشد طلبکار نسبت به 60 درصد بدهی خود می تواند به وی مراجعه کند.

ثبت شرکت تعاونی در یاسوج

شرکت تعاونی با 7 عضو هیئت مدیره و سهامدار و 2 بازرس و دریافت مجوز از اداره تعاون ایجاد می گردد، در شرکت تعاونی سرمایه توسط موسسین تعهد می شود که 25 درصد از آن باید قبل از ثبت شرکت در حساب تعاون بلوکه شود، این شرکت در حوضه تولید و توزیع بیشترین فعالیت را دارد.

مدارک ثبت شرکت در یاسوج

 • اساسنامه: دو نسخه از اساسنامه شرکت که مقررات مربوط به شرکت در آن تعریف شده است.
 • شرکت نامه: برای شرکت های غیر سهامی تنظیم می شود و اطلاعات مربوطه شرکت در آن تعریف می شود.
 • اظهارنامه یا تقاضانامه: اظهار نامه برای  شرکت های سهامی و تقاضا نامه برای شرکت های غیر سهامی تنظیم می گردد که اطلاعات مربوط به تأسیس شرکت در آن تعریفد می گردد.
 • صورت جلسه هیئت مدیره: این صورت جلسه هیات مدیره شرکت را تعیین می نماید.
 • صورت جلسه مجمع عمومی موسس: این صورت جلسه نیز در طول حیات شرکت یک بار تنظیم می شود و نحوهد ثبت شرکت در یاسوج را بیان می دارد.
 • مدارک شناسایی: کپی مدارک شناسایی همه اعضاء شرکت باید به اداره ثبت شرکت ها تسلیم گردد.

مراحل ثبت شرکت در یاسوج

 1. ثبت درخواست اینترنتی در سامانه ثبت شرکت ها بر اساس توافقات فی ما بین شرکاء برای ثبت شرکت یاسوج.
 2. دریافت ابلاغیه تعیین اسم شرکت که ممکن است اسامی ارسالی مورد پذیرش قرار گرفته باشند و یا رد شود که در صورت رد مجدد تعیین نام شرکت باید انجام شود.
 3. تنظیم اوراق و دریافت امضاء موسسین مبنی بر پست اوراق به اداره ثبت شرکت های یاسوج.
 4. بررسی اوراق ثبتی شرکت و صدور آگهی ثبت شرکت و ابلاغ سامانه ای آن در سامانه ثبت شرکت ها.
 5. مراجعه به اداره ثبت شرکت های یاسوج و دریافت آگهی تأسیس شرکت.
 6. پرداخت هزینه روزنامه ثبت شرکت.
 7. نکات ثبت شرکت در یاسوج
 8. شرایط اعضاء هیئت مدیره شرکت.
 9. نداشتن سوء پیشینه کیفری موثر.
 10. استخدام رسمی دولت نباشد.
 11. حداقل دارای سنن قانونی باشد.
 12. شرایط اعضاء خارجی شرکت.
 13. داشتن کد فراگیر .
 14. داشتن پاسپورترتجمه شده.
 15. برخی موضوعات که نیازمند دریافت مچجوز هستند باید از ارگان ذی ربط مجوز دریافت نمایند.

شرایط  انتخاب اسم شرکت در یاسوج

 • تشکیل شده از 3 یا 4 سیلاب.
 • فارسی بودن کلمات.
 • خلاف نظم عمومی نباشد.
 • خلاف اخلاق حسنه نباشد.
 • پیش ازاین به ثبت نرسیده باشد.

هزینه ثبت شرکت در یاسوج

برای ثبت شرکت هزینه های متعددی باید پرداخت کنید مثل هزینه ثبت، هزینه روزنامه رسمی و کثیرالانتشار، هزینه پست مدارک و پرداخت هزینه تمبر سرمایه شرکت که این هزینه ها بر اساس درخواست متقاضی با هم متفاوت می باشد.

در انتها خاطر نشان می شویم که ثبت شرکت در یاسوج را حتماً با کمک یک کارشناس حوزه ثبت شرکت ها پیش ببرید چرا که دانش و تجربه در این زمینه تأثیر به سزایی در نحوه و روند ثبت شرکت شما خواهد داشت از اینکه با ما در این مقاله همراه بودید سپاس گذاریم و امیدواریم این مقاله توانسته باشد تا حد زیادی شما را با انواع شرکت ها و چگونگی روند ثبت شرکت در یاسوج آشنا کند.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت شرکت در تبریز

ارائه توضیحاتی به صورت کامل درباره مدارک، مراحل و شرایط ثبت شرکت در تبریز

ثبت شرکت در شهرکرد

مدارک، مراحل، شرایط و هزینه های ثبت شرکت در شهرکرد

ثبت شرکت در مشهد

مدارک، مراحل، شرایط و توضیحات مربوط به ثبت شرکت در مشهد

اخذ کد اقتصادی در کرج

برای شناخت این افراد و نظارت بر امور آنها باید به شناسایی این اشخاص حقیقی یا حقوقی اقدام کرد و کد اقتصادی فعالان تجاری د رکرج اخذ نمایند

ثبت علامت تجاری در کرج

فعالان تجاری اعم از حقیقی و حقوقی در کرج برای رقابت و پیشرفت در بازارهای تجاری و رشد اقتصادی برای محصولات یا خدمات خود علائمی را در نظر گرفته و طراحی می کنند که نمایانگر محصولات و خدمات آنها باشد

ثبت شرکت در سنندج

مدارک، مراحل، شرایط و هزینه های ثبت شرکت در سنندج

ثبت شرکت در یزد

مدارک، مراحل، هزینه و توضیحات دیگری درباره ثبت شرکت در یزد

ثبت شرکت در قزوین

توضیحات کامل درباره شرایط، مدارک، انواع شرکتهای ثبتی و مراحل مرتبط با ثبت شرکت در قزوین

ثبت شرکت در کرج

مدارک، مراحل، شرایط و هزینه ثبت شرکت در کرج

ثبت شرکت در اصفهان

مدارک، مراحل، شرایط و هزینه های ثبت شرکت در اصفهان

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟