لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت پیمانکاری در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت معماری در کرج ثبت شرکت گردشگری در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت موسسه در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج شرایط ثبت شرکت در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج زمان ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج ورود و خروج شریک شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره افزایش سرمایه شرکت
سایر خدمات
ثبت برند در کرج ثبت علامت تجاری در کرج ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج تشکیل پرونده مالیاتی در کرج اخذ جواز صنایع در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج رتبه بندی ( اخذ گرید ) در کرج
تماس با ما

شرایط ثبت شرکت در کرج


افرادی که تشکیل شرکت می دهند می بایست در سرمایه شرکت سهیم شده و شیوه ی تقسیم سود و زیان نیز پس از رسیدن به یک نقطه نظر مشترک در اساسنامه قید شده و اینگونه شکل فعالیت شرکت مشخص خواهد شد و می توانند مبادرت به شروع فعالیت تجاری نمایند. بنابراین به با روی هم گذاشتن سرمایه شرکا که با تقسیم سود و زیان همراه است جزو فعالیتهای شرکت تجاری محسوب می شود.

بر مبنای قانون تجارت شرکتهای تجاری هفت دسته می شوند که شامل :

  1.  شرکت با مسئولیت محدود.
  2. شرکت تضامنی .
  3. شرکت سهامی .
  4. شرکت نسبی.
  5. شرکت مختلط غیر سهامی. 
  6. شرکت مختلط سهامی .
  7.  شرکت تعاونی.

تنها در صورتی شرکت شکل می گیرد که بین شرکا و سهامداران با در نظر گرفتن ضوابط و قوانین حقوقی  قرادادی شکل بگیرد. شرایطی که در ذیل شرح خواهیم داد باید قانونا در قرارداد بکار گرفته شده باشد تا مورد پذیرش قرار گیرد:

شرایط ثبت شرکت در کرچ

شرایط اساسی صحت قرار داد  جهت ثبت شرکت در کرج به شرح زیر است:

قصد و رضای شرکاء

از آنجا که تاسیس شرکت بصورت اختیاری انجام می شود افرادی که جزو شرکا هستند باید برای ورود به شرکت رضایت داشته باشند.با انتخاب شرکا چنانچه هر کدام از آنها در شراکت خود دچار خطا شده یا با قصد و اختیار خود تمایل به حضور در شرت را نداشته باشد قرارداد فسخ خواهد شد.

اهلیت شرکاء

افرادی که به عنوان شریک در شرکت مشغول می شوند باید از شایستگی لازم برخوردار باشند.با توجه به این مطلب افرادی که به سن قانونی نرسیده باشند و یا از سلامت عقل و روان برخوردار نباشند قادر به تشکیل شرکت نمی باشند غیر از آنکه بنا به قوانین مدنی ولی و سرپرست قانونی داشته تا از طرف اعضا اقدام کند. در غیر این صورت شرکت باطل می باشد. خرید و فروش سهام یا سهم الشرکه از طرف افرادی که اهلیت ندارند و یا از قصد و رضا برخوردار نباشند مطابق قوانین باعث باطل شدن قرارداد نمی شود بلکه در انجام معامله سهام تاثیر گذار است.

مشروع بودن موضوع

موضوع فعالیت شرکت باید مجاز و قانونی باشد و اهدافی که برای شرکت تعیین شده است که همان رسیدن به سود است نیز باید مجاز و عاقلانه باشد.

شفافیت در موضوع قرار داد

در قرارداد نباید مساله مبهمی وجود داشته باشد  و باید کاملا واضح و مبرهن باشد . چنانچه این موارد رعایت نشود قراراد باطل خواهد بود.

حداقل تعداد تعیین شده شرکا در قانون

بنا به مقررات و قوانین با توجه به اینکه شرکت از اجتماع دو یا چند نفر تشکیل می شود باید تعداد افرادی که برای تشکیل شرکت لازم است را در نظر گرفت . شرکتهای سهامی عام جهت تشکیل دست کم باید 5 نفر شریک داشته باشد شرکت های سهامی خاص دست کم  3نفر  و شرکت های تضامنی ، شرکت با مسئولیت محدود و شرکت نسبی دست کم دو نفر و تعاونی ها هم باید دست کم 7 نفر شریک داشته باشند تا برای ثبت اقدام کنند.قانون تنها به حداقل ها اشاره کرده و برای حداکثر هیچ تعریفی ارائه نشده است و تعداد شرکا می تواند از حداقل های مشخص شده بیشتر باشد.

تامین سرمایه مورد نیاز شرکت با همکاری سهامداران و شرکا

لازمه ی تاسیس هرشرکتی سرمایه آن می باشد. باید مقدار سرمایه هر شرکت تادیه شود تا بتوانبه ثبت آن اقدام نمود.. در شرکتها ی سهامی مقدار سرمایه تعیین شده است . در شرکت سهامی عام 5 میلیون ریال و در شرکت سهامی خاص 1میلیون ریال حداقل سرمایه تعیین شده است. از آنجا که در شرکتهای اشخاص افراد اعتبار شرکت می باشند میزان سرمایه برای آنها تعیین نشده است. با این حال جهت تامین سرمایه شرکا باید با آورده های نقدی و غیر نقدی آن را فراهم نمایند.

انجام موضوع تجاری شرکت

شرکا می بایست موضوع فعالیت شرکت را مشخص کرده و ثبت نمایند چرا که همکاری شرکا با مشخص شدن موضوع است که شکل گرفته و به مرحله انجام خواهد رسید.چنانچه موضوع شرکت مشخص نباشد شرکت از اعتبار برخوردار نخواهد بود و ممکن است شرکا اعتراض کرده و منجر به انحلال شرکت شود.

چه کسانی می توانند در کرج شرکت ثبت کنند؟

مطابق با قوانین و ضوابط ایران افراد ذیل می توانند شرکت خود را به ثبت برسانند:

  • اشخاص حقیقی و حقوقی چه ایرانی باشند یا خارجی قادر خواهند بود شرکت به ثبت برسانند.
  • افراد خارجی مجاز می باشند در ایران بدون شریک ایرانی شرکت به ثبت برسانند و مالکیت آنها 100 درصد می باشد.
  • از اجتماع چند شرکت بدون حضور اشخاص حقیقی میتوان یک شرکت مستقل دایر کرد.

نکته: چنانچه فردی دارای سوء پیشینه باشد می تواند شرکت به ثبت برساند ولی قادر نیست جزء هیئت مدیره ،مدیر عامل ویا بازرسین شرکت باشد.

مواردی که ذکر گردید جزو شرایط ثبت شرکت می باشد و اگر در نظر دارید بدون اشکال شرکت خود را به ثبت برسانید باید جمیع شرایط را دارا باشید در غیر این صورت ثبت شرکت شما امکان پذیر نخواهد بود.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

شرکت سهامی چیست ؟

به شرکتی که سرمایه آن به صورت سهام قسمت شده باشد و سهامداران به اندازه سهام خود دارای مسئولیت هستند شرکت سهامی گفته می شود.

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده

در صورت لزوم هیئت مدیره شرکت و همچنین بازرسان می توانند مجمع عمومی عادی را به صورت مجمع عمومی فوق العاده تشکیل دهند

تشکیل پرونده مالیاتی در کرج

اساس تشکیل پرونده مالیاتی در کرج اینگونه است تشکیل شرکت باید به سازمان مالیاتی اعلام شود و طبق قوانین مالیاتی دو در هزار سرمایه شرکت را تادیه کند

تفاوت جواز تأسیس و پروانه بهره برداری

سند نشانگر پیش‌بینی ظرفیت و نوع تولید یک محصول را جواز تأسیس گویند که زمان صدور آن پیش از تأسیس یک واحد صنعتی یا تولیدی است؛ اما پروانه‌ی بهره برداری، سند نشانگر نوع و ظرفیت تولید ایجاد شده‌ی یک محصول بوده که زمان صدور آن پس از تأسیس واحد صنعتی و قبل از آغاز تولید می‌باشد.

تبدیل شرکت محدود به خاص در کرج

ابتدا در رابطه با تبدیل شرکت مسئولیت محدود به سهامی خاص در کرج باید در مورد شباهت ها و تفاوت های دو شرکت صحبت کنیم و بعد در مورد این که چگونه شرکت با مسئولیت محدود به شرکت سهامی خاص تبدیل می شود اطلاعاتی را ارائه دهیم. در این مقاله مطالعه نمایید

رتبه بندی ( اخذ گرید ) در کرج

معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جهوری معیارهای تشخیص صلاحیتی را مشخص کرده است که بر اساس آن در مورد رجحان شرکتها از لحاظ کیفیت و کمیت نسبت به یکدیگر امتیاز داده می شود که به آن گرید گفته می شود.

اخذ کارت بازرگانی در کرج

صادر شدن کارت بازرگانی در کرج برای آن دسته از بازرگانان می باشد که موسسه خود را در دفتر ثبت تجارتی ثبت کرده باشند

هزینه ثبت شرکت در کرج

به ثبت رساندن شرکت متضمن هزینه های می باشد و به چندین مورد وابسته می باشد . هرکدام از موارد دارای هزینه های مخصوص به خود می باشند که با توجه به انواع شرکتها این هزینه ها نیز متغیر می باشد

شرایط ثبت شرکت در کرج

تنها در صورتی شرکت شکل می گیرد که بین شرکا و سهامداران با در نظر گرفتن ضوابط و قوانین حقوقی قرادادی شکل بگیرد.

آگهی کاهش سرمایه

پس از کاستی ها و فزونی ها ی صورت گرفته بر روی سرمایه شرکت در طی فعالیت آن ، کاهش اجباری بر روی سرمایه کنونی و حال شرکت اعمال می گردد.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟