لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت پیمانکاری در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت معماری در کرج ثبت شرکت گردشگری در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت موسسه در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج شرایط ثبت شرکت در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج زمان ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج ورود و خروج شریک شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره افزایش سرمایه شرکت
سایر خدمات
ثبت برند در کرج ثبت علامت تجاری در کرج ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج تشکیل پرونده مالیاتی در کرج اخذ جواز صنایع در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج رتبه بندی ( اخذ گرید ) در کرج
تماس با ما

اخذ جواز تأسیس صنایع


جواز تأسیس صنایع به جوازی اطلاق می شود که اشخاص حقوقی یا حقیقی کسب می کنند تا مشغول یک فعالیت تولیدی - اقتصادی شوند. دارنده جواز تأسیس مجاز می گردد در یکی از شهرک های صنعتی مندرج در جواز تاسیس ، محصولی را تولید کنند که در جواز تاسیس مشخص شده است. مرجع صادر کننده جواز وابسته به نوع فعالیت ، متغیر می باشد . مثلا نهاد صادر کننده جواز تاسیس برای فعالیت های تولیدی محصولات کشاورزی، وزارت جهاد کشاورزی می باشد.

مزایای اخذ جواز تاسیس صنایع

خرید زمین صنعتی واقع در یکی از شهرکهای صنعتی با قیمت تصویب شده دولتی که 30درصد قیمت زمین نقدا و الباقی آن به شکل قسطی در طی 36 ماه با اقساط 3 ماه یک بار پرداخت می شود.

برند فارسی محصولات در اداره ثبت علائم تجاری به ثبت می رسند

در نمایشگاههای تجاری داخلی و خارجی می توان شرکت کرد

مجاز به برخورداری از تسهیلات دولتی و بانکی و وام با سود تولیدی و معافیت بازپرداخت یک تا دو ساله و بازپرداخت بلند مدت و با بهره کم می گردد

کارشناس نهاد صادر کننده ، با تایید پیش طرح توجیهی، (PFS) آن را جهت جذب سرمایه گذار در دسترس قرار می دهد

مرجع صدور جوار تاسیس صنایع

نهادی که جواز تاسیس را صادر می کند وابسته به نوع فعالیت اقتصادی مورد نظر کار سرمایه گذارفرق می کند. وزارت صنعت، ممعدن و تجارت نهاد ذیصلاح صدور جواز تاسیس فعالیت های عمده و مهم صنعتی می باشد ولی سایر سازمان ها و وزارتخانه ها نیز مطابق با قوانین مملکت ، جواز تاسیس صادر می کنند به عنوان مثال سازمان میراث فرهنگی در زمینه فعالیت های گردشگری و صنایع دستی، وزارت کشور در حوزه  NGO ها و احزاب، وزارت جهاد کشاورزی در زمینه تولیدات و صنایع کشاورزی و غذایی و وزارت کار و تعاون در بخش کارآفرینی و مشاغل خانگی .

مدت زمان لازم برای اخذ جواز تاسیس صنایع

مدت زمان لازم جهت کسب جواز تاسیس وابسته  به سازمان و مرجع صادر کننده آن، متغیر می باشد.

بطور میانگین 2 هفته تا 1 ماه طول می کشد تا از وزارت صنعت و معدن و تجارت ، جواز تاسیس اخذ کرد. این زمان برای صدور جواز تاسیس از وزارت جهادکشاورزی بین 2 تا 4 ماه می باشد. همچنین 2 تا 3 ماه طول می کشد تا سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ، جواز تاسیس را صادر نماید.

هزینه اخذ جوار تاسیس صنایع

مبلغ حق الزحمه دریافتی وابسته به نوع پروژه و  مرجع صادر کننده و زمان صرف شده متغیر می باشد . 

میزان حق تمبر و مالیات صدور جواز تاسیس صنایع

سرمایه گذار مسئول واریز فیش های حق تمبر و مالیاتی است که توسط مرجع صادرکننده جواز تاسیس صادر شده است. جهت اطلاع از هزینه ها با کارشناسان ما در تماس باشید.

مالک جواز تاسیس صنایع

در هنگام دریافت جواز، باید تعیین کنید که طرح مورد نظر را قرار است شرکت خاصی یا فرد بخصوصی راه اندازی کند. چنانچه شرکت خاصی قصد انجام آن را داشته باشد، جواز تاسیس حقوقی صادر می شود و گرنه جواز تاسیس به شکل حقیقی صادر می گردد.

مدارک لازم برای اخذ جواز تاسیس صنایع برای شخصیت حقیقی

چنانچه شخص حقیقی، متقاضی جواز تاسیس باشد، لازم است مدارکی از قبیل رونوشت مدارک شناسایی، و اصل کارت ملی را به انضمام آدرس و شماره تماس محل اقامت دائمی را جهت کسب جواز ارائه دهد.

مدارک لازم برای اخذ جواز تاسیس صنایع برای شخصیت حقوقی

چنانچه شخص حقوقی متقاضی اخذ جواز تاسیس صنایع باشد لازم است رونوشت اسناد شناسایی مدیر عامل بهمراه اصل کارت ملی وی بعلاوه رونوشت آگهی تاسیس و آگهی جدیدترین تغییرات شرکت  به همراه آدرس و شماره های تماس محل اقامت دائمی را جهت اخذ جواز ارائه دهید.

تفاوت جواز تاسیس حقیقی و جواز تاسیس حقوقی

در رابطه با مقررات و کاربردها، جواز تاسیس حقیقی و حقوقی بهم شباهت دارند و تفاوت قابل توجهی بین آنها دیده نمی شود. اما بانک ها بیشتر تمایل دارند به طرح ها و جوازهای تاسیس حقوقی ، تسهیلات و وام  دهند و کمتر دیده شده به جواز حقیقی وام با مبلغ بیش از یک میلیارد تومان اعطا شود.

نحوه اخذ زمین از شرکت شهرکهای صنعتی

دارنده جواز تاسیس صنایع مجاز به دریافت معرفی نامه ای جهت اخذ زمین در شهرک های صنعتی می گردد. در صورت تمایل دارنده جواز، این موسسه می تواند در زمینه کسب زمین و دریافت وام از بانک ها برای اهداف تولیدی سرویس هایی می دهد.

برای اخذ جواز تاسیس صنایع  تهیه موافقت اصولی الزامی است ؟

مراجع صادر کننده جواز تاسیس، در رابطه با ارائه طرح توجیهی نظرات متفاوتی دارند.  به عنوان مثال اگر مرجع صادر کننده جواز وزارت صنعت ، معدن و تجارت باشد لزومی به ارائه طرح توجیهی کامل نیست و جواز تاسیس بر اساس پیش طرح توجیهی PFS صادر میشود درصورتی که سازمان میراث فرهنگی و گردشگری تا قبل از کسب طرح توجیهی کامل،جواز تاسیس را صادر نمی نماید.

مدت زمان مورد نیاز برای اخذ جواز تأسیس صنایع

مدت زمان مورد نیاز جهت گذراندن مراحل کسب جواز تحت تاثیر شخصیت حقیقی یا حقوقی متقاضی جواز تاسیس نمی باشد. در واقع مدت زمان مورد نیاز جهت کسب جواز تاسیس اشخاص حقیقی و حقوقی به یک اندازه می باشد و فرقی ندارد.

مدت اعتبار جواز تاسیس صنایع

جوار تاسیس از تاریخ صدورش تا 1 سال اعتبار دارد و پس از اتمام این مدت ، دارنده آن باید درخواست تمدید جواز تاسیس کند و گرنه جواز وی از اعتبار قانونی ساقط می گردد.

شرایط و مدارک مورد نیاز جهت تمدید جواز تاسیس صنایع

با وجود اینکه جواز تاسیس تا 1 سال اعتبار دارد اما دارنده آن باید وضع پیشرفت پروژه را دائما به نهاد صادر کننده جواز گزارش نماید. و در این گزارش به مسائل موجود در راه پروژه و حتی عدم پیشرفت آن اشاره نماید. درصورتی دارنده جواز می تواند نسبت به تمدید جواز اقدام کند که تا پایان این مدت موفق به خرید یا اجاره زمین شده باشد در غیر این صورت احتمال تمدید جواز وی غیر ممکن می گردد.مبلغ 50000 ریال به عنوان حقوق دولتی تمدید جواز تاسیس بر اساس بند 11 تبصر ذیل ماده 46 قانون  ماليات های مستقيم با جدیدترین اصلاحات (مصوب ۱۳۹۴/۰۴/۳۱) 80  باید واریز شود.

اخذ جواز تاسیس صنایع به جهت ثبت برند

متقاضی ثبت برند تجاری و علائم تجاری فارسی برای اهداف تولیدی و بسته بندی باید جواز تاسیس مرتبط با فعالیت های مذکور را کسب کرده باشد.

مراحل اخذ جواز تاسیس صنایع

متقاضیان محترم برای آگاهی و کسب اطلاعات لازم در مورد اخذ جواز تاسیس صنایع می توانید با مشاوران و کارشناسان ما تماس بگیرید و راهنمایی های  لازم در این زمینه را از آن ها اخذ کنید.

از همراهی شما عزیزان صمیمانه سپاسگزاریم.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

انتخاب اعضا هیئت مدیره

زمانیکه تعدادی از سهامدارن توسط مجمع عمومی مؤسس و یا مجمع عمومی عادی انتخاب می شوند که مدت معینی برای این منظور تعیین می شود که انتخاب انها بیشتر در جهت امور شرکت سهامی می باشد در نتیجه به این اجتماع از صاحبان سهام هیئت مدیره گفته می شود

شرکت سهامی چیست ؟

به شرکتی که سرمایه آن به صورت سهام قسمت شده باشد و سهامداران به اندازه سهام خود دارای مسئولیت هستند شرکت سهامی گفته می شود.

روزنامه رسمی ثبت شرکت

روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران رسانه ای چاپی یا روزنامه قوه قضاییه محسوب می شود.از روزنامه رسمی به منظور منتشر شدن قوانین،لایحه های تصویب شده توسط مجلس،اصلاحیه های قانونی استفاده می شود

شرایط ثبت شرکت در کرج

تنها در صورتی شرکت شکل می گیرد که بین شرکا و سهامداران با در نظر گرفتن ضوابط و قوانین حقوقی قرادادی شکل بگیرد.

خانه

شسیسشیسشیسشسشی

تفاوت جواز تأسیس و پروانه بهره برداری

سند نشانگر پیش‌بینی ظرفیت و نوع تولید یک محصول را جواز تأسیس گویند که زمان صدور آن پیش از تأسیس یک واحد صنعتی یا تولیدی است؛ اما پروانه‌ی بهره برداری، سند نشانگر نوع و ظرفیت تولید ایجاد شده‌ی یک محصول بوده که زمان صدور آن پس از تأسیس واحد صنعتی و قبل از آغاز تولید می‌باشد.

پروانه بهره برداری وزارت صنایع

به مجوزی پروانه بهره برداری گفته می شود که برای کلیه فعالیت های صنعتی صادر می شود. در صورتی می توان پروانه بهره برداری را کسب کرد که کلیه پیش نیازهای ضروری جهت شروع فعالیت تدارک دیده شده باشد

تبدیل شرکت محدود به خاص در کرج

ابتدا در رابطه با تبدیل شرکت مسئولیت محدود به سهامی خاص در کرج باید در مورد شباهت ها و تفاوت های دو شرکت صحبت کنیم و بعد در مورد این که چگونه شرکت با مسئولیت محدود به شرکت سهامی خاص تبدیل می شود اطلاعاتی را ارائه دهیم. در این مقاله مطالعه نمایید

مدارک ثبت شرکت در کرج

مدارک ثبت شرکت در کرج برای هر کدام از قالب های ثبتی متفاوت می باشد و مؤسس باید بر اساس نوع فعالیت شرکت و هم چنین اعضا و شرکا مدارک مورد نیاز را تهیه کرده و به اداره ثبت شرکتها جهت ثبت ارسال نماید .

تنظیم طرح توجیهی در کرج

یکی از مسائل با اهمیتی که با ارائه طرح توجیهی میتوان از امتیازات آن بهره مند شد اخذ وام یا تسهیلات از بانکها می باشد

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟