لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت پیمانکاری در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت معماری در کرج ثبت شرکت گردشگری در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت موسسه در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج شرایط ثبت شرکت در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج زمان ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج ورود و خروج شریک شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره افزایش سرمایه شرکت
سایر خدمات
ثبت برند در کرج ثبت علامت تجاری در کرج ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج تشکیل پرونده مالیاتی در کرج اخذ جواز صنایع در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج رتبه بندی ( اخذ گرید ) در کرج
تماس با ما

تفاوت جواز تأسیس و پروانه بهره برداری


به موافقت اصولی (اولیه) جهت انجام امور تولید ، مونتاژ، طراحی آسانسور، فنی مهندسی و ... طبق محدوده‌ی شرکت، جواز تأسیس گفته می‌شود.

در حقیقت موافقتی برای اخذ سایر مجوزها نیز می‌باشد. به عنوان مثال محصولات دارویی، غذایی و آرایشی بهداشتی و ... پس از جواز تأسیس نیازمند مجوز بهداشت و درمان جهت پیش‌ تولید می‌باشند. ذکر یک نکته الزامی ‌است که پیش از آغاز تولید، می‌بایست مجوز پروانه‌ی بهره برداری اخذ گردیده باشد، اما جهت امور مهندسی اخذ جواز مهندسی پیش از جواز پروانه‌ی بهره برداری الزامی می‌باشد.

پرسش‌های متداول
 1. مدارک مورد نیاز جهت اخذ جواز تاسیس
 2. تکمیل فرم‌های مربوطه
 3. ارسال از طریق سایت بهین یاب
 4. پیگیری از کارشناس
 5. حضور در سازمان
 6. تأیید توسط کارشناس

شرایط اخذ جواز مهندسی مانند آنچه بیان شد، بوده، به استثنای اینکه پس از تکمیل فرم کارشناس مربوطه می‌بایست جهت بازدید از واحد فنی مهندسی موردنظر اعزام گردد.

تفاوت جواز تأسیس و پروانه بهره برداری

سند نشانگر پیش‌بینی ظرفیت و نوع تولید یک محصول را جواز تأسیس گویند که زمان صدور آن پیش از تأسیس یک واحد صنعتی یا تولیدی است؛ اما پروانه‌ی بهره برداری، سند نشانگر نوع و ظرفیت تولید ایجاد شده‌ی یک محصول بوده که زمان صدور آن پس از تأسیس واحد صنعتی و قبل از آغاز تولید می‌باشد.

مراحل دریافت جواز تأسیس

 • ایجاد حساب کاربری در سایت وزارت صنایع و اخذ کلمه‌ی کاربری و رمز عبور
 • ثبت درخواست
 • تعیین اولویت موضوع
 • صدور جواز

موضوعات اولویت دار 

زمینه‌ی فعالیت‌ها جهت سرمایه‌گذاری طبق معیارهای اولویت‌بندی وزارت صنعت، معدن و تجارت، شامل دو گروه اولویت‌دار (الف) و بدون اولویت (ب)‌ می‌باشند که اولویت (الف) ویژه‌ی سرمایه‌گذاری دارای امکان اخذ تسهیلات بوده، اما اولویت (ب) در صورت پیشرفت بیش از ۶۰ درصدی اعطای تسهیلات صورت خواهد گرفت (پس از اعطای تسهیلات ویژه به گروه (الف)).

آیا تأیید اولویت یک موضوع سرمایه‌گذاری به معنای صدور جواز تأسیس متناسب با اولویت تعیین شده‌ی موضوع می‌باشد؟

 خیر، ممکن است اولویت فعالیتی در رده‌ی گروه (ب) قرار داشته باشد، اما جهت اعمال و اجرای زیرموضوعی از آن فعالیت، جواز (الف) صادر گردد و به عکس.              

چگونگی اطلاع یافتن از نوع اولویت موضوع (الف یا ب)

ابتدا به بخش فرصت‌های سرمایه‌گذاری رفته و زبانه‌ی دارای اولویت (الف) یا بدون اولویت (ب)  را انتخاب نموده، سپس بر روی «نمایش» کلیک نمایید. در این صورت تمامی موضوعات دارای اولویت (الف) یا (ب) نمایش داده خواهد شد. اگر به دنبال رشته فعالیت مورد نظر می‌باشید، در قسمت طبقه‌ی موضوع بر روی گزینه‌ی «رشته‌ی فعالیت انتخابی خود» کلیک نموده و سپس فهرستی از موضوعات اولویت‌دار در آن زمینه را نمایش داده خواهد شد.

معیارهای اولویت بندی موضوعات سرمایه‌گذاری

از اهداف و معیارهای سرمایه‌گذاری، اشتغال زایی و تولید کالا در کنار مکان استقرار آن بر اساس ویژگی‌های کالا می‌باشد. علاوه بر موارد ذکرشده، برخی معیارهای انتخاب کالا شامل موارد زیر می‌باشند:

 • امکان صادرات
 • کیفیت محصول
 • کیفیت فرایند (مصرف انرژی، آب، ضایعات)
 • وابستگی به خارج (مواداولیه، فناوری)
 • پیشران بودن
 • نسبت سرمایه‌گذاری به اشتغال
 • فناوری بالا
 • ارزش افزوده‌ی بالا
 • تکمیل حلقه مفقوده (مواد یا تجهیزات تولید)
 • جبران تحریم
 • ضروری بودن
 • تکمیل طرح‌های نیمه تمام

برخی از معیارهای انتخاب مکان استقرار

 1. میزان بیکاری
 2. امکان دسترسی به منابع و زیر ساخت‌ها (انرژی، آب، ریل، جاده، بندر، مواد اولیه و ... )
 3. نزدیکی به بازارهای مصرف

مرحله‌ی پس از تکمیل فرم ثبت نام جواز

متقاضی موضوعات بخش ۵ گام ( موضوعات تعیین اولویت شده ) می‌بایست جهت صدور جواز در سیستم مربوط به اداره‌ی صنایع استان مربوطه ثبت نام نموده و در جهت اخذ جواز خود اقدامات لازم را انجام نمایند. موضوعات ۴ گام (بدون اولویت) طبق اولویت‌های سرمایه‌گذاری و موضوعات اولویت‌دار بررسی می‌شوند. حدود یک ماه بعد با برنامه‌ی راهبردی تطبیق داده می‌شوند.

اخذ زمین از سازمان شهرک‌های صنعتی

خرید زمین با متراژ درج شده در جواز تأسیس، می‌تواند مطابق با شرایط اداره‌ی صنایع استان انجام پذیرد به طوری که پس از اخذ جواز تأسیس، متقاضی می‌تواند ۳۰ درصد ارزش زمین را نقدی و باقی آن (۷۰ درصد)‌ را در مدت ۳۰ ماه به صورت اقساطی بازپرداخت نماید (هر ۳ ماه‌یک بار ۱۰ قسط)

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت علامت تجاری در کرج

فعالان تجاری اعم از حقیقی و حقوقی در کرج برای رقابت و پیشرفت در بازارهای تجاری و رشد اقتصادی برای محصولات یا خدمات خود علائمی را در نظر گرفته و طراحی می کنند که نمایانگر محصولات و خدمات آنها باشد

رتبه بندی ( اخذ گرید ) در کرج

معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جهوری معیارهای تشخیص صلاحیتی را مشخص کرده است که بر اساس آن در مورد رجحان شرکتها از لحاظ کیفیت و کمیت نسبت به یکدیگر امتیاز داده می شود که به آن گرید گفته می شود.

انتخاب اسم شرکت در کرج

اسم شرکت باید نوین باشد و پیش از این شخص دیگری همان نام را نباید به ثبت رسانده باشد و نامی که انتخاب می کند باید با دیگر اسامی که قبلا به ثبت رسیده دارای وجه تمایز و قابل شناسایی باشد

ورود و خروج شریک شرکت در کرج

در صورتی که یکی از شرکا بخواهد بر اسا�� دلایلی با شرکت دیگر شراکتی نداشته باشد میتوان با در نظر گرفتن تحقیقات و تفحصاتی که در نظر می توان گرفت کاهش سرمایه شرکت و یا افزایش سرمایه شرکت را در پی داشته باشد .

تشکیل پرونده مالیاتی در کرج

اساس تشکیل پرونده مالیاتی در کرج اینگونه است تشکیل شرکت باید به سازمان مالیاتی اعلام شود و طبق قوانین مالیاتی دو در هزار سرمایه شرکت را تادیه کند

افزایش سرمایه شرکت

افزایش سرمایه شرکت در مجمع عمومی قابل انجام می باشد لذا در صورتی که این اختیار افزایش را به هیئت مدیره داده باشند و در اساسنامه شرکت این موردنیز ذکر شده باشد باید توسط ایشان انجام شود .

تفاوت جواز تأسیس و پروانه بهره برداری

سند نشانگر پیش‌بینی ظرفیت و نوع تولید یک محصول را جواز تأسیس گویند که زمان صدور آن پیش از تأسیس یک واحد صنعتی یا تولیدی است؛ اما پروانه‌ی بهره برداری، سند نشانگر نوع و ظرفیت تولید ایجاد شده‌ی یک محصول بوده که زمان صدور آن پس از تأسیس واحد صنعتی و قبل از آغاز تولید می‌باشد.

تغییر آدرس شرکت در کرج

اقدام به تغییر در آدرس شرکت می نمایید حالا بنا بر دلایلی این تغییرات انجام می شود جهت رسمیت یافتن می توان با تنظیم صورتجلسه ای در اداره ثبت شرکتها آن تغییرات را عملی سازید.

انواع مجامع عمومی

به گردهمایی افرادی که صاحبان سهام هستند جهت گرفتن تصمیماتی که سبب منفعت هایی برای انان می باشد مجمع گویند. مجمع عمومی عادی و مجمع عمومی فوق العاده از مهم ترین مجامع شرکت هاس سهامی می باشند.

ثبت شرکت بازرگانی در کرج

شرکتهای بازرگانی به گونه ای از شرکتها گفته می شود که امور فعالیت شرکت به صورتی است که در فعالیت های بازرگانی خرید و فروش و توزیع و صادارت و واردات تمامی کالاهای مجاز می باشد

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟