لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت پیمانکاری در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت معماری در کرج ثبت شرکت گردشگری در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت موسسه در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج شرایط ثبت شرکت در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج زمان ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج ورود و خروج شریک شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره افزایش سرمایه شرکت
سایر خدمات
ثبت برند در کرج ثبت علامت تجاری در کرج ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج تشکیل پرونده مالیاتی در کرج اخذ جواز صنایع در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج رتبه بندی ( اخذ گرید ) در کرج
تماس با ما

انتخاب اسم شرکت در کرج


اولین و مهمترین مراحل ثبت شرکت انتخاب یک اسم مناسب و شایسته می باشد. بنابراین برای انتخاب آن باید از دقت و هوشیاری بالایی برخوردار بود. زیرا باید از هر جهت در مورد آن تحقیق شود تا پس از انتخاب به هر دلیلی از بکارگیری آن پشیمان نشده و با طیب خاطر اقدام به ثبت آن نمایند.

به همان اندازه که پرچم یا سرود ملی یک کشور دارای اهمیت است اسم شرکت نیز به همان نسبت اهمیت دارد.

بخاطر رعایت مسائل حقوقی و مالی در مقررات گزینش نام شرکت سختگیرانه عمل شده است.

متقاضیان می توانند با آگاهی از قوانین و مقررات گزینش اسم شرکت نام درخور و متناسب با شأن شرکت انتخاب نمایند.

چرا اسامی شرکت ها نباید با یکدیگر مشابهت داشته باشند؟

اسم شرکت باید نوین باشد و پیش از این شخص دیگری همان نام را نباید به ثبت رسانده باشد و نامی که انتخاب می کند باید با دیگر اسامی که قبلا به ثبت رسیده دارای وجه تمایز و قابل شناسایی باشد.برای اسم شرکتها باید از کلمات خاص استفاده کرد و اضافه کردن واژه هایی مانند نوین، گستر، تک و امثال اینها را نمی توان به عنوان وجه تماز اسم شرکت در نظر گرفت .

برای ایجاد تمایز و کم شدن مشابهت بین اسامی شرکتها نام پیشنهادی شما باید حداقل دارای سه بخش باشد که خاص بوده و عامیانه نباشند و همچنین در دیگر شرکتها از ترکیبات بکار رفته در نام انتخابی استفاده نشده باشد.

از آنجا که در عصر کنونی بازار رقابت تجاری و انواع شرکتهای به ثبت رسیده بی شمار است و نامهای گوناگونی به ثبت رسیده است در انتخاب نام دارای محدودیت می باشید و باید حتما اسامی سه بخشی برای شرکت در نظر بگیرید.

نکات مهم انتخاب اسم شرکت

موارد مهمی که جهت انتخاب نام شرکت خود باید رعایت کنید

 • برای اسم شرکت باید یک نام سه سیلابی در نظر گرفت.
 • شما قادر خواهید بود یک نام دو سیلابی را گزینش نمائید ولی باید مطمئن شوید که پیش از این ثبت نشده باشد.
 • اسمی که برای شرکت در نظر می گیرید باید دارای مفهوم و بن فارسی باشد و حتما در یکی از فرهنگ نامه های دارای اعتبار فارسی مثل: فرهنگ نامه دهخدا، معین و عمید قید شده باشد و لاتین نباشد.
 • با توجه به فعالیت شرکت باید نام شرکت را انتخاب کرد و این نکته را در نظر گرفت که با فعالیت شرکت دارای همخوانی باشد و مطابق با آن باشد.
 • واژه هایی مثل تل، کو، تکنیک، که بن بیگانه دارند به عنوان اسم شرکت نمیتوانند استفاده شوند.
 • واژه هایی مثل بازرگانی، مهندسی، خدماتی و مانند آن به عنوان اسم شرکت قابل ثبت می باشند اما واژه ی خاص در نام شرکت به حساب نمی آیند..
 • چنانچه اعداد را در نام شرکت بکارر میبرید باید آنها را به صورت حروف ثبت نمائید.
 • کلماتی که بکار میبرید نباید از ترکیب آنها کلمه ی بیگانه ای برای مخاطب یاد آوری شود.
 • در گزینش نام شرکت باید توجه کرد که مطابق با هنجارهای جامعه و نظم عمومی باشد و با شئونات اسلامی مغایرت نداشته باشد.
 • جهت بکارگیری کلماتی مثل بنیاد، انجمن، کانون، گمرک ،تشکل، بانک، بهزیستی، ارشاد، بهداشت ، تبلیغ، تبلیغات، فرهنگی، هنری، لیزینگ ،صندوق قرض الحسنه، و غیره در نام شرکت می بایست از مراجع با صلاحیت مجوز لازم را دریافت نمائید
 • از انجا که ممکن است از کلماتی مانند ایران، کشور، ملی، ملت و امثال آن در اسم شرکت می توان سوء استفاده کرد اجازه ی بکار گیری آن در اسم شرکت داده نمی شود.
 • تقاضای اسامی و کسب عناوینی که به ارگانهای دولتی و کشوری اختصاص دارد مورد قبول واقع نخواهد شد.
 • با اخذ مجوز از نهاد مربوطه می توان از اسامی ائمه و نامهای متبرکه در موسسات خیریه، فرهنگی و شرکتهای خدمات زیارتی چنانچه قوانین مرتبط با آن رعایت شود استفاده کرد .
 • در صورتی که شرکت کنسرسیوم و جوینت ونچر که تلفیقی از مشارکت دو یا چند شرکت ایرانی و خارجی هستند،به ثبت رسیده باشدمجاز می باشید از اسم کامل شرکت خارجی یا بخشی از نام شرکت خارجی در کنار نامی فارسی استفاده نمائید. در این صورت باید مدارک شرکت خارجی و ترجمه رسمی اوراق آن را بکار گرفت.
 • نامهای تائید شده قابل انتقال به غیر نمی باشد، حتی با تنظیم سند رسمی.
 • جهت ثبت شرکت های تعاونی، ابتدا باید موافقت با نام پیشنهادی از طریق وزارت تعاون طی تقدیم نامه ای جداگانه درخواست گردد.
 • چنانچه شرکت در شهر و منطقه ای واقع شده باشد که در انجا به ثبت رسیده است میتوان از اسن ان محل یا منطقه در اسم شرکت استفاده کرد.
 • جهت انتخاب نام شرکتها اداره ثبت شرکتها محدودیت هایی مثل اداره ثبت احوال، تعیین کرده است.

 مهلت اعتبار نام تایید شده چقدر است؟

چنانچه پس از گزینش نام شرکت اشخاص حقوقی شرکت به ثبت برسد و آگهی رسمی ثبت شرکت منتشر شود مهلت اعتبار برای ان نام دارای محدودیت نمی باشد. ولی در صورتیکه نام تایید شود ولی شرکت به ثبت نرسیده باشد یا اعمال تغییر به ثبت شرکت و انتشار اگهی منجر نشود،پس از تایید نام سه ماه اعتبار برای آن در نظر گرفته شده است.جهت شرکتهای سهامی عام این مهلت «شش ماه از تاریخ تشکیل مجمع عمومی موسس» است.

اگر نام پیشنهادی شما با دستورالعمل انتخاب اسامی مغایرت داشته باشد کارشناس مربوطه ،آن را مردود خوانده و دلایل رد اسم پیشنهادی را به درخواست کننده اطلاع داده تا نسبت به ارائه نامهای جدید اقدام نماید.

چگونه می توان نسبت به عدم تایید نام درخواستی اعتراض کرد؟

اگر درخواست کننده اعتراضی در خصوص نتیجه کارشناسی داشته باشد می بایست دلایل اعتراض خودرا در فرم اعتراض درج کرده و به مرجع ثبت شرکتهای بررسی کننده نام ارائه دهد تا مجددا کارشناسی به عمل آید.

چنانچه در مرحله ی دوم کارشناسی پیشنهاد نام مورد قبول واقع نشود،درخواست کننده قادر است اعتراض خود را در فرمهای مربوطه ثبت کند و دلایل خود را درج کرده و به اداره کل ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری ارائه کند.

در نهایت تصمیم گیری با  مسئول تعیین نام اداره کل ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری است که پس از استعلام از فرهنگستان زبان و ادب فارسی نظر خود را اعلام خواهد کرد.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت طرح صنعتی در کرج

طرح صنعتی از زمره مقوله های مالکیت فکری میباشد و فقط محصول را از نظر زیبایی شناختی و تزئینی بررسی کرده و ظواهر یک محصول را مورد نظر قرار می دهد.

ورود و خروج شریک شرکت در کرج

در صورتی که یکی از شرکا بخواهد بر اساس دلایلی با شرکت دیگر شراکتی نداشته باشد میتوان با در نظر گرفتن تحقیقات و تفحصاتی که در نظر می توان گرفت کاهش سرمایه شرکت و یا افزایش سرمایه شرکت را در پی داشته باشد .

تبدیل شرکت محدود به خاص در کرج

ابتدا در رابطه با تبدیل شرکت مسئولیت محدود به سهامی خاص در کرج باید در مورد شباهت ها و تفاوت های دو شرکت صحبت کنیم و بعد در مورد این که چگونه شرکت با مسئولیت محدود به شرکت سهامی خاص تبدیل می شود اطلاعاتی را ارائه دهیم. در این مقاله مطالعه نمایید

مجمع عمومی موسس

مجمع عمومی مؤسس به مجمعی اطلاق می شود که تنها یک بار جهت بنا نهادن شرکت برگزار می شود و اولین مجمع شرکت سهامی محسوب می شود

شرایط انتخاب اسم شرکت

برای انتخاب نام شرکت باید عوامل مختلفی را در نظر داشت و به دلیل اینکه هویت حقوقی به افراد میدهد باید قانون را بطور دقیق رعایت کنند و این اسم طبق همین قانون انتخاب گردد.

مراحل ثبت شرکت در کرج

جهت انجام ثبت شرکت در کرج میبایست مراحل آن را مطابق با مقررات ثبت در اداره ثبت شرکتها به انجام رسانید

ثبت تغییرات موسسه غیر تجاری در کرج

بعد از اینکه ثبت آنها به پایان رسید این امکان برای موسسات غیرتجاری در کرج وجود دارد بنابر اساسنامه ای که در زمان تأسیس تنظیم می شود ، تغییراتی را اعمال نمایند

ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج

بعد از اینکه شرکت سهامی خاص بر اساس قوانین تجارت در کرج ثبت شد مؤسسین آن می توانند طبق موارد ذکر شده در اساسنامه شرکت و ساختار آن اقدام به ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص نمایند

خانه

شسیسشیسشیسشسشی

هزینه ثبت شرکت در کرج

به ثبت رساندن شرکت متضمن هزینه های می باشد و به چندین مورد وابسته می باشد . هرکدام از موارد دارای هزینه های مخصوص به خود می باشند که با توجه به انواع شرکتها این هزینه ها نیز متغیر می باشد

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟