لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت پیمانکاری در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت معماری در کرج ثبت شرکت گردشگری در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت موسسه در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج شرایط ثبت شرکت در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج زمان ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج ورود و خروج شریک شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره افزایش سرمایه شرکت
سایر خدمات
ثبت برند در کرج ثبت علامت تجاری در کرج ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج تشکیل پرونده مالیاتی در کرج اخذ جواز صنایع در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج رتبه بندی ( اخذ گرید ) در کرج
تماس با ما

قوانین ثبت شرکت در کرج


برای آن که شرکتی در کرج تأسیس و راه اندازی شود مستلزم قصد و اراده شرکا می باشد و به دریافت اجازه قبلی از مقام های اداری نیازمند نمی باشد.

در حقیقت هر چند این امکان وجود دارد که به منظور انجام دادن فعالیت موضوع شرکت در کرج به چنین اجازه ای نیاز داشته باشد به وجود آوردن شخص حقوقی نیازمند به اجازه خاصی نمی باشد.

به عنوان مثال مسلم است که تاسیس و راه اندازی یک شرکتی در کرج به منظور تولید و پخش دارو نیازمند به دریافت مجوز از مجوز بهداشت می باشد ولی به انجام رسانیدن این فعالیت ها (تولید و پخش) از شیوه تاسیس شرکت در کرج به این چنین اجازه ای نیازمند نمی باشد.در صورتی که فعالیت شرکت به سبب قانون ممنوع نباشد شرکت با رعایت نمودن شرایط دیگر قانونی تاسیس می گردد.

قواعد و قوانین ثبت شرکت در کرج

قبل از هر چیزی تشکیل شرکت به منعقد نمودن قرارداد نیازمند می باشد.اما این فقط تنها شرط لازم به منظور تشکیل و راه اندازی شرکت نمی باشد بلکه شرایط دیگری هم وجود دارد که تحقق یافتن آن ها به منظور تشکیل شرکت الزامی و ضروری می باشد.

انعقاد قرارداد ثبت شرکت در کرج

به منظور قرارداد شرکتی در کرج منعقد گردد رضایتمندی شرکایی که اهلیت منعقد نمودن چنین قراردادی را داشته باشند الزامی و ضروری می باشد.مضاف بر آن شرکت بایستی دربردارنده موضوع مشروعی باشد.از حیث شکلی هم قرارداد شرکت تابع قواعد خاصی می باشد که بررسی و ارزیابی آن ها را الزامی و ضروری می نماید.

الف) رضایت شرکا و خصایص آن

تشکیل شرکت در کرج مراحل مختلفی را طی می کند. نخست طرفین با یکدیگر وعده تشکیل شرکتی را در کرج می گذارند.  انکان دارد این وعده به صورت کتبی یا شفاهی باشد و به هر حال، اثرش در حدود مفاد و محتوای وعده است و به عبارت دیگر، گرچه نمی توان آن را در حد یک وعده اخلاقی محسوب نمود ، اثر قرارداد شرکت را که به شرکت نامه تعبیر می شود، ندارد. صرف شرکت نامه  هم سبب تشکیل شرکت نمی شود و شرایط دیگری، وابسته به نوع شرکت، لازم است تا شرکت در کرج تاسیس و تشکیل شود و شخصیت حقوقی پیدا کند.

ب) اهلیت شرکا

شرکای شرکت در کرج باید اهلیت انجام دادن معامله را داشته باشند. منظور از اهلیت، مطابق ماده 211 قانون مدنی، این است که شریک، بالغ و عاقل و رشید باشد. در مورد آثار عدم اهلیت، مقررات قانون مدنی و نیز ماده 85 قانون امور حسبی در این جا هم حاکم است که از تکرار آن ها خودداری می کنیم. اما سوال مطرح در حقوق تجارت این است که آیا علاوه بر اهلیت موضوع قانون مدنی، لازم نیست شرکای شرکت های اشخاص، اهلیت تجاری نیز داشته باشند.

به عبارت دیگر، آیا اگر کسی اهلیت تجاری نداشته باشد، یعنی نتواند به امور تجاری بپردازد، می تواند در شرکت تضامنی، نسبی یا مختلط شریک شود؟ دادن پاسخ به این سوال ضروری است؛ چه اگر جواب این باشد که چنین شریکی باید اهلیت تجاری داشته باشد،اگر کسی در منعقد نمودن شرکتی دخالت کند، در حالی که اهلیت تجاری ندارد، شرکت تجاری تشکیل نمی شود؛ چه ضمانت چنین کسی به شکیل یک شرکت تجاری باطل است و نتیجه این خواهد بود که اگر برای مثال قصد این بوده است که یک شرکت تضامنی تشکیل شود، شریک فاقد اهلیت، متضامنا مسئول نخواد بود، بلکه فقط در حدود مقرات قانون مدنی، مسئول پرداخت دیونی خواهد بود که بر اثر مشارکت ایجاد شده است.

ج) موضوع شرکت در کرج

به طور کلی موضوع شرکت دربردارنده دو مفهوم متمایز می باشد.از حیث حقوق قراردادها موضوع شرکت عبارت است از مجموع دارایی و سرمایه هایی که به شرکت آورده می شود و به بیان دقیقی تر مجموه اموالی که سرمایه شرکت در کرج را تشکیل می دهد.ولی موضوع شرکت در کرج از نظر حقوق شرکت های تجاری به آن فعالیتی که شرکت به منظور انجام دادن آن تشکیل می گردد هم گفته می شود.به طور معمول این فعالیت در اساسنامه مشخص و معین می گردد اما در شرکت نامه هم می بایست مشخص و معین گردد در غیر این صورت قرارداد بدون موضوع محسوب خواهد گردید.

در جهت مطالعه بیشتر در مورد مراحل ثبت شرکت در کرج می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید .

در صورت مواجه شدن باهر مورد یا سوالی با مشاوران و کارشناسان خبره و کاردان ما در  وکیل ثبت شرکتها تماس حاصل نمایید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

مدارک ثبت شرکت سهامی عام در کرج

جهت ثبت شرکت سهامی عام در کرج نیاز به ارائه مدارکی می باشید الزامی است که این مدارک برای اداره شرکتها ارسال شود میتوانید مقاله مدارک ثبت شرکت سهامی عام در کرج را مطالعه نمایید .

تفاوت اساسنامه و شرکتنامه

اسناسنامه نوعی از اسناد مهم شرکت محسوب می شود اساسنامه برای شرکتهای سهامی می باشد ولی شرکتنامه برای کلیه ی شرکت ها الزامی نمی باشد در حقیقت شرکت نامه تنها به شرکت هایی از قبیل شرکت با مسئولیت محدود ، تضامنی ، نسبی تعلق دارد

تعریف پیمانکار در کرج

مطابق ماده 7 قانون شرایط عمومی پیمانکار، باید گفت که پیمانکار شخص حقوقی یا حقیقی می باشد که طرف دیگر امضاء کننده ی پیمان است و اجرای موضوع پیمان را با توجه به اسناد و مدارک پیمان بر عهده گرفته است.

نمونه آگهی دعوت مجمع عمومی فوق العاده

در این مقاله نمونه ای از آگهی دعوت مجمع عمومی فوق العاده پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید

ثبت شرکت عمرانی در کرج

از گونه شرکتهای مهم در کرج شرکت عمرانی می باشد که متقاضیان بسیاری این نوع شرکت را جهت تاسیس انتخاب می نمایند در این مقاله به توضیحات بیشتر د رمورد ثبت شرکت عمرانی در کرج می پردازیم لطفا مطالعه نمایید.

نحوه انتخاب نام برای شرکت در کرج

اسم شرکت در کرج می بایست به صورت خاص باشد زیرا هر شخص حقوقی مانند هر شخص حقیقی بایستی دربردارنده اسم باشد تا بتوانند آن را تشخیص بدهند. در این مقاله به نحوه انتخاب نام برای شرکت در کرج می پردازیم لطفا مطالعه نمایید.

طرح توجیهی چیست؟

گزارش طرح توجیهی یا معادل انگلیسی آن Feasibility Study Report به گزارشی اطلاق می شود که به بررسی و ارزیابی توجیه‌ پذیری یک طرح در زمینه های مختلفی از جمله بازار، فنی و مالی می پردازد

قوانین ثبت شرکت در کرج

برای آن که شرکتی در کرج تأسیس و راه اندازی شود مستلزم قصد و اراده شرکا می باشد و به دریافت اجازه قبلی از مقام های اداری نیازمند نمی باشد.

اقدامات ثبت شرکت در کرج

اولین سوالی که در ذهن بعد از تأسیس شرکت می رسد که برای ثبت شرکت چه باید کرد و اقدامات ثبت شرکت در کرج در این مقاله به این موضوع پرداخته می شود

ویژگی های شرکت های سهامی عام در کرج

به شرکت که سرمایه آن به سهام تقسیم شده باشد و هر شریک با توجه به مقدار سهامی که خریداری نموده است در شرکت سهامدار و شریک می باشد شرکت سهامی عام گفته می شود. در این مقاله به ویژگی های شرکت سهامی عام در کرج پرداخته می شود

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟