لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت پیمانکاری در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت معماری در کرج ثبت شرکت گردشگری در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت موسسه در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج شرایط ثبت شرکت در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج زمان ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج ورود و خروج شریک شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره افزایش سرمایه شرکت
سایر خدمات
ثبت برند در کرج ثبت علامت تجاری در کرج ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج تشکیل پرونده مالیاتی در کرج اخذ جواز صنایع در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج رتبه بندی ( اخذ گرید ) در کرج
تماس با ما

اخذ کد اقتصادی در کرج


کد اقتصادی چیست ؟ شیوه های مختلفی برای انجام فعالیتهای اقتصادی وجود دارد. تمامی فعالان امور تجاری حقیقی و یا حقوقی بودن شخص متقاضی ( در صورت اینکه شرکت آنها ثبت شده باشد ) از سمت نهادهای مربوطه مورد حمایت قرار می گیرند لذا برای شناخت این افراد و نظارت بر امور آنها باید به شناسایی این اشخاص حقیقی یا حقوقی اقدام کرد.و کد اقتصادی فعالان تجاری د رکرج اخذ نمایند .

در صورت اخذ مجوزهای تجاری و پرداخت مالیات میتوان از رقابتها و فعالیتهای غیر اخلاقی و فاسد جلوگیری کرد. شرکتها چنانچه دارای کد اقتصادی نباشند در پرداخت مالیات با سختی مواجه می شوند و پرونده مالیاتی برای آنها تشکیل نخواهد شد در ازای آن ضوابط و قوانین سازمان امور مالیاتی کشور علی الرأس شناخته می شوند.

مزایای اخذ کد اقتصادی در کرج

 1.  با داشتن کد اقتصادی از رقابت های ناسالم جلوگیری می شود و زمینه ی حمایت از فعالان اقتصادی محقق می شود.
 2. از دیگر مزایای اخذ کد اقتصادی،اخذ مجوز برای انجام امور بازرگانی و دریافت کارت بازرگانی است.
 3.  از مدارک مورد نیاز برای تشکیل پرونده ی صدور کارت بازرگانی، ارائه کد اقتصادی جدید و تعهد مبنی بر ارایه این کد پس از صدور می باشد.
 4. برای انجام امور تولید، مونتاژ، واردات و صادرات، توزیع کالا و کالاهای خدماتی توسط اشخاص حقوقی داشتن این کد الزامی است.
 5. اشخاص حقیقی هم که به این امور ( واردات و صادرات و توزیع کالا و..) اشتغال دارند و دارای پروانه کسب و کار می باشند یا دارای محل فعالیت تجاری اند واجد شرایط اخذ کد اقتصادی اند.
 6. اخذ کد اقتصادی برای انجام امور مالیاتی و تشکیل پرونده مالیاتی ضروری است.
 7.  کسب مجوز برای فعالیتهای تجاری و پرداخت حقوق حقه دولت در قالب مالیات و جلوگیری از رقابت ها و تلاش های ناسالم از دیگر مزایای کد اقتصادی است.
 8.  فعالیت های اقتصادی به شیوه های گوناگون انجام می گیرد که حمایت و نظارت بر اعمال اقتصادی فعالیت کنندگان مستلزم شناخت اشخاص فعال در این زمینه است. دریافت مجوز جهت فعالیت های تجاری و اقتصادی و پرداخت حقوق حقه دولت در چارچوب مالیات و جلوگیری از فعالیت ها و تلاش های غیر عرف و ناسالم از دیگر مزایای دریافت  این کد می باشد.

اشخاص مکلف به اخذ شماره اقتصادی در کرج 

 1. تمامی شرکتهایی که دارای فعالیت های تولید ، مونتاژ ، واردات و صادرات ، توزیع هر نوع کالا و امور خدماتی می باشند.
 2. تمامی افراد حقیقی که مشغول تولید، مونتاژ ، واردات و صادرات ، توزیع هر نوع کالا و امور خدماتی هستند و پروانه کسب و کار از مراجع مربوطه دریافت کرده باشند و یا جهت فعالیت تجاری که انجام می دهند مکان خاصی را در اختیار داشته باشند.
 3. تمامی افراد موضوع بندها ی 1و 2و 4 ماده 2 قانون مالیاتها ی مستقیم مصوب اسفند ماه سال 1366.

تبصره - پروانه کسب و کار در اصل همان پروانه های تجاری می باشند که از اداره اصناف، اتاق صنایع و معادن و بازرگان، وزارتخانه ها و دیگر مراجه دارای صلاحیت اخذ شده باشد .

اشخاص غیر مکلف به اخذ شماره اقتصادی

مسجدها و تکایا .

تمامی افراد حقیقی که مشغول به فعالیت های هنری مثل فیلمسازی و فعالیتهای مرتبط، طراحی، خطاطی ، نقاشی ، نویسندگی ، ترجمه کتاب ، گرافیک و ویراستاری هستند.

افرادی که عضو هیات علمی دانشگاه و مراکز آموزش عالی هستند و به امور تحقیقاتی و یا مشاوره فنی می پردازند.

بنا به مواد 4 و 23 قانون نظام صنفی، اتحادیه های صنفی نمیتوانند فعالیتهای اقتصادی انجام دهند.

اشخاص حقیقی که شرایط ذکر شده در بند (الف-2)این دستور العمل را نداشته باشند و به فعالیت پیمانکاری مشغول باشند در صورتی که مبلغ قرارداد یا مبلغ دریافتی تمامی قراردادهای آنها در یکسال شمسی بیشتر از پنجاه میلیون ریال نباشد .

مدارک مورد نیاز اخذ کد اقتصادی در کرج

مدارک لازم برای درخواست کد اقتصادی شخص حقیقی در کرج

 • تقاضای کتبی ارائه شود
 • از پروانه کسب یک کپی ارائه شود.
 • از تمامی صفحات شناسنامه کپی تهیه شود.
 • رسید تادیه مبلغ ۱۰۰۰۰ ریال به حساب ۵۲۳ خزانه نزدیکی از شعب بانک ملی ایران
 • کامل کردن فرم مدارک شناسایی اشخاص حقیقی
 • سه قطعه عکس ۲*۳ درخواست کننده
 • چنانچه پیش از این کارت اخذ کرده باشد کپی کارت اقتصادی قبلی یا فیش کامپیوتری

وقتی که اسنادی که در بالا قید شد فراهم گردید و فرم مدارک شناسایی اشخاص حقیقی کامل و امضا شد ، باید آنها را به دایره مالیاتی مربوطه ارائه کرد و بعد از اینکه مدارک توسط کارشناس مالیاتی بررسی شد و در دفتر حوزه مالیاتی ثبت شد یک رسید مبنی بر دریافت مدارک را به متقاضی تحویل می دهد و مدارک به اداره نظارت و پیگیری ارائه خواهد شد تا بعد از اینکه مدارک کنترل شد،مجدد مدارک به اداره کل اطلاعات و خدمات مالیاتی و اداره شماره اقتصادی ، ارسال شده واداره ذکر شده پس از بررسی مدارک  کارت شماره اقتصادی را صادر می نماید.

در صورتی که بعد از اخذ کارت شماره اقتصادی اطلاعات هویتی اشخاص حقیقی تغییر نماید می بایست فرم نمونه را کامل کرده و بهمراه مدارک تایید شده به حوزه مربوطه یا اداره صادرکننده کارت ارائه شده تا تغییرات ثبت شده ونسبت به اصلاح کارت ، اقدام شود.

مدارک لازم برای درخواست کد اقتصادی شخص حقوقی در کرج

 • تقاضای کتبی شرکت .
 • روزنامه رسمی که آگهی تاسیس شرکت در آن درج شده ا��ت .
 • برای صادر شدن شماره اقتصادی مبلغ ۱۰۰۰۰ ریال به حساب ۵۲۳ خزانه از شعب بانک ملی ایران پرداخت شدهو رسید آن ارائه شود.
 • کپی از تمامی صفحات شناسنامه
 • فرم اطلاعات هویتی اشخصاص حقوقی مانند نمونه تنظیم شود.
 • کپی کارت اقتصادی قبلی یا فیش کامپیوتری.

بعد از این��ه کا��ت دریافت شد و فرم اطلاعات هویتی اشخاص حقوقی که  مدیر عامل یا وکیل قانونی آن را تنظیم کرده باشند وشرکت آن را مهر کرده باشد کامل شد به دایره مالیاتی مربوطه ارائه شده و بررسی مدارک توسط کارشناس مالیاتی صورت گرفته و در دفتر حوزه ثبت شده و یک رسید صادر کرده و به متقاضی تحویل می دهد.پس از آن مدارک به اداره نظارت و پیگیری تحویل داده می شود و اداره ذکر شده با کنترل مدارک آنها را به اداره کل اطلاعات و خدمات مالیاتی-اداره شماره اقتصادی ارائه کرده و اداره یاد شده کارت شماره اقتصادی را صادر نموده و به متقاضی تحویل خواهد داد.

در صورتی که پس از اخذ کارت شماره اقتصادی در اطلاعات هویتی اشخاص حقوقی تغییراتی صورت گیرد باید نسبت به تکمیل فرم مربوطه اقدام شده و به همراه مدارک مورد تایید به دایره مربوطه یا اداره صادر کننده کارت ارائه شود.

مراحل ثبت نام و اخذ کد اقتصادی جدید در کرج

 1. مراجعه به سامانه سازمان امور مالیاتی به نشانی http://tax.gov.ir
 2. کلیک بر روی گزینه ی "ثبت نام الکترونیکی شماره اقتصادی" از منوی سمت راست و انتخاب گزینه ی "ورود به سامانه"
 3. کلیک بر روی گزینه ی "سامانه پیش ثبت نام کد اقتصادی"
 4. درج اطلاعات خواسته شده در سامانه
 5. پس از انجام مراحل فوق،پاکت مربوط به نام کاربری و رمز ورود توسط سازمان امور مالیاتی برای شما ارسال می گردد.
 6. پس از دریافت پاکت،می بایست مجدداَ به سامانه ی سازمان امور مالیاتی مراجعه نموده و با ورود به سامانه،اطلاعات خواسته شده را مطابق اسناد قانونی و ثبتی درج نمایید.
 7. در این مرحله در صورت نبود مشکل در اطلاعات وارد شده کد اقتصادی جدید برای شما ارسال می گردد.

چند نکته :

 • جهت پیگیری از وضعیت ثبت نام کد اقتصادی می توانید با مراجعه به سامانه ی سازمان امور مالیاتی قسمت"پیگیری سریع وضعیت ثبت نام کد اقتصادی" و وارد نمودن نام کاربری و رمز ورود از آخرین وضعیت کد اقتصادی خود مطلع شوید و در صورت اعلام نقص و یا ایراد از سوی سامانه،نسبت به رفع آن اقدام نمایید.
 • جهت دریافت کد اقتصادی جدید،می بایست پرونده مالیاتی خود را از سازمان امور مالیاتی تکمیل نموده و شماره واحد مالیاتی،کد اقتصادی 12 رقمی و کلاسه پرونده دریافت نموده باشید
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

تفاوت جواز تأسیس و پروانه بهره برداری

سند نشانگر پیش‌بینی ظرفیت و نوع تولید یک محصول را جواز تأسیس گویند که زمان صدور آن پیش از تأسیس یک واحد صنعتی یا تولیدی است؛ اما پروانه‌ی بهره برداری، سند نشانگر نوع و ظرفیت تولید ایجاد شده‌ی یک محصول بوده که زمان صدور آن پس از تأسیس واحد صنعتی و قبل از آغاز تولید می‌باشد.

شرکت سهامی چیست ؟

به شرکتی که سرمایه آن به صورت سهام قسمت شده باشد و سهامداران به اندازه سهام خود دارای مسئولیت هستند شرکت سهامی گفته می شود.

انتخاب اسم شرکت در کرج

اسم شرکت باید نوین باشد و پیش از این شخص دیگری همان نام را نباید به ثبت رسانده باشد و نامی که انتخاب می کند باید با دیگر اسامی که قبلا به ثبت رسیده دارای وجه تمایز و قابل شناسایی باشد

هزینه ثبت شرکت در کرج

به ثبت رساندن شرکت متضمن هزینه های می باشد و به چندین مورد وابسته می باشد . هرکدام از موارد دارای هزینه های مخصوص به خود می باشند که با توجه به انواع شرکتها این هزینه ها نیز متغیر می باشد

اداره ثبت شرکتها در کرج

زمانی که فعالیت تجاری در کرج ثبت می شود باید در اداره ثبت شرکتها اقدام به ثبت نماید.

ثبت شرکت بازرگانی در کرج

شرکتهای بازرگانی به گونه ای از شرکتها گفته می شود که امور فعالیت شرکت به صورتی است که در فعالیت های بازرگانی خرید و فروش و توزیع و صادارت و واردات تمامی کالاهای مجاز می باشد

تشکیل پرونده مالیاتی در کرج

اساس تشکیل پرونده مالیاتی در کرج اینگونه است تشکیل شرکت باید به سازمان مالیاتی اعلام شود و طبق قوانین مالیاتی دو در هزار سرمایه شرکت را تادیه کند

خانه

شسیسشیسشیسشسشی

ثبت تغییرات موسسه غیر تجاری در کرج

بعد از اینکه ثبت آنها به پایان رسید این امکان برای موسسات غیرتجاری در کرج وجود دارد بنابر اساسنامه ای که در زمان تأسیس تنظیم می شود ، تغییراتی را اعمال نمایند

نقل و انتقال سهام شرکت در کرج

سهام بی نام به اوراق سندی گفته می شود که آن را در وجه حامل گویند که هر کس در مجمع عمومی صاحبان سهام ارائه دهد می تواند به عنوان مالک آن شود.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟