لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت پیمانکاری در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت معماری در کرج ثبت شرکت گردشگری در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت موسسه در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج شرایط ثبت شرکت در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج زمان ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج ورود و خروج شریک شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره افزایش سرمایه شرکت
سایر خدمات
ثبت برند در کرج ثبت علامت تجاری در کرج ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج تشکیل پرونده مالیاتی در کرج اخذ جواز صنایع در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج رتبه بندی ( اخذ گرید ) در کرج
تماس با ما

ثبت شرکت سهامی خاص در کرج


ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

شرکت سهامی خاص متشکل از 3 نفر سهامدار می باشد که مؤسس آن می تواند حقیقی یا حقوقی باشد. اعضای هیئت مدیره فقط باید از میان سهامداران انتخاب شود و مسئولیت شرکا در این نوع از شرکت بیشتر از شرکت با مسئولیت محدود می باشد. از آنجا که این شرکت ها متقبل مسئولیت بیشتری می باشند جهت شرکت در مناقصات و مزایده ها از اعتبار بیشتری برخوردار می باشند.سهامداران هر کدام به میزان سهام خود دارای مسئولیت می باشند و مناقصه گذاران و نهادهای دولتی به این مساله اهمیت ویژه ای می دهند. و هم چنین برای اخذ تسهیلات و ضمانت نامه های بانکی نیز این شرکتها دارای اعتبار بیشتری خواهند بود.

شرایط ثبت شرکت سهامی خاص

دست کم سه نفر به عنوان سهامدارشرکت و اعضای هیئت مدیره معرفی شوند و دو نفر نیز به عنوان بازرس انتخاب شوند.(بازسین با اعضای هیات مدیره نبایدد نسبت فامیلی داشته باشند)،اسرمایه اولیه شرکت به مبلغ 100000 تومان می باشد که باید موجود باشد و 35% از سرمایه بح حساب شرکت در حال تاسیس واریز شود.

نکته : مدیر عامل را می توان خارج از سهامداران گزینش کرد.

ویژگی های ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

ویژگی های ثبت شرکت سهامی خاص  عبارت است از :

 1. در نام شرکت سهامی خاص قبل از اسم شرکت یا بعد از آن کلمه خاص باید اضافه شود و این کلمه در کلیه نوشته های شرکت و آگهی ها باید رعایت گردد.
 2. سرمایه شرکت سهامی خاص توسط خود مؤسسین تأمین می شود و حق صدور اعلامیه پذیره نویسی را ندارند.
 3. سرمایه شرکت سهامی خاص حداقل باید یک میلیون ریال باشد.
 4. هیئت مدیره شرکت سهامی خاص حداقل باید از ۵ نفر باشد.
 5. شرکت سهامی خاص حق انتشار اوراق قرضه را ندارد.
 6. شرکت سهامی خاص نمی تواند سهام خود را برای پذیره نویسی یا فروش در بورس اوراق بهادار یا توسط بانک ها عرضه نماید یا با انتشار آگهی و اطلاعیه یا هر نوع اقدام تبلیغاتی برای فروش سهام خود مبادرت کند.

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص در کرج چگونه است ؟

 1. کامل کردن مدارک ذکر شده.
 2. در سامانه ثبت شرکت ها و مؤسسات غیر تجاری ثبت نام کرده و شماره پیگیری پرونده اخذ شود.
 3. توسط کد پیگیری پذیرش تأسیس که از سامانه ثبت شرکت ها دریافت شده است تا زمان دریافت ابلاغیه تأیید نام شرکت پیگیری مدارم وضعیت کارشناسی پرونده صورت گیرد.
 4. سهامداران به بانک مراجعه کرده و نسبت به تادیه 35% سرمایه اعلامی به حساب شرکت اقدام نمایند و از بانک تاییدیه پراخت مبنی بر واریز مبلغ دریافت کرده و به اداره ثبت شرکت ها ارائه دهند.
 5.  ازاوراق رسمی شرکت مانند اساسنامه،اظهارنامه و متن صورتجلسه از سامانه پرینت گرفته شود و تمامی صفحات آن توسط تمامی افراد شرکت امضا شود (سهامداران و هیئت مدیره)
 6. تمامی مدارک توسط پست به اداره ثبت شرکت های حوزه ی ثبتی مربوطه ارسال گردد. این مدارک مشتمل بر : کپی مدارک هویتی اعضای هیئت مدیره و سهامداران،بازرسین،نداشتن سابقه کیفری اعضای هیئت مدیره و بازرسین(شخصی که سهامدار باشد و سمتی در هیئت مدیره نداشته باشد،لازم نیست گواهی عدم سوء پیشینه ارائه دهد.)، ارائه تاییدیه بانک که دلالت بر واریز35% سرمایه اولیه شرکت به حساب شرکت مینماید به اداره ثبت شرکت ها و مؤسسات غیرتجاری استان البرز ،در صورت لزوم کپی مجوز یا مدرک تحصیلی با توجه به موضوع فعالیت شرکت ، پرینتی از اوراق رسمی شرکت مشتمل بر اساسنامه،تقاضانامه و محتوای صورتجلسه،برگ تأیید نام و پذیرش تأسیس از سامانه پرینت گرفته شود.
 7.  تا زمان دریافت ابلاغیه صدور آگهی تأسیس در سامانه ثبت شرکت ها و مؤسسات غیرتجاری وضعیت کارشناسی پرونده مورد پیگیر باشد.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت سهامي خاص در کرج

مدارک شناسایی  تمامی اعضاي هيأت مديره، سهامداران و بازرسين کپی برابر اصل شود.

کارت ملي کلیه ی اعضاي هيأت مديره، سهامداران و بازرسين کپی برابر اصل شود.

در صورتیکه اعضا هیئت مدیره يا سهامدارها شخص حقوقي باشند؛ کپی از- آگهي تأسيس-روزنامه رسمي تاسیس-روزنامه رسمي آخرين تغييرات -کپی برابر اصل مدارک هویتی نماينده شخص حقوقي.

چنانچه یکی از سهامداران حقیقی از اتباع خارجه باشد -کپی گذر نامه برابر اصل شده همراه ترجمه رسمی گذر نامه مورد نیاز است.

و اگر که حقوقي باشد تاییدیه  ثبت شرکت در مرجع ثبت شده آن کشور که بیان کننده آخرين وضعيت شرکت می باشد به همراه ترجمه رسمي آن، همچنین اصل و ترجمه وکالتنامه مورد نیاز است.

 اعضاي هيأت مديره و بازرسان شرکت تاییدیه نداشتن سابقه کیفری ارائه دهند.

همه اعضاي هيأت مديره اقرارنامه ای دال براينکه کارمند رسمي دولت نمی باشند ارائه دهند و مدير عامل نیز اقرار نامه ای دال بر اینکه مدیریت شرکت دیگری را بر عهده ندارد ارائه دهد.

امضاي وکالتنامه.

چنانچه فردی از اعضا اهلیت نداشته باشد باید قیم نامه را ارائه نماید.

تاییدیه بانک دال بر پرداخت دست کم 35 درصد سرمايه شرکت به حساب شرکت.

در صورت لزوم مجوز مرتبط با فعاليت از مرجع ذيربط ارائه شود.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت شرکت گردشگری در کرج

از گونه مسافرتهایی می باشد که فعالیتهایی در مسافرت گردشگر رخ می دهد ممکن است این فعالیتها برنامه ریزی برای سفر باشد

تعریف پیمانکار در کرج

مطابق ماده 7 قانون شرایط عمومی پیمانکار، باید گفت که پیمانکار شخص حقوقی یا حقیقی می باشد که طرف دیگر امضاء کننده ی پیمان است و اجرای موضوع پیمان را با توجه به اسناد و مدارک پیمان بر عهده گرفته است.

ویژگی های شرکت های سهامی عام در کرج

به شرکت که سرمایه آن به سهام تقسیم شده باشد و هر شریک با توجه به مقدار سهامی که خریداری نموده است در شرکت سهامدار و شریک می باشد شرکت سهامی عام گفته می شود. در این مقاله به ویژگی های شرکت سهامی عام در کرج پرداخته می شود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج

شرکت با مسئولیت محدود از جمله شرکتهایی می باشد که به منظور انجام فعالیتهای تجاری میان دو یا چند نفر شکل می گیرد.

مجمع عمومی فوق العاده چیست؟

در مواقع اضطراری و هنگامی که موضوع فوق العاده ای مطرح باشد مجمع عمومی فوق العاده تشکیل می شود.

وظایف مجمع عمومی فوق العاده چیست؟

از اجتماع صاحبان سهام مجمع عمومی فوق العاده تشکیل می شود و در زمان های اضطراری و زمانی که موضوع فوق العاده ای پیش آمده باشد مجمع عمومی فوق العاده تشکیل می گردد.برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص وظایف مجمع عمومی مقاله را بخوانید.

موضوع فعالیت شرکت خدماتی در کرج

چگونگی طراحی موضوع فعالیت شرکت یکی از مهم ترین مسائل به هنگام ثبت شرکت می باشد هدف شرکت های خدماتی از تاسیس عرضه ی خدمات می باشد و با استفاده و بهره گیری از متخصصان کاردان و با تجربه ی خود به نهاد ها و اداره های متقاضی معاضدت می رساند.

ثبت شرکت تولیدی در کرج

ابتدا برای ثبت شرکت تولیدی در کرج باید پروانه بهره برداری را اخذ نماییددر این مقاله از روش های ثبت شرکت تولیدی در کرج اطلاعاتی را کسب نمایید .

اساسنامه چیست؟

همان گونه که شناسنامه در زندگی یک شخص حقیقی ، به او هویت و اعتبار می بخشد. شخص حقوقی نیز با دارا بودن اساسنامه هویت و اعتبار پیدا می کند. بنابراین شرکت های سهامی عام،و سهامی خاص باید دارای اساسنامه ای باشند.

اساسنامه شرکت

از جمله ارکان مهم شرکتهای سهامی در کرج ، اساسنامه می باشد . در اصل تأسیس شرکتهای سهامی عام و سهامی خاص باید دارای اساسنامه باشند

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟