لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت پیمانکاری در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت معماری در کرج ثبت شرکت گردشگری در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت موسسه در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج شرایط ثبت شرکت در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج زمان ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج ورود و خروج شریک شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره افزایش سرمایه شرکت
سایر خدمات
ثبت برند در کرج ثبت علامت تجاری در کرج ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج تشکیل پرونده مالیاتی در کرج اخذ جواز صنایع در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج رتبه بندی ( اخذ گرید ) در کرج
تماس با ما

اخذ کداقتصادی


پس از ثبت شرکت یا موسسه و پس از صدور آگهی تاسیس باید در عرض دو ماه در دارایی تشکیل پرونده داده و برای دریافت کد اقتصادی اقدام نماید.کد اقتصادی شماره ای 12 رقمی می باشد که اشخاص حقیقی و حقوقی که به تولید کالا و خدمات اشتغال دارند، باید آن را اخذ نمایند.این کد برای شناسایی شرکت در واحد مالیاتی بکار می رود. با توجه به این مطلب بنا به قانون مالیاتی تصویب شده، تمامی شرکت های ثبت شده می بایست کد اقتصادی اخذ نمایند.

شرایط افرادی که کد اقتصادی دریافت نمیکنند

اشخاص حقیقی یا حقوقی که دارای کد اقتصادی نباشند در انجام امور مالیاتی با مشکل مواجه می شوند.چنانچه برای تشکیل پرونده مالیاتی اقدام نکنند در برابر مقررات و ضوابط سازمان امور مالیاتی کشور علی الراس محسوب می شوند.

چه کسانی باید کد اقتصادی دریافت نمایند

1- تمامی افراد حقوقی که در حیطه ی تولید، مونتاژ، صادرات و واردات، توزیع کالاها و امور خدماتی به فعالیت مشغول هستند.

2-تمامی افراد حقیقی که در حیطه ی تولید، مونتاژ، صادرات و واردات، توزیع کالا و خدمات به فعالیت می پردازند.

اشخاص حقیقی می بایست پروانه ی کسب و کار از مراجع ذی ربط داشته باشند و دارای مکان مشخصی برای کسب و کار باشند و دارای ششرایط تعیین شده برای دریافت کد اقتصادی باشند.

جهت دریافت برگه ی کد اقتصادی می بایست در وهله اول جهت شرکت مورد نظر پرونده ی مالیاتی تشکیل داد. افراد حقیقی یا حقوقی نامبرده که به تشکیل پرونده مالیاتی اقدام نکنند در برابر ضوابط و مقررات سازمان امور مالیاتی کشور ،علی الراس شناخته می شوند.

وکیل ثبت شرکتها آماده ارائه بهترین خدمات در زمینه ثبت شرکت در کرج می باشد هم اکنون می توانید تماس حاصل نمایید.

جه کسانی معاف از اخذ کد اقتصادی می باشند

 1. مساجد و تکایا.
 2. اشخاص حقیقی که مشغول فعالیت هنری از قبیل فیلمسازی و فعالیت های مرتبط،طراحی،خطاطی،نقاشی،نویسندگی،ترجمه کتاب،گرافیک و می باشند.
 3. اشخاص حقیقی که مشغول به فعالیت تحقیق و یا مشاوره فنی می باشند. اعضای هیات علمی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی از این دست می باشند.
 4. اتحادیه های امور صنفی( به موجب مواد 4 و 23 قانون نظام صنفی،اتحادیه های مجاز به فعالیت های اقتصادی نمی باشند)
 5. افراد حقیقی که  مشغول به فعالیت پیمانکاری می باشند و شرایطی که در بند(الف-2) این دستورالعمل آمده را دارا نمی باشد. در صورتی که ارزش قرارداد و یا مبلغ کل دریافتی قراردادهای آن ها در یکسال شمسی بیشتر از مبلغ پنجاه میلیون ریال نباشد.

مراحل اخذ کد اقتصادی

جهت اخذ کد اقتصادی می بایست تا 2 ماه پس از ثبت شرکت و یا اخذ کارت بازرگانی،با داشتن معرفی نامه و یا وکالت نامه به اداره دارایی محدوده فعالیت مراجعه کرده و حوزه مالیاتی خود را تعیین کرده وشماره اقتصادی را دریافت نمایید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ کد اقتصادی

 1. از واحد اطلاعات و خدمات اداره دارایی دفترچه را اخذ کرده و آن ها را کامل نمایید.
 2. فرم های تعیین شده از واحد ثبت و شناسایی اداره دارایی دریافت و کامل شود.
 3. رونوشتی از مدارک شناسایی کلیه ی اعضای هیات مدیره.
 4. رونوشتی از اساسنامه.
 5. رونوشتی از اظهارنامه شرکت ( و یا شرکتنامه و تقاضانامه در شرکت های غیر سهامی)
 6. 2رونوشت از آگهی تاسیس شرکت و تغییرات ثبتی.
 7. رونوشت آگهی روزنامه رسمی و تغییرات آن.
 8. رونوشتی از پروانه بهره برداری یا مجوز تاسیس(در صورتی که موجود باشد)
 9. رونوشت سند مالکیت آدرس قانونی شرکت که در آگهی تاسیس ثبت شده است و چنانچه استیجاری باشد، رونوشت قرارداد اجاره که مورد تایید واحد مالیاتی محل وقوع ملک باشد.
 10. نامه شروع و یا عدم شروع به فعالیت شرکت و رونوشت آن پس از ثبت در دبیرخانه.
 11. تادیه مالیات حق تمبر به اداره دارایی.
 12. سایر مدارک مورد نیاز که توسط سازمان امور مالیاتی خواسته شود.

مراحل ثبت نام و اخذ کد اقتصادی جدید

به سامانه سازمان امور مالیاتی به نشانی http://tax.gov.irمراجعه شود.

 1. بر روی گزینه ی "ثبت نام الکترونیکی شماره اقتصادی" از منوی سمت راست کلیک شود و گزینه ی "ورود به سامانه" انتخاب شود.
 2. بر روی گزینه ی "سامانه پیش ثبت نام کد اقتصادی" کلیک شود.
 3. اطلاعات مورد نیاز در سامانه قید شود.
 4. با طی کردن مراحل ذکر شده، سازمان امور مالیاتی پاکت نام کاربری و رمز ورود را برای شما ارسال می نماید.
 5. بعد از اخذ پاکت، به سامانه ی سازمان امور مالیاتی مراجعه کرده و اطلاعات مورد نیاز را با توجه به اسناد قانونی و ثبتی قید نمایید.
 6. چنانچه اطلاعات وارد شده کامل باشد کد اقتصادی جدید برای شما ارسال می شود.

مزایای دریافت کد اقتصادی

 1.  با در برداشتن کد اقتصادی از رقابت هایی که سالم نمی باشند جلوگیری می شود و عرصه ی حمایت از فعالان اقتصادی ممکن می شود.
 2.  از مزایای دیگر دریافت کد اقتصادی دریافت محوز به منظور انجام کارهای بازرگانی و اخذ کارت بازرگانی می باشد.
 3. در برداشتن کد اقتصادی به منظور انجام کارهای تولید،مونتاژ،صادرات و واردات،توزیع کالا و کالاهای خدماتی به وسیله ی اشخاص حقوقی از الزامات می باشد.
 4. واجد شرایط اخذ کد اقتصادی اشخاص حقیقی می باشند که به این کارها می پردازند و دربردارنده پروانه کسب و کار می باشند یا دربردارنده محل فعالیت تجاری هستند.
 5.  به منظور انجام کارهای مالیاتی و تشکیل پرونده مالیاتی دریافت کد اقتصادی الزامی و ضروری می باشد.
 6. از دیگر مزایای اخذ کد اقتصادی دریافت مجوز به منظور فعالیت های تجاری و پرداخت حقوق حیله دولت در چارچوب مالیات و جلوگیری از رابت ها و تلاش های ناسالم می باشد.
 7.  فعالیت های اقتصادی به شیوه های محتلف انجام می شود که حمایت و بازرسی بر کارهای اقتصادی فعالیت کنندگان نیازمند شناخت اشخاص فعالیت در این عرصه می باشند.
 8. اخذ مجوز به منظور فعالیت های تجاری و اقتصادی و پرداخت حقوق حیله ی دولت در چارچوب مالیات و جلوگیری از فعالیت ها و تلاش های ناپسند و ناسالم از دیگر مزایای اخذ کد اقتصادی است.

چند نکته :

_شما قادر خواهید بود برای پیگیری وضعیت ثبت نام کد اقتصادی به سامانه ی سازمان امور مالیاتی قسمت"پیگیری سریع وضعیت ثبت نام کد اقتصادی" مراجعه کرده و نام کاربری و رمز ورود را وارد کرده و از آخرین وضعیت کد اقتصادی خود اطلاع کسب کنید و چنانچه نقصی در اطلاعات باشد از سوی سامانه، به شما اعلام خواهد شد و باید نسبت به رفع آن اقدام شود.

_برای اخذ کد اقتصادی جدید،می بایست نسبت به تکمیل پرونده مالیاتی خود در سازمان امور مالیاتی اقدام کرده و شماره واحد مالیاتی،کد اقتصادی 12 رقمی و کلاسه پرونده دریافت کنید.

در انتها خاطر نشان می شویم که در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با وکیل ثبت شرکتها تماس بگیرید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

شرایط انتخاب اسم شرکت

برای انتخاب نام شرکت باید عوامل مختلفی را در نظر داشت و به دلیل اینکه هویت حقوقی به افراد میدهد باید قانون را بطور دقیق رعایت کنند و این اسم طبق همین قانون انتخاب گردد.

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده

در صورت لزوم هیئت مدیره شرکت و همچنین بازرسان می توانند مجمع عمومی عادی را به صورت مجمع عمومی فوق العاده تشکیل دهند

اخذ جواز تأسیس صنایع

جواز تأسیس صنایع به جوازی اطلاق می شود که اشخاص حقوقی یا حقیقی کسب می کنند تا مشغول یک فعالیت تولیدی - اقتصادی شوند

مراحل ثبت شرکت در کرج

جهت انجام ثبت شرکت در کرج میبایست مراحل آن را مطابق با مقررات ثبت در اداره ثبت شرکتها به انجام رسانید

مدارک ثبت شرکت در کرج

مدارک ثبت شرکت در کرج برای هر کدام از قالب های ثبتی متفاوت می باشد و مؤسس باید بر اساس نوع فعالیت شرکت و هم چنین اعضا و شرکا مدارک مورد نیاز را تهیه کرده و به اداره ثبت شرکتها جهت ثبت ارسال نماید .

ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج

باید بدانید که هر تغییری در شرکت ملزم به تنظیم صورتجلسه می باشد در غیر اینصورت معتبر نخواهد بود

ورود و خروج شریک شرکت در کرج

در صورتی که یکی از شرکا بخواهد بر اساس دلایلی با شرکت دیگر شراکتی نداشته باشد میتوان با در نظر گرفتن تحقیقات و تفحصاتی که در نظر می توان گرفت کاهش سرمایه شرکت و یا افزایش سرمایه شرکت را در پی داشته باشد .

ثبت برند در کرج

ثبت برند در کرج مالکیت انحصاری آن در اختیار صاحب برند خواهد بود و دیگر افراد مجاز به استفاده از آن نخواهند بود.

شرکت سهامی چیست ؟

به شرکتی که سرمایه آن به صورت سهام قسمت شده باشد و سهامداران به اندازه سهام خود دارای مسئولیت هستند شرکت سهامی گفته می شود.

انواع مجامع عمومی

به گردهمایی افرادی که صاحبان سهام هستند جهت گرفتن تصمیماتی که سبب منفعت هایی برای انان می باشد مجمع گویند. مجمع عمومی عادی و مجمع عمومی فوق العاده از مهم ترین مجامع شرکت هاس سهامی می باشند.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟