لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت پیمانکاری در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت معماری در کرج ثبت شرکت گردشگری در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت موسسه در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج شرایط ثبت شرکت در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج زمان ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج ورود و خروج شریک شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره افزایش سرمایه شرکت
سایر خدمات
ثبت برند در کرج ثبت علامت تجاری در کرج ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج تشکیل پرونده مالیاتی در کرج اخذ جواز صنایع در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج رتبه بندی ( اخذ گرید ) در کرج
تماس با ما

مالیات کارت بازرگانی چقدر است ؟


جهت انجام امور تجارت بین المللی و صادرات و واردات کالا های مجاز داشتن کارت بازرگانی الزامی می باشد .

به کارت بازرگانی بدون استفاده از آن ، مالیات تعلق نمی گیرد و مالیات کارت بازرگانی تنها پس از انجام فعالیت های تجاری به وسیله آن تحت عنوان مالیات بر درآمد محاسبه می گردد.

مالیات کارت بازرگانی چقدر است ؟

طبق ماده 131 قانون مالیات های مستقیم ، مالیات بر درآمد اشخاص حقیقی از جانب اطاق بازرگانی مشخص می شود و این در حالیست که مالیات بر درآمد برای شرکت های تجاری دارای کارت بازرگانی به مقدار 25% درآمد حاصل از استفاده از کارت بازرگانی می باشد .

علی رغم آنکه پیش از این گفته شد ، جهت انجام امور تجارتی خارجی داشتن کارت بازرگانی الزامیست ، اما برای برخی مشاغل داشتن کارت بازرگانی لزومی ندارد . این مشاغل عبارتند از :

 1. شرکت های تعاونی مرزی
 2.  خرده فروشان
 3. دریانوردان دارای تابعیت ایرانی که در آب های آزاد میان ایران و کشور های همسایه با شناور های حامل کالا ، معامله می کنند .
 4. افرادی که با تاییدیه وزارت کار در خارج از ایران مشغول به کار می باشند .
 5. صادرات و واردات کالا های غیر فروشی نیز نیازی به داشتن کارت بازرگانی ندارد . البته این امر بایستی توسط اداره گمرک تایید گردد .

موارد استفاده کارت بازرگانی 

 1. ثبت سفارش و دریافت مجوز خروج کالای واردارتی از گمرک
 2. وارد کردن کالا های مجاز از مناطق آزاد
 3. اقدام به فروش درصدی و دریافت کارمزد در گمرک
 4. صادرات کالاهای مجاز به کشور های خارجی

شرایط اخذ کارت بازرگانی

افرادی که مایل به اخذ کارت بازرگانی هستند بایستی واجد شرایط زیر باشند :

 1. سن فرد متقاضی بایستی حداقل 23 سال تمام باشد .
 2.  چنانچه متقاضی دریافت کارت بازرگانی آقا باشد ، ارائه گواهی پایان خدمت و یا معافیت از سربازی الزامی می باشد .
 3. ارائه گواهی 3 سال پیشینه فعالیت در زمینه امور تجاری و یا تولیدی که از طرف 2 نفر از افراد دارای کارت بازرگانی تایید شده باشد ؛ و در غیر این صورت بایستی جواز تولید را از طرف وزارتخانه دریافت کرده و به همراه دیگر مدارک ارائه دهد .
 4. ارائه سند ثبتی ملک و یا اجاره نامه مکان مورد نظر جهت انجام امور تجاری ، الزامی می باشد .
 5. داشتن یک حساب در بانک های دولتی کشور ضروری می باشد .

لازم به ذکر است افراد غیر ایرانی که تمایل به دریافت کارت بازرگانی دارند ، نیاز به ارائه کارت پایان خدمت ندارند ولی داشتن مجوز کار و گواهی اقامت معتبر ، الزامی می باشد .

کارت بازرگانی در شرایط ذیل باطل و فاقد اعتبار قانونی می گردد :

1 – به صورت اختیاری

این امر توسط اشخاص حقیقی و یا حقوقی که دارای کارت بازرگانی هستند امکان پذیر می باشد . آن ها می توانند با مراجعه به اطاق های بازرگانی و در دست داشتن مدارک لازم، کارت بازرگانی خود را باطل نمایند .

2 – به صورت اجباری

چنانچه دارندگان کارت بازرگانی مرتکب تخلف و سوءاستفاده از کارت بازرگانی ( مانند خرید و فروش و یا اجاره کارت ) شوند ، اطاق بازرگانی می تواند کارت آن ها را باطل نماید .

شایان ذکر است ، چنانچه دارندگان کارت بازرگانی ، کارت خود را گم کنند و یا از آن ها دزدیده شود ، برای جلوگیری از سوءاستفاده از کارت بازرگانی بایستی جهت تعلیق کارت بازرگانی به اطاق های بازرگانی مراجعه نمایند .

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

مالیات کارت بازرگانی چقدر است ؟

به کارت بازرگانی بدون استفاده از آن ، مالیات تعلق نمی گیرد و مالیات کارت بازرگانی تنها پس از انجام فعالیت های تجاری به وسیله آن تحت عنوان مالیات بر درآمد محاسبه می گردد.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟