لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت پیمانکاری در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت معماری در کرج ثبت شرکت گردشگری در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت موسسه در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج شرایط ثبت شرکت در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج زمان ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج ورود و خروج شریک شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره افزایش سرمایه شرکت
سایر خدمات
ثبت برند در کرج ثبت علامت تجاری در کرج ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج تشکیل پرونده مالیاتی در کرج اخذ جواز صنایع در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج رتبه بندی ( اخذ گرید ) در کرج
تماس با ما

ورود و خروج شریک شرکت در کرج


در کلبه شرکتهای تجاری از جمله با مسئولیت محدود ، تضامنی ، نسبی و در این مورد بجز سهامی خاص ، در صورتی که یکی از شرکا بخواهد بر اساس دلایلی با شرکت دیگر شراکتی نداشته باشد میتوان با در نظر گرفتن تحقیقات و تفحصاتی که در نظر می توان گرفت کاهش سرمایه شرکت و یا افزایش سرمایه شرکت را در پی داشته باشد . زیرا خروج شرکا از شرکت مسلما کاهش سرمایه را در پی داشته دارد و ورود شریک افزایش سرمایه .

ممکن است که خروج و ورود شریک در شرکت به دلایلی اتفاق بیافتد که در ذیل به برخی از این دلایل اشاره می شود :

 • ممکن است که دیگر تمایلی به اداره کار در شرکت نداشته باشد
 • شخص جدید خواستار وارد شدن به شرکت باشد
 • افزایش سرمایه با وارد شدن شخص جدید می باشد

ورود شخص جدید به شرکت 

در واقع زمانی که یک شخص وارد شرکت می شود در برخی از مسایل شرکت مانند سرمایه تأثیرگذار می شود و افزایش آن را در پی خواهد داشت در نتیجه نوع تبادل سرمایه ای که در بین شرکا انجام میشود به دو صورت امکان پذیر است که در ذیل انجام می شود :

 • تبادل کردن و معامله بین شرکت و شخص حقیقی می باشد
 • زمانی که شخص قدیمی خارج می شود و شخص جدید جایگزین آن می شود تبادل میان شخص حقیقی می باشد

خروج شریک از شرکت 

در قانون از رضایت شرکا جهت ورود و خروج بسیار صحبت شده است هم چنین ماده 123 ق.ت بیان کرده است که همه شرکا باید بدانند که انتقال سرمایه خود به دیگری و خروج از شراکت باید با رضایت یکدیگر انجام شود .

تعیین کردن نوع مبادله در شرکت در زمان خروج شریک ضروری می باشد که این تبادل ها به دو شکل امکان پذیر است :

الف ) سهمی که از شرکت بیرون می رود در واقع از دارایی های شرکت می باشد در مورد این مبادله که در بین شخص حقیقی با حقوقی می باشد باید گفت که ارزش ریالی آن و ارزش دفتری سرمایه باید ثبت حسابداری شود .

ب) ارائه سرمایه شریک خارج شده به شریک جدید، این تبادل سرمایه مابین اشخاص حقیقی است و بر حسب ارزش دفتری سرمایه محاسبه میشود.

بایداین نکته توجه کرد که با خارج شدن شریک باید الزامأ کحلیه حسابهای مالی ، برداشت ، جاری و حساب های وام شرکای شرکت در کلیه دفاتر پاک و ابطال گردد .

مدارک مورد نیاز جهت خروج شرکاء 

 • اسناد هویتی کلیه اعضای شرکت
 • مهر شرکت
 • سربرگ شرکت
 • حضور کلیه شرکاء حاضر در مجمع
 • تقدیم اسناد هویتی شرکت توسط وکیل شرکت
 • اسناد کامل شده اعلامی در موسسه

ورود و خروج شریک در شرکت های سهامی خاص 

در شرکتهای سهامی خاص با وارد شدن شریک جدید افزایش یافتن سرمایه را در پی دارد ولی در این مورد نمی توان گفت که خارج شدن شریک کاهش یافتن سرمایه را سبب می شود . زمانی که ورود و خروج سهامداران انجام می شود باید این تبادل به گونه ای باشد که هیچ سرمایه ای از شرکت خارج و یا کاهش نیابد . در شرکتهای سهامی خاص باید بدین صورت انتقال سهام انجام می شود که در شروع تنظیم کردن صورتجلسه موضوع نقل و انتقال ، سپس مرجعه به اداره دارایی و اخذ مفاصاحساب ، که الزامی است 4 درصد از مبلغی که قرار است انتقال یابد به اداره دارایی پرداخت گردد . در آخر باید صورتجلسه را در اداره ثبت شرکتها به ثبت رساند .

ورود و خروج شریک در شرکت با مسئولیت محدود 

در شرکت با مسئولیت محدود به دو روش می توان ورود و خروج شریک را انجام داد :

 • نقل و انتقال سهم الشرکه توسط ورودو خروج شریک : باید تنسیق صورتجلسه را با موضوع نقل و انتقال سهام انجام داد سپس رجوع به دفتر اسناد رسمی و اخذ صلح نامه
 • در صورتجلسه ابتدا باید شخص تازه وارد را به عنوان افزایش سرمایه قید کرده و و بعد متنی در مورد خرج شریک را در صورتجلسه سرمایه عنوان می نمایید .
نمونه صورتجلسه کاهش سرمایه و خروج شریک از شرکت با مسئولیت محدود ( تضامنی ، نسبی )

بسمه تعالی

نام شرکت…..........................................   شماره ثبت........................   و شناسه ملی ............................ سرمایه ثبت شده ….........................   ریال در تاریخ ...................................  .ساعت ............................  مجمع عمومی فوق العاده شرکت با حضور کلیه شرکاء / اکثریت شرکاء در محل شرکت تشکیل و نسبت به کاهش سرمایه و خروج شریک اتخاذ تصمیم شد.

 

  نام شرکاء                                 میزان سهم الشرکه

1ـ خانم / آقای …............................ دارای …............................ ریال سهم الشرکه

2ـ خانم / آقای …............................ دارای …............................ ریال سهم الشرکه

3ـ خانم / آقای …............................ دارای …............................ ریال سهم الشرکه

4ـ خانم / آقای …............................ دارای …............................ ریال سهم الشرکه

پس از تبادل نظر در خصوص دستور جلسه :

1-         خانم / آقای …............................................. به شماره ملی ........................ با دریافت …................................ ریال سهم الشرکه خود از صندوق شرکت از شرکت خارج  و دیگر هیچ گونه حق و سمتی ندارد.

2-         خانم / آقای ….............................................. به شماره ملی ........................... با دریافت …................................ ریال سهم الشرکه خود از صندوق شرکت از شرکت خارج  و دیگر هیچ گونه حق و سمتی ندارد.

در نتیجه سرمایه  از …........................................ ریال به …..................................... ریال کاهش یافت و  ماده............. اساسنامه به نحو مذکور اصلاح می گردد.

به خانم / آقای ….............................................. احدی از شرکاء یا وکیل رسمی شرکت وکالت داده می شود که ضمن مراجعه به اداره ثبت شرکتها نسبت به ثبت صورتجلسه و پرداخت حق الثبت وامضاء ذیل دفاتر ثبت اقدام نماید.

1- خانم / آقای …..................................    امضاء

2- خانم / آقای …..................................    امضاء

3- خانم / آقای …..................................    امضاء

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت طرح صنعتی در کرج

طرح صنعتی از زمره مقوله های مالکیت فکری میباشد و فقط محصول را از نظر زیبایی شناختی و تزئینی بررسی کرده و ظواهر یک محصول را مورد نظر قرار می دهد.

اخذ کد اقتصادی در کرج

برای شناخت این افراد و نظارت بر امور آنها باید به شناسایی این اشخاص حقیقی یا حقوقی اقدام کرد و کد اقتصادی فعالان تجاری د رکرج اخذ نمایند

اخذ کارت بازرگانی در کرج

صادر شدن کارت بازرگانی در کرج برای آن دسته از بازرگانان می باشد که موسسه خود را در دفتر ثبت تجارتی ثبت کرده باشند

ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج

بعد از اینکه شرکت سهامی خاص بر اساس قوانین تجارت در کرج ثبت شد مؤسسین آن می توانند طبق موارد ذکر شده در اساسنامه شرکت و ساختار آن اقدام به ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص نمایند

انواع مجامع عمومی

به گردهمایی افرادی که صاحبان سهام هستند جهت گرفتن تصمیماتی که سبب منفعت هایی برای انان می باشد مجمع گویند. مجمع عمومی عادی و مجمع عمومی فوق العاده از مهم ترین مجامع شرکت هاس سهامی می باشند.

تغییر آدرس شرکت در کرج

اقدام به تغییر در آدرس شرکت می نمایید حالا بنا بر دلایلی این تغییرات انجام می شود جهت رسمیت یافتن می توان با تنظیم صورتجلسه ای در اداره ثبت شرکتها آن تغییرات را عملی سازید.

شرکت سهامی چیست ؟

به شرکتی که سرمایه آن به صورت سهام قسمت شده باشد و سهامداران به اندازه سهام خود دارای مسئولیت هستند شرکت سهامی گفته می شود.

هزینه ثبت شرکت در کرج

به ثبت رساندن شرکت متضمن هزینه های می باشد و به چندین مورد وابسته می باشد . هرکدام از موارد دارای هزینه های مخصوص به خود می باشند که با توجه به انواع شرکتها این هزینه ها نیز متغیر می باشد

روزنامه رسمی ثبت شرکت

روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران رسانه ای چاپی یا روزنامه قوه قضاییه محسوب می شود.از روزنامه رسمی به منظور منتشر شدن قوانین،لایحه های تصویب شده توسط مجلس،اصلاحیه های قانونی استفاده می شود

تبدیل شرکت محدود به خاص در کرج

ابتدا در رابطه با تبدیل شرکت مسئولیت محدود به سهامی خاص در کرج باید در مورد شباهت ها و تفاوت های دو شرکت صحبت کنیم و بعد در مورد این که چگونه شرکت با مسئولیت محدود به شرکت سهامی خاص تبدیل می شود اطلاعاتی را ارائه دهیم. در این مقاله مطالعه نمایید

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟