لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت پیمانکاری در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت معماری در کرج ثبت شرکت گردشگری در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت موسسه در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج شرایط ثبت شرکت در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج زمان ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج ورود و خروج شریک شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره افزایش سرمایه شرکت
سایر خدمات
ثبت برند در کرج ثبت علامت تجاری در کرج ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج تشکیل پرونده مالیاتی در کرج اخذ جواز صنایع در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج رتبه بندی ( اخذ گرید ) در کرج
تماس با ما

ورود و خروج شریک شرکت در کرج


در کلبه شرکتهای تجاری از جمله با مسئولیت محدود ، تضامنی ، نسبی و در این مورد بجز سهامی خاص ، در صورتی که یکی از شرکا بخواهد بر اساس دلایلی با شرکت دیگر شراکتی نداشته باشد میتوان با در نظر گرفتن تحقیقات و تفحصاتی که در نظر می توان گرفت کاهش سرمایه شرکت و یا افزایش سرمایه شرکت را در پی داشته باشد . زیرا خروج شرکا از شرکت مسلما کاهش سرمایه را در پی داشته دارد و ورود شریک افزایش سرمایه .

ممکن است که خروج و ورود شریک در شرکت به دلایلی اتفاق بیافتد که در ذیل به برخی از این دلایل اشاره می شود :

 • ممکن است که دیگر تمایلی به اداره کار در شرکت نداشته باشد
 • شخص جدید خواستار وارد شدن به شرکت باشد
 • افزایش سرمایه با وارد شدن شخص جدید می باشد

ورود شخص جدید به شرکت 

در واقع زمانی که یک شخص وارد شرکت می شود در برخی از مسایل شرکت مانند سرمایه تأثیرگذار می شود و افزایش آن را در پی خواهد داشت در نتیجه نوع تبادل سرمایه ای که در بین شرکا انجام میشود به دو صورت امکان پذیر است که در ذیل انجام می شود :

 • تبادل کردن و معامله بین شرکت و شخص حقیقی می باشد
 • زمانی که شخص قدیمی خارج می شود و شخص جدید جایگزین آن می شود تبادل میان شخص حقیقی می باشد

خروج شریک از شرکت 

در قانون از رضایت شرکا جهت ورود و خروج بسیار صحبت شده است هم چنین ماده 123 ق.ت بیان کرده است که همه شرکا باید بدانند که انتقال سرمایه خود به دیگری و خروج از شراکت باید با رضایت یکدیگر انجام شود .

تعیین کردن نوع مبادله در شرکت در زمان خروج شریک ضروری می باشد که این تبادل ها به دو شکل امکان پذیر است :

الف ) سهمی که از شرکت بیرون می رود در واقع از دارایی های شرکت می باشد در مورد این مبادله که در بین شخص حقیقی با حقوقی می باشد باید گفت که ارزش ریالی آن و ارزش دفتری سرمایه باید ثبت حسابداری شود .

ب) ارائه سرمایه شریک خارج شده به شریک جدید، این تبادل سرمایه مابین اشخاص حقیقی است و بر حسب ارزش دفتری سرمایه محاسبه میشود.

بایداین نکته توجه کرد که با خارج شدن شریک باید الزامأ کحلیه حسابهای مالی ، برداشت ، جاری و حساب های وام شرکای شرکت در کلیه دفاتر پاک و ابطال گردد .

مدارک مورد نیاز جهت خروج شرکاء 

 • اسناد هویتی کلیه اعضای شرکت
 • مهر شرکت
 • سربرگ شرکت
 • حضور کلیه شرکاء حاضر در مجمع
 • تقدیم اسناد هویتی شرکت توسط وکیل شرکت
 • اسناد کامل شده اعلامی در موسسه

ورود و خروج شریک در شرکت های سهامی خاص 

در شرکتهای سهامی خاص با وارد شدن شریک جدید افزایش یافتن سرمایه را در پی دارد ولی در این مورد نمی توان گفت که خارج شدن شریک کاهش یافتن سرمایه را سبب می شود . زمانی که ورود و خروج سهامداران انجام می شود باید این تبادل به گونه ای باشد که هیچ سرمایه ای از شرکت خارج و یا کاهش نیابد . در شرکتهای سهامی خاص باید بدین صورت انتقال سهام انجام می شود که در شروع تنظیم کردن صورتجلسه موضوع نقل و انتقال ، سپس مرجعه به اداره دارایی و اخذ مفاصاحساب ، که الزامی است 4 درصد از مبلغی که قرار است انتقال یابد به اداره دارایی پرداخت گردد . در آخر باید صورتجلسه را در اداره ثبت شرکتها به ثبت رساند .

ورود و خروج شریک در شرکت با مسئولیت محدود 

در شرکت با مسئولیت محدود به دو روش می توان ورود و خروج شریک را انجام داد :

 • نقل و انتقال سهم الشرکه توسط ورودو خروج شریک : باید تنسیق صورتجلسه را با موضوع نقل و انتقال سهام انجام داد سپس رجوع به دفتر اسناد رسمی و اخذ صلح نامه
 • در صورتجلسه ابتدا باید شخص تازه وارد را به عنوان افزایش سرمایه قید کرده و و بعد متنی در مورد خرج شریک را در صورتجلسه سرمایه عنوان می نمایید .
نمونه صورتجلسه کاهش سرمایه و خروج شریک از شرکت با مسئولیت محدود ( تضامنی ، نسبی )

بسمه تعالی

نام شرکت…..........................................   شماره ثبت........................   و شناسه ملی ............................ سرمایه ثبت شده ….........................   ریال در تاریخ ...................................  .ساعت ............................  مجمع عمومی فوق العاده شرکت با حضور کلیه شرکاء / اکثریت شرکاء در محل شرکت تشکیل و نسبت به کاهش سرمایه و خروج شریک اتخاذ تصمیم شد.

 

  نام شرکاء                                 میزان سهم الشرکه

1ـ خانم / آقای …............................ دارای …............................ ریال سهم الشرکه

2ـ خانم / آقای …............................ دارای …............................ ریال سهم الشرکه

3ـ خانم / آقای …............................ دارای …............................ ریال سهم الشرکه

4ـ خانم / آقای …............................ دارای …............................ ریال سهم الشرکه

پس از تبادل نظر در خصوص دستور جلسه :

1-         خانم / آقای …............................................. به شماره ملی ........................ با دریافت …................................ ریال سهم الشرکه خود از صندوق شرکت از شرکت خارج  و دیگر هیچ گونه حق و سمتی ندارد.

2-         خانم / آقای ….............................................. به شماره ملی ........................... با دریافت …................................ ریال سهم الشرکه خود از صندوق شرکت از شرکت خارج  و دیگر هیچ گونه حق و سمتی ندارد.

در نتیجه سرمایه  از …........................................ ریال به …..................................... ریال کاهش یافت و  ماده............. اساسنامه به نحو مذکور اصلاح می گردد.

به خانم / آقای ….............................................. احدی از شرکاء یا وکیل رسمی شرکت وکالت داده می شود که ضمن مراجعه به اداره ثبت شرکتها نسبت به ثبت صورتجلسه و پرداخت حق الثبت وامضاء ذیل دفاتر ثبت اقدام نماید.

1- خانم / آقای …..................................    امضاء

2- خانم / آقای …..................................    امضاء

3- خانم / آقای …..................................    امضاء

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج

شرکت با مسئولیت محدود از جمله شرکتهایی می باشد که به منظور انجام فعالیتهای تجاری میان دو یا چند نفر شکل می گیرد.

پروانه بهره برداری چیست ؟

به مجوزی که به تمامی واحدهای صنعتی دارای جواز تأسیس یا عدم آن، برای مقاصدی من جمله، نصب ماشین آلات خط تولید، فراهم آوری منابع انسانی و همچنین تولید آزمایشی اعطا ‌می‌گردد، پروانه‌ی بهره برداری ‌می‌نامند

ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج

باید بدانید که هر تغییری در شرکت ملزم به تنظیم صورتجلسه می باشد در غیر اینصورت معتبر نخواهد بود

افزایش سرمایه شرکت

افزایش سرمایه شرکت در مجمع عمومی قابل انجام می باشد لذا در صورتی که این اختیار افزایش را به هیئت مدیره داده باشند و در اساسنامه شرکت این موردنیز ذکر شده باشد باید توسط ایشان انجام شود .

ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج

بعد از اینکه شرکت سهامی خاص بر اساس قوانین تجارت در کرج ثبت شد مؤسسین آن می توانند طبق موارد ذکر شده در اساسنامه شرکت و ساختار آن اقدام به ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص نمایند

ثبت آنلاین شرکت در کرج

مراجعه کنندگان از طریق اینترنت و بدون مراجعه به اداره ثبت شرکت بتوانند مراحل ثبت شرکت را انجام دهند

آگهی کاهش سرمایه

پس از کاستی ها و فزونی ها ی صورت گرفته بر روی سرمایه شرکت در طی فعالیت آن ، کاهش اجباری بر روی سرمایه کنونی و حال شرکت اعمال می گردد.

ثبت تغییرات موسسه غیر تجاری در کرج

بعد از اینکه ثبت آنها به پایان رسید این امکان برای موسسات غیرتجاری در کرج وجود دارد بنابر اساسنامه ای که در زمان تأسیس تنظیم می شود ، تغییراتی را اعمال نمایند

ثبت موسسه در کرج

از جمله شرکت هایی که در کرج بعد از ثبت شخصیت حقوقی دست پیدا کرده اما فعالیت آنها تجاری نمی باشد موسسات غیر تجاری نامیده می شود

ثبت شرکت پیمانکاری در کرج

تأسیس شرکتهای پیمانکاری را می توان اشخاص حقیقی و حقوقی در کرج در جهت فعالیت های عمرانی و هم چنین پیمانکاری انجام داد

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟