لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت پیمانکاری در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت معماری در کرج ثبت شرکت گردشگری در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت موسسه در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج شرایط ثبت شرکت در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج زمان ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج ورود و خروج شریک شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره افزایش سرمایه شرکت
سایر خدمات
ثبت برند در کرج ثبت علامت تجاری در کرج ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج تشکیل پرونده مالیاتی در کرج اخذ جواز صنایع در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج رتبه بندی ( اخذ گرید ) در کرج
تماس با ما

ثبت شرکت در یزد


ما در این مقاله به زبانی ساده می خواهیم به شما بگوییم چگونه می توانید ثبت شرکت در یزد داشته باشید، این مقاله به بیشتر سوالتتان در زمینه ثبت شرکت پاسخ خواهد داد پس با ما در ادامه همراه باشید.

ثبت شرکت در یزد

قبل از رفتن به سراغ اصل داستان ثبت شرکت یزد بد نیست بدانید شرکت ها دو نوع هستند، 1) شرکت های مدنی؛ که بدون ثبت و با شراکت دو یا چند نفر با اشتراک سرمایه و انجام فعالیت کاری در زمینه های متفاوت صورت می گیرد. 2)شرکت های تجاری؛ این شرکت ها حتماً باید در اداره ثبت شرکت ها به ثبت برسند که اداره ثبت اسناد و املاک در هر استان واحدی را برای ثبت شرکت ها مستقر نموده است.   

هزینه ثبت شرکت یزد

هزینه های ثبت شرکت عبارت است از: هزینه روزنامه رسمی ، هزینه روزنامه کثیرالانتشار، هزینه ثبت شرکت، هزینه های پست و موارد این چنین که با توجه به نوع شرکت، موضوع شرکت، تعداد اعضاء حاضر در شرکت، سرمایه شرکت محاسبه می گردد.

انواع شرکت تجاری در یزد

شرکت های تجاری 8 نوع هستند که برخی از آنها به واسطه شرایطی که دارند بیشترین تقاضای ثبت شرکت را دارند که در خصوص آنها بیشتر توضیح خواهیم داد اما به طور کل شرکت های تجاری به شرح زیر می باشند:

شرکت سهامی عام، شرکت سهامی خاص، شرکت نسبی، شرکت تضامنی، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت مختلط سهامی، شرکت مختلط غیر سهامی، شرکت تعاونی.

ثبت شرکت سهامی خاص

ارکان ثبت شرکت سهامی خاص را حداقل یک میلیون ریال سرمایه و دو عضو بازرس و سه عضو هیئت مدیره و سهامدار تشکیل می دهد، ثبت این شرکت برای همه فعالیت ها ممکن است و بیشتر در حوزه های بازرگانی و پیمانکاری به ثبت می رسد. 35% از سرمایه این شرکت باید قبل از ثبت در حسابی به نام این شرکت بلوکه شود.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

این شرکت طرفداران زیادی برای ثبت دارد، زیرا مسئولیت شرکاء این شرکت به نسبت سرمایه ای است که متعهد شده اند، ارکان ثبت این شرکت حداقل متعهد شدن یک میلیون ریال سرمایه آن و دو نفر شریک می باشد، در این شرکت یک نفر می تواند هم مدیر عامل و هم رئیس باشد و به نوعی تک مدیرتی قابل ثبت است، شرکت با مسئولیت محدود گزینه مناسبی برای موضوعاتی نظیر تولید و توزیع و واردات و صادرات و کلیه امور بازرگانی می باشد.

ثبت شرکت تعاونی

 ارکان ثبت شرکت های تعاونی

 • اخذ مجوز از اداره تعاون،
 • حداقل 7 عضو در هیئت مدیره این شرکت که فاقد سمت دولتی یا استخدام دولتی و فاقد سوء پیشینه کیفری باشند و داشتن 2 بازرس.
 • حداقل سرمایه پنج میلیون ریالی که باید 25 درصد از آن در حساب تعاون بلوکه شود. شرکت های تعاونی در زمینه های تولید و توزیع انواع محصولات و فراورداهای کشاورزی و دامداری و سایر موضوعات مرتبط در این زمینه گزینه مناسبی برای ثبت شرکت می باشند.    

مدارک ثبت شرکت در یزد

 • اساسنامه شرکت.
 • صورت جلسه مجمع عمومی موسس شرکت.
 • صورت جلسه هیئت مدیره شرکت.
 • کپی مدارک شناسایی اعضاء شرکت.
 • شرکت نامه شرکت.
 • تقاضا نامه شرکت.
 • اظهار نامه ثبت شرکت.
 • جواز در صورت لزوم.
 • وکالت نامه در صورت داشتن وکیل برای روند پرونده ثبت شرکت یزد.

مراحل ثبت شرکت یزد

ثبت سامانه: ثبت سامانه ای شرکت به شرح زیر می باشد:

 • با ورود به سامانه ثبت اسناد و املاک در منو تأسیس شرکت مشخصات مربوط به حوضه ثبتی ثبت شرکت را وارد می کنید.
 • در گام بعدی باید مشخصات مربوطه شرکت را وارد کنید.
 • گام سوم مربوط به اسامی است که متقاضیان ثبت شرکت برای نام شرکت شان درخواست کرده اند.
 • گام بعدی مربوط به ثبت موضوع می باشد و باید موضوع شرکت جامع و کامل باشد و اگر نیاز به دریافت مجوز دارد باید تاریخ و شماره مجوز مربوطه وارد شود.
 • در این مرحله مشخصات مربوط به شرکاء هیئت مدیره، صورت جلسات را در منو هایی که با علامت ستاره مشخص شدند وارد می کنید.
 • گام بعدی در خصوص سرمایه شرکت است که مبلغ کل آن باید وارد شود.
 • در مرحله بعد نیز روزنامه کثیرالانتشار را معرفی می کنید.
 • در نهایت با آپلود اوراق و تکمیل تمام گام ها با ثبت نهایی، درخواست جهت برسی بر کارتابل کارشناس اداره ثبت شرکت ها قرار می گیرد.  
 • تعیین اسم شرکت: طی دو روز از ثبت نهایی اسامی پیشنهادی شما یا رد می شوند که در این صورت مجبور به انتخاب اسامی جدید می باشید و در غیر این صورت یکی از اسم هایی که درخواست نموده اید تأیید می شود.
 • تنظیم اوراق: اوراق ثبتی شرکت که در سامانه نیز بار گذاری شده است باید در دو نسخه تهیه شود و به امضاء همه اعضاء شرکت برسد و در نهایت به اداره ثبت شرکت های یزد پست گردد.  
 • دریافت آگهی تأسیس: در نهایت با صدور برگه آگهی نماینده شرکت به اداره ثبت شرکت ها ظرف یک ماه زمان دارد مراجعه نماید و آگهی تأسیس را دریافت کند.

روزنامه رسمی ثبت شرکت یزد

بعد از صدور آگهی تأسیس در بالای صفحه سمت چپ شماره مکانیزه ای درج شده که باید از طریق آن در روز نامه رسمی جمهوری اسلامی ثبت نام کنید و هزینه روزنامه رسمی که برای انتشار آگهی تأسیس شرکت می باشد پرداخت کنید، روزنامه کثیرالانتشار شرکت نیز باید در سامانه روزنامه کثیرالانتشار پرداخت گردد، موسسین شرکت قبل از ثبت یکی از روز نامه های کثیرالانتشار را باید برای چاپ و نشر آگهی های مربوطه شرکت انتخاب کنند که با توجه به تیراژ این روزنامه ها هزینه های مربوط به انتشار آگهی تأسیس یا سایر آگهی های شرکت نیز متغییر خواهد بود.

شایان ذکر است که ثبت شرکت در یزد کار سخت و پیچیده ای نیست اما روند ثبت و اینکه اطلاعات حقوقی تان را به نوعی تنظیم کنید که بعد ها برای شرکت محدودیتی ایجاد نکند جزء مواردی است که کارشناسان ویژه در این زمینه نسبت به آن آگاهی دارند و شما می توانید با تکیه بر دانش این افراد، شرکتی پر محتوا در چهار چوب های قانونی ثبت کنید، ثبت شرکت در یزد می تواند دستاورد های زیادی را برای کسب و کارتان فراهم کند فقط باید ها بدانید چگونه از آنها استفاده کنید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت شرکت در اراک

توضیحات کامل درباره مدارک، مراحل، شرایط و هزینه مربوط به ثبت شرکت در اراک

ثبت شرکت در همدان

مدارک، مراحل، شرایط و هزینه های ثبت شرکت در همدان

ثبت شرکت در زنجان

شرایط، مراحل، نکته های مهم و توضیحات کامل درباره ثبت شرکت در زنجان

ثبت شرکت در ساری

ارائه توضیحاتی به صورت کامل و جامع درباره مدارک، مراحل، شرایط و مزایای ثبت شرکت در ساری

ثبت شرکت در کرمان

مراحل، مدارک، شرایط و نکات مهم درباره ثبت شرکت در کرمان

ثبت شرکت در اردبیل

مدارک، مراحل، شرایط وتوضیحات کامل درباره ثبت شرکت در اردبیل

ثبت شرکت در شیراز

شرایط، مراحل، مدارک و هزینه های ثبت شرکت در شیراز

ثبت شرکت در اصفهان

مدارک، مراحل، شرایط و هزینه های ثبت شرکت در اصفهان

ثبت شرکت در خرم آباد

مراحل، شرایط، انواع شرکتهای قابل ثبت و توضیحات کامل درباره ثبت شرکت در خرم آباد

ثبت شرکت در قزوین

توضیحات کامل درباره شرایط، مدارک، انواع شرکتهای ثبتی و مراحل مرتبط با ثبت شرکت در قزوین

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟