لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت پیمانکاری در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت معماری در کرج ثبت شرکت گردشگری در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت موسسه در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج شرایط ثبت شرکت در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج زمان ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج ورود و خروج شریک شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره افزایش سرمایه شرکت
سایر خدمات
ثبت برند در کرج ثبت علامت تجاری در کرج ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج تشکیل پرونده مالیاتی در کرج اخذ جواز صنایع در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج رتبه بندی ( اخذ گرید ) در کرج
تماس با ما

ویژگی های شرکت های سهامی عام در کرج


به شرکت که سرمایه آن به سهام تقسیم شده باشد و هر شریک با توجه به مقدار سهامی که خریداری نموده است در شرکت سهامدار و شریک می باشد شرکت سهامی عام گفته می شود.

از نظر مسئولیت بایستی این چنین بیان نمود که مسئولیت هر شریک به مقداری که به شرکت آورده است خلاصه می شود و به غیر از آن مسئولیتی را برعهده نخواهد داشت به تبیینی دیگر مسئولیت شرکاء محدود به همان میزان اسمی سهام آن ها است و مقصود از مبلغ اسمی مبلغی می باشد که در ورقه ذکر شده است و این امکان وجود دارد که هزار ریال و یا بیشتر باشد و در برابر مبلغ اسمی مبلغ رسمی قرار دارد و مبلغ رسمی ارزش روز هر سهم خریداری شده است که به طور معمول از ارزش اسمی بیشتر می باشد هر چند در مواردی این که ارزش آن از مبلغ اسمی کمتر باشد هم امکان پذیر می باشد.

وکیل ثبت شرکتها مجری تخصصی دارای دپارتمان مجرب و باتجربه در زمینه ثبت شرکت در کرج

ویژگی های شرکت های سهامی عام در کرج

با عنایت به ماده 1 قانون تجارت مصوب 24/ 12/ 1347 خصوصیات و ویژگی های شرکت های سهامی عام که در کرج به ثبت رسیده اند  به شرح ذیل می باشد:

شرکت شامل سهام مساوی است :

بدین معنا می باشد که سرمایه شرکت هر چقدر که  باشد بایستی به قسمت های مساوی تقسیم گردد لازم به ذکر است که هر قسمت آن را یک سهم می نامند. همان گونه که ماده 24 قانون تجارت مقرر می دارد: ” سهم قسمتی از سرمایه شرکت سهامی می باشد که مشخص کننده وتعیین کننده  میزان مشارکت و ضمانت ها و منفعت های  آن در شرکت سهامی می باشد “.

ورقه سهم سندی قابل معامله می باشد  که مالک آن در شرکت سهامی دربردارد و مجموع ورقه های سهم اشکار کننده تعداد سهام شرکت است. به عنوان مثال اگر سرمایه شرکتی 30 میلیون ریال باشد ممکن است به 000/30 سهم 1000 ریالی و یا 15000 سهم 2000 ریالی تقسیم شود  کهتمامی  اجزاء سهام بایستی برابر باشد و شرکاء در خرید سهام هیچ گونه محدودیتی دربر ندارند و هرشخصی به هر مقدار که تمایل داشته باشد منوط بر این که در اساسنامه شرکت  هیچ گونه محدودیتی به منظور این کار وجود نداشته باشد.قادر می باشد از سهام شرکت خریداری نماید.

مسئولیت هر شریک به میزان سهام او می باشد :

مقصود این می باشد که در شرکت سهامی هر شخصی با توجه  به میزان سهامی که خریداری نموده است مسئولیت دارد به غیر از آن ضمانت و مسئولیتی نخواهد داشت. به عنوان مثال در صورتی که شرکت بیشتر از سرمایه خود متحمل ضرر و خسارت هایی شود و در نتیجه بدهکار گردد طلبکاران شرکت این اجازه را ندارند که از شرکاء چیزی را دریافت کنند . تنها تا آن مقدار و میزانی که سرمایه شرکت بتواند جوابگوی بدهی های طلبکاران باشد سهامداران مسئولیت دارند و بیشتر ازآن سهامداران مسئولیتی نخواهند داشت.

شرکت سهامی شرکت ( بازرگانی ) محسوب می گردد :

هر چقدر که موضوع عملیات آن کارهای بازرگانی نباشد و از میان شرکت های هفت گانه تنها شرکت سهامی می باشد که قادر می باشد عملیات خود را کارهای غیرتجاری قرار دهد. به همین دلیل تمامی عملیات و فعالیت های شرکت سهامی تجاری شمرده می شود گرچه به کارهای غیرتجاری مربوط باشد. ماده 2 قانون تجارت بیان میدارد که ، ( شرکت سهامی شرکت بازرگانی شمرده می شود مگر این که موضوع عملیات آن کارهای بازرگانی نباشد).

سرمایه شرکت سهامی :

در شرکت سهامی با عنایت به قانون تجارت مقدار و میزان سرمایه هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد اما حداقل سرمایه نبایستی از مبلغ پنج میلیون ریال  کمتر باشد. ( ماده 5 قانون تجارت )

⭐ حداقل تعداد شرکاء :

در شرکت های سهامی حداقل تعداد شرکاء نبایستی از سه نفر کمتر باشد. یعنی به منظور تشکیل هر شرکت سهامی حداقل 3 نفر شریک لازم می باشد و با دو نفر نمی توان شرکتی را راه اندازی و تاسیس کرد.بنابراین  در حداکثر آن محدودیتی وجود ندارد و به اساسنامه و توافق مالکان سهام بستگی دارد.

عبارت شرکت سهامی عام :

در شرکت سهامی عام بایستی  قبل از اسم شرکت یا بعد از آن در تمامی اوراق و نوشته ها  و آگهی ها به صورت واضح و روشن عبارت ” شرکت سهامی عام ” ذکر گردد.

جهت مطالعه بیشتر در مورد مراحل ثبت شرکت در کرج می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید .

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

شرایط بازرسین شرکت سهامی خاص

به وسیله قانون گذار وظیفه های بازرسین شرکت سهامی خاص به عنوان یکی از پایه و اساس اصلی و با اهمیت شرکت های سهامی بسیار گسترده تعریف شده است

تفاوت اساسنامه و شرکتنامه

اسناسنامه نوعی از اسناد مهم شرکت محسوب می شود اساسنامه برای شرکتهای سهامی می باشد ولی شرکتنامه برای کلیه ی شرکت ها الزامی نمی باشد در حقیقت شرکت نامه تنها به شرکت هایی از قبیل شرکت با مسئولیت محدود ، تضامنی ، نسبی تعلق دارد

طرح توجیهی چیست؟

گزارش طرح توجیهی یا معادل انگلیسی آن Feasibility Study Report به گزارشی اطلاق می شود که به بررسی و ارزیابی توجیه‌ پذیری یک طرح در زمینه های مختلفی از جمله بازار، فنی و مالی می پردازد

مدارک ثبت شرکت سهامی عام در کرج

جهت ثبت شرکت سهامی عام در کرج نیاز به ارائه مدارکی می باشید الزامی است که این مدارک برای اداره شرکتها ارسال شود میتوانید مقاله مدارک ثبت شرکت سهامی عام در کرج را مطالعه نمایید .

ثبت شرکت سهامی عام در کرج

شرکت سهامی عام در کرج شرکتی می باشد که 30درصد از سرمایه آن به وسیله فروش سهام به مردم به غیر از سهامداران شرکت فروخته و فراهم می گردد.

ثبت شرکت عمرانی در کرج

از گونه شرکتهای مهم در کرج شرکت عمرانی می باشد که متقاضیان بسیاری این نوع شرکت را جهت تاسیس انتخاب می نمایند در این مقاله به توضیحات بیشتر د رمورد ثبت شرکت عمرانی در کرج می پردازیم لطفا مطالعه نمایید.

وظایف مجمع عمومی عادی چیست؟

در این مقاله به وظایف مجمع عمومی عادی پرداخته شده است برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را بخوانید.

مزایای ثبت شرکت در کرج

اشخاصی که در کرج شرکت خود را به ثبت می رسانند شامل مزایایی می شوند.برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

نمونه آگهی دعوت مجمع عمومی فوق العاده

در این مقاله نمونه ای از آگهی دعوت مجمع عمومی فوق العاده پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید

ثبت شرکت تولیدی در کرج

ابتدا برای ثبت شرکت تولیدی در کرج باید پروانه بهره برداری را اخذ نماییددر این مقاله از روش های ثبت شرکت تولیدی در کرج اطلاعاتی را کسب نمایید .

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟