لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت پیمانکاری در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت معماری در کرج ثبت شرکت گردشگری در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت موسسه در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج شرایط ثبت شرکت در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج زمان ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج ورود و خروج شریک شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره افزایش سرمایه شرکت
سایر خدمات
ثبت برند در کرج ثبت علامت تجاری در کرج ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج تشکیل پرونده مالیاتی در کرج اخذ جواز صنایع در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج رتبه بندی ( اخذ گرید ) در کرج
تماس با ما

مزایای ثبت شرکت در کرج


از اجتماع دو یا چند اشخاص با هدف اشتغال زایی و کسب سود و درآمد شرکت به وجود می آید.به ثبت رسانیدن شرکت ها برای موسسین آن ها مزایایی را به همراه دارد .ما در این مقاله برآنیم تا در رابطه با مزایای ثبت شرکت در کرج مطالبی را به شما بزرگواران ارائه نماییم.در صورتی که در این امر با هر سوال یا مشکلی مواجه شدید می توانید یا مشاوران و کارشناسان وکیل ثبت شرکت ها در ارتباط باشید.

انواع شرکت های تجاری در ایران

به سبب ماده 20قانون تجارت شرکت های تجاری به هفت قسم تقسیم شده اند:

 1. شرکت های سهامی.
 2. شرکت های با مسئولیت محدود.
 3. شرکت های تضامنی.
 4. شرکت های نسبی.
 5. شرکت های مختلط سهامی.
 6. شرکت های مختلط غیر سهامی.
 7. شرکت های تعاونی تولید و مصرف.

مزایای ثبت شرکت در کرج

اشخاصی که در کرج شرکت خود را به ثبت می رسانند شامل مزایایی می شوند که ما در ذیل به برخی از این مزایا اشاره می نماییم:

1.انجام فعالیت های شرکت به صورت قانونی

کلیه فعالیت ها و اموری را که قصد داریم در عرصه کار و تجارت انجام بدهیم در صورتی که در قالب شرکت صورت بگیرد جنبه رسمی پیدا می کند و دربردارنده ارزش های بیشتری می باشد.ناظر فعالیت شرکت ها قانون می باشد و کلیه فعالیت ها بایستی مطابق قانون باشند در صورتی که این چنین عمل نمایید اشخاص و شرکت های بیشتری تمایل دارند که با شما همکاری نمایند.

 2.تمام اعضا نسبت به فعالیت های شرکت مسئول هستند

هتگامی که شرکتی را ثبت می نمایید سود و زیان و کلیه فعالیت هایی که در شرکت رخ می دهد برعهده یک شخص نمی باشد بلکه کلیه اعضا دربرابر سود و زیان شرکت مسئول می باشند.

3.تمام اعضا از حقوق قانونی بهره مند هستند و قانون از آن ها حمایت می کند

در صورتی که شراکت اعضا به شکل قانونی باشد هرزمانی که در میان اعضا مشکلی به وجود می آید می توانند به واسطه قانون آن مشکل را برطرف نمایند.

4.با ثبت شرکت می توانند در مناقصات و مزایده ها شرکت کنند

اشخاص به صورت شخصی این توانایی را ندارند تا در مزایده ها و مناقصه ها شرکت نمایند بلکه بایستی در قالب شرکت در این مناقصه ها شرکت نمایند.

5.شرکت های بزرگ و برند ها،نمایندگی خود را به شرکت ها می دهند

در صورتی که شخصی تمایل داشته باشد از یکی از شرکت های معتبر نمایندگی بگیرد و یا با آن شرکت فعالیت نماید نخست بایستی شرکت خود را ثبت نماید به این دلیل که این نمایندگی ها با شرکت ها راحتر فعالیت می نمایند.

6.تمام اطلاعات مربوط به شرکت ها باید واضح و کامل باشد

بعد از این که شرکت ثبت گردید بایستی هیچ گونه شک و شبهه ای درباره شرکت به منظور اشخاصی که قصد دارند با شرکت فعالیت نمایند وجود نداشته باشد،شرکت ها مکلف می باشند کلیه اطلاعات مورد نیاز را در روزنامه های کثیرالانتشار چاپ و منتشر نمایند.

7.هر چه از تاریخ ثبت شرکت ها بگذرد به اعتبار شرکت افزوده می شود

هر چه اعتبار شرکتی بیشتر باشد معتبرتر محسوب و شناخته می شود.

8.با ثبت شرکت ها می شود از مزایای دریافت وام واعتبارات استفاده کرد

برخی از امتیازها و وام ها به اشخاص اعطا نمی گردد و تنها در قالب شرکت برخورداری از این تسهیلات و امتیازات ممکن و امکان پذیر می شود.

9.با به ثبت رسانیدن شرکت می توان با سایر کشورها مبادلات تجاری برقرار نمود

مراحل ثبت شرکت در کرج

1. تعیین نوع شرکت

با توجه به نوع فعالتی که مد نظر شما است و با درنظر گرفتن شرایط کلی و اهدافی که برای رسیدن به ان برنامه ریزی کرده اید و همچنین متناسب با امکاناتی که در اختیار دارید ماده 20 قانون تجارت،شرکتهایی را تعریف کرده است که می توانید یکی از آنها را به عنوان شرکت مورد نظر خود گزینش نمائید.شایان ذکر است در ایران ثبت شرکتهای ذیل نسبت به دیگر شرکتها متداول می باشد: شرکت سهامی خاص، شرکا با مسئولیت محدود، شرکت تضامنی، شرکت تعاونی و پس از اینها شرکت سهامی عام می باشد.

2.انتخاب شرکاء و سهامداران

شرکت از اجتماع دو یا چند نفر به عنوان شریک تشکیل می شود که هر کدام از آنها به نوبه ی خود می بایست از تخصص، سرمایه، کارر و سایر قابلیتهایی که در دست دارند در امور شرکت استفاده نمایند به همین جهت انتخاب شریک یکی از مهمترین مراحلی است که جهت تشکیل آن باید در نظر گرفت.پس از تشکیل شرکت مسائل زیادی دراداره و روند امور پیش خواهد آمد که شرکا باید در تمامی انها با یکدیگر اتفاق و همکاری داشته باشند.من جمله سود و زیان و چالش ها و تصمیم گیری ها و ...حتی در این میان ممکن است انحلال شرکت نیز در دستور کار قرار گیرد که باید شرکا جملگی تا آخرین روز فعالیت شرکت با یکدیگر به بهترین نحو همکاری داشته باشند.

3.تعیین سرمایه شرکت و آورده ها

با توجه به نوع شرکتی که به ثبت می رسانید سرمایه ای که باید به عنوان آورده داشته باشید اعم از سرمایه نقدی و غیر نقد مختلف خواهد بود.

برای ثبت شرکت دست کم یک میلیون ريال سرمایه لازم می باشد.

در صورتی که یکی از شرکا بخواهد آورده غیر نقدی تسلیم نماید از قبیل ملک ، خودرو، ماشین آلات و هر چیزی از این دست که کارشناس رسمی دادگستری باید آن را ارزیابی نماید و بصورت رسمی به اداره ثبت شرکتها ارسال کرد تا بتوان از آن به عنوان سرمایه غیرنقدی استفاده کرد.

4.تعیین موضوع فعالیت شرکت

برای تعیین موضوع فعالیت شرکت باید نهایت دقت نظر را به کار بگیرید تا در روند ثبت شرکت با مشکل مواجه نشوید و با موفقیت شرکت خود را به ثبت برسانید.بنابراین تعیین موضوع فعالیت شرکت از اهمیت ویژه ای جهت ثبت شرکت برخوردر است.

چهار دسته موضوع فعالیت برای شرکتها تعریف شده است که عبارتند از:

 1.  موضوعاتی که انحصارا ارگان های دولتی و سازمان های حکومتی میتوانند آن را بکار گیرند و عموم مردم مجاز به استفاده از آن نمی باشند.
 2.  برخی از موضوعات پیش از آنکه شرکت را به ثبت برسانید نیاز دارد از وزارت خانه،ارگان یا نهاد مربوطه مجوز اخذ نمایند و به اداره ثبت شرکتها ارسال شود.
 3. برخی از موضوعات نیز پیش از ثبت به مجوز احتیاج ندارند لکن بعد از اینکه شرکت به ثبت رسید جهت شروع فعالیت خود باید از وزارت خانه، سازمان و یا نهاد مربوطه مجوز دریافت کنند.
 4. موضوعات دیگری نیز هستند که پیش از ثبت و پس از آن احتیاج به مجوز ندارند.

بهتر است جهت گزینش موضوع شرکت با کارشناسان و مشاوران ثبتی مشورت نمائید چرا که یک انجام و انتخاب صحیح شما به دید تخصصی نیازمند می باشد.

5.تعیین نام شرکت

6. تعیین سمت اعضا هیئت مدیره و وضعیت حق امضاء شرکت

تمامی شرکتها دارای مدیرعامل، رئیس هیئت مدیره، نایب رئیس هیئت مدیره و عضو هیئت مدیره می باشند و با توجه به نوع شرکت  بازرس اصلی و علی البدل نیز حضور دارند.بنابراین عنوان هر کدام ازز اعضا باید مشخص شود و همچنین افرادی که حق امضا دارند نیز باید مشخص شوند.

7.تهیه و امضا مدارک شرکت

پس از طی کردن مراحل فوق مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت نیز باید تهیه شود و شرکا و سهامداران و بازرسین شرکت باید آنها را امضا کنند.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

اقدامات لازم بعد از ثبت شرکت در کرج

در اصل بعد از اتمام مراحل ثبت شرکت در کرج بلافاصله نباید شروع به فعالیت کرد از نظر قانون اقدامات اولیه بعد از تاسیس شرکت ضروری می باشد که انجام ندادن آنها باعث می شود که شرکت جریمه شود در این مقاله به شرح آنها پرداخته می شود

اقدامات ثبت شرکت در کرج

اولین سوالی که در ذهن بعد از تأسیس شرکت می رسد که برای ثبت شرکت چه باید کرد و اقدامات ثبت شرکت در کرج در این مقاله به این موضوع پرداخته می شود

ثبت شرکت آموزشی در کرج

اگر قصد دارید شخصیت حقوقی فعالیت آموزشی انجام دهید بایستی جهت ثبت غیر تجاری مبادرت نمایید. در این مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود

اساسنامه چیست؟

همان گونه که شناسنامه در زندگی یک شخص حقیقی ، به او هویت و اعتبار می بخشد. شخص حقوقی نیز با دارا بودن اساسنامه هویت و اعتبار پیدا می کند. بنابراین شرکت های سهامی عام،و سهامی خاص باید دارای اساسنامه ای باشند.

تفاوت اساسنامه و شرکتنامه

اسناسنامه نوعی از اسناد مهم شرکت محسوب می شود اساسنامه برای شرکتهای سهامی می باشد ولی شرکتنامه برای کلیه ی شرکت ها الزامی نمی باشد در حقیقت شرکت نامه تنها به شرکت هایی از قبیل شرکت با مسئولیت محدود ، تضامنی ، نسبی تعلق دارد

ثبت شرکت کشاورزی در کرج

جهت انجام ثبت شرکت کشاورزی در کرج می توان مثل شرکت های دیگر در چارچوب های سهامی خاص یا با مسئولیت محدود برای ثبت مبادرت کرد.

وظایف مجمع عمومی فوق العاده چیست؟

از اجتماع صاحبان سهام مجمع عمومی فوق العاده تشکیل می شود و در زمان های اضطراری و زمانی که موضوع فوق العاده ای پیش آمده باشد مجمع عمومی فوق العاده تشکیل می گردد.برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص وظایف مجمع عمومی مقاله را بخوانید.

مدارک ثبت شرکت سهامی عام در کرج

جهت ثبت شرکت سهامی عام در کرج نیاز به ارائه مدارکی می باشید الزامی است که این مدارک برای اداره شرکتها ارسال شود میتوانید مقاله مدارک ثبت شرکت سهامی عام در کرج را مطالعه نمایید .

ثبت شرکت گردشگری در کرج

از گونه مسافرتهایی می باشد که فعالیتهایی در مسافرت گردشگر رخ می دهد ممکن است این فعالیتها برنامه ریزی برای سفر باشد

ثبت شرکت تولیدی در کرج

ابتدا برای ثبت شرکت تولیدی در کرج باید پروانه بهره برداری را اخذ نماییددر این مقاله از روش های ثبت شرکت تولیدی در کرج اطلاعاتی را کسب نمایید .

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟