لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت پیمانکاری در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت معماری در کرج ثبت شرکت گردشگری در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت موسسه در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج شرایط ثبت شرکت در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج زمان ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج ورود و خروج شریک شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره افزایش سرمایه شرکت
سایر خدمات
ثبت برند در کرج ثبت علامت تجاری در کرج ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج تشکیل پرونده مالیاتی در کرج اخذ جواز صنایع در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج رتبه بندی ( اخذ گرید ) در کرج
تماس با ما

رتبه بندی ( اخذ گرید ) در کرج


معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جهوری معیارهای تشخیص صلاحیتی را مشخص کرده است که بر اساس آن در مورد رجحان شرکتها از لحاظ کیفیت و کمیت  نسبت به یکدیگر امتیاز داده می شود که به آن گرید گفته می شود.

دو دسته بندی برای شرکت ها از نظر سازمان فنی و عمران استاندارد تعریف شده است:

 1. شرکت هایی با عنوان پیمانی.
 2. شرکت هایی با عنوان مشاور.

شرکت های پیمانکاری در 11 رشته تقسیم بندی می شوند که عبارتند از:

 1. رشته ساختمان.
 2. رشته صنعت و معدن.
 3. رشته راه و ترابری.
 4. رشته ارتباطات.
 5. رشته نفت و گاز.
 6. رشته تاسیسات
 7. رشته کشاورزی.
 8. رشته آب.
 9. رشته انرژی.
 10. رشته مرمت آثار باستانی.
 11. رشته کاوش های زمینی.

جهت شرکتهای پیمانکاری، 11 رشته برای رتبه بندی شرکت ها تعریف شده است و در پایه های 1 و 2 و 3 و 4 و 5 تعریف شده است که بالاترین رتبه،رتبه ی 1 و پایین ترین رتبه،رتبه 5 می باشد و رتبه بندی شرکت های مهندسی مشاور در سه پایه تعریف شده است که بالاترین رتبه،رتبه ی 1 و پایین ترین رتبه،رتبه ی 3 است.

شرایط لازم جهت اخذ گرید پیمانکاری در کرج

 1. ابتدا باید شرکتی تاسیس کرد و آن را در اداره ثبت شرکتها به ثبت رساند.
 2. مدرک دانشگاهی دست کم ۲/۳ اعضاء هیئت مدیره شرکت باید لیسانس فنی و مهندسی باشد.
 3. یکی از دو صورت ذیل برای اعضای هیئت مدیره شرکت در نظر گرفته شده است:
 4. حالت اول :  نیروی فنی و مهندسی یک نفر با دست کم ۷ سال سابقه ثبت شده در بیمه عادی( بیمه بیماری،بارداری و بیکاری را شامل نمیشود) نیروی فنی و مهندسی بدون سابقه یک نفر.
 5. حالت دوم : ۲ نفر نیروی فنی مهندسی که دارای سه سال سابقه ثبت شده ی  بیمه عادی داشته باشند(بیمه بیماری،بارداری و بیکاری نمیشود را در بر نمی گیرد)
 6. شرکت چنانچه یک نیروی مهندس با ۷سال سابقه را بکار گرفته باشد مجاز است در یک رشته درخواست رتبه دهد لکن درصورت بکارگیری دو نیروی مهندس  با ۳ سال سابقه قادر است در دو رشته مختلف درخواست ارائه نماید.

مدارک لازم جهت اخذ گرید در کرج

 1. شماره کداقتصادی.
 2. فتوکپی واضح اساسنامه شرکت.
 3. آگهی تاسیس شرکت.
 4. روزنامه های رسمی.
 5. آگهی تغییرات شرکت از هر نوع.
 6. فتوکپی از تمام صفحات شناسنامه چنانچه شناسنامه دارای توضیحات باشد کپی صفحه آخر باید گرفته شود.
 7. از هر دو روی کارت ملی کپی گرفته شود.
 8. از مدرک تحصیلی کپی گرفته شود.
 9.  از هر دو روی کارت پایان خدمت کپی تهیه شود.
 10. اعضاء هیئت مدیره عکس 4*3 تهیه نمایند.
 11. چنانچه کسی حق امضا دارد گواهی امضا وی خطاب به امور پیمانکاران.
 12. از 5 برگ اول تمام قراردادها کپی ارائه شود.
 13. مفاصا حساب بیمه از قراردادها ارائه شود.
 14. نامه کلاس پنج گانه انجمن صنفی شرکتها ساختمانی وتاسیساتی.
 15. مهر شرکت.

مزایای اخذ گرید در کرج

از جمله مزایای رتبه بندی عبارت است از:

 1. رتبه بندی شرکت نمونه ای از شرایط منعقد نمودن قراداد با شرکت ها و ارگان های دولتی می باشد.در صورتی که این چنین نباشد مرکز های دولتی ان اجازه را ندارند تا با شرکت هایی که بدون رتبه می باشند قراردادی را منعقد نمایند.
 2. در صنعت های مختلف رتبه بندی شرکت ها قادر می باشد تصویری از وضعیت شرکت ها باشد.
 3. برای آن که شرکت های پیمانکاری بتوانند در مناقصه های دولتی شرکت کنند بایستی دربردارنده تصدیق نامه ی صلاحیت پیمانکاری باشد.
 4. با عنایت به رتبه بندی شرکت ها و توان و نیروی مالی و فنی آن،سرمایه گذاران قادر می باشند در انتخاب شرکتی مناسب جهت انجام پروژه ی خود تصمیم گیری بهتری داشته باشند.

مراحل اخذ گرید و رتبه بندی شرکت های پیمانکاری در کرج

اخذ گرید جهت شرکت ها به نحوه ی ذیل انجام می شود:

ابتدا به سامانه ساجات وارد شده و اطلاعات درخواستی را با توجه به اوراق و مستندات وارد کرده تا جهت اخذ گرید و تایید صلاحیت متقاضی در سامانه بررسی شود. در صورتی که برای اولین بار عضو این سامانه شده اید می بایست کاربر جدیدی بسازید بعد از ثبت نام با ثبت شناسه کاربری و گذرواژه که به ایمیل یا دامنه ir ارسال شده است به سامانه تکمیل ثبت نام ساجات وارد شوید. با در نظر گرفتنن اطلاعاتی که در سامانه ساجات وارد شده است در مورد اخذ گرید تصمیم گرفته خواهد شد.چنانچه اطلاعات ثبت شده با مستندات برابری نداشته باشد برای آن قرارداد هیچ گونه امتیازی در نظر گرفته نخواهد شد.

معیارهایی جهت تعیین صلاحیت درنظر گرفته شده است که آیین نامه طبقه بندی و تشخیص صلاحیت پیمانکاران آن را تعیین کرده است و کمیته تشخیص صلاحیت و رتبه بندی با توجه به پارامترهای شرکت امتیازهایی برای شرکت در نظر خواهند گرفت.درصورتیکه شرکت حد نصاب امتیاز را اخذ نماید و صلاحیت آن تایید شود، گواهی رتبه صادر خواهد شد.

وکیل ثبت شرکتها آماده ارائه خدمات در جهت رتبه بندی شرکت در کرج می باشد،هم اکنون با وکیل ثبت شرکتها تماس بگیرید و کلیه امور خود را به ما بسپارید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

شرایط انتخاب اسم شرکت

برای انتخاب نام شرکت باید عوامل مختلفی را در نظر داشت و به دلیل اینکه هویت حقوقی به افراد میدهد باید قانون را بطور دقیق رعایت کنند و این اسم طبق همین قانون انتخاب گردد.

مجمع عمومی موسس

مجمع عمومی مؤسس به مجمعی اطلاق می شود که تنها یک بار جهت بنا نهادن شرکت برگزار می شود و اولین مجمع شرکت سهامی محسوب می شود

افزایش سرمایه شرکت

افزایش سرمایه شرکت در مجمع عمومی قابل انجام می باشد لذا در صورتی که این اختیار افزایش را به هیئت مدیره داده باشند و در اساسنامه شرکت این موردنیز ذکر شده باشد باید توسط ایشان انجام شود .

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده

در صورت لزوم هیئت مدیره شرکت و همچنین بازرسان می توانند مجمع عمومی عادی را به صورت مجمع عمومی فوق العاده تشکیل دهند

اخذ کارت بازرگانی در کرج

صادر شدن کارت بازرگانی در کرج برای آن دسته از بازرگانان می باشد که موسسه خود را در دفتر ثبت تجارتی ثبت کرده باشند

انتخاب اعضا هیئت مدیره

زمانیکه تعدادی از سهامدارن توسط مجمع عمومی مؤسس و یا مجمع عمومی عادی انتخاب می شوند که مدت معینی برای این منظور تعیین می شود که انتخاب انها بیشتر در جهت امور شرکت سهامی می باشد در نتیجه به این اجتماع از صاحبان سهام هیئت مدیره گفته می شود

ورود و خروج شریک شرکت در کرج

در صورتی که یکی از شرکا بخواهد بر اساس دلایلی با شرکت دیگر شراکتی نداشته باشد میتوان با در نظر گرفتن تحقیقات و تفحصاتی که در نظر می توان گرفت کاهش سرمایه شرکت و یا افزایش سرمایه شرکت را در پی داشته باشد .

نقل و انتقال سهام شرکت در کرج

سهام بی نام به اوراق سندی گفته می شود که آن را در وجه حامل گویند که هر کس در مجمع عمومی صاحبان سهام ارائه دهد می تواند به عنوان مالک آن شود.

هزینه ثبت شرکت در کرج

به ثبت رساندن شرکت متضمن هزینه های می باشد و به چندین مورد وابسته می باشد . هرکدام از موارد دارای هزینه های مخصوص به خود می باشند که با توجه به انواع شرکتها این هزینه ها نیز متغیر می باشد

آگهی کاهش سرمایه

پس از کاستی ها و فزونی ها ی صورت گرفته بر روی سرمایه شرکت در طی فعالیت آن ، کاهش اجباری بر روی سرمایه کنونی و حال شرکت اعمال می گردد.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟