لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت پیمانکاری در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت معماری در کرج ثبت شرکت گردشگری در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت موسسه در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج شرایط ثبت شرکت در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج زمان ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج ورود و خروج شریک شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره افزایش سرمایه شرکت
سایر خدمات
ثبت برند در کرج ثبت علامت تجاری در کرج ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج تشکیل پرونده مالیاتی در کرج اخذ جواز صنایع در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج رتبه بندی ( اخذ گرید ) در کرج
تماس با ما

ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج


زمانی که در جهت امور تجارتی اشخاصی که در کرج در کنار هم قرار گیرند که با در نظر گرفتن تجربیات خود و توانمندیها، در عرصه تجارت بتوانند بر اساس قوانین مصوبه تجارت ، شرکت با مسئولیت محدود را در اداره ثبت شرکتها ثبت نمایند. شرکت با مسئولیت محدود از گونه شرکتهایی می باشد که با داشتن 2 الی 3 نفر می تواند به ثبت برسند . در اینگونه قالب ثبتی شرکت با مسئولیت محدود این امکان وجود دارد که بعد از ثبت در اداره ثبت شرکتها بر اساس نتایجی و موارد ذکر شده در اساسنامه آن تغییراتی را اعمال نمایند.

در نتیجه شرکا شرکت با در نظر گرفتن کلیه موارد اساسنامه شرکت و با تشکیل مجمع عمومی فوق العاده اقدام به تغییراتی در اساسنامه شرکت نمایند. از جمله این تغییرات در ذیل عنوان شده است :

 1. تغییر نام شرکت
 2. تغییر موضوع شرکت
 3. تغییر محل شرکت
 4. نقل و انتقال سهم الشرکه شرکاء
 5. افزایش سرمایه شرکت با ورود شریک یا شرکاء جدید
 6. افزایش سرمایه شرکت بدون ورود شریک یا شرکاء جدید
 7. کاهش سرمایه شرکت بدون خروج شریک
 8. کاهش سرمایه شرکت با خروج شریک
 9. تغییرات و اصلاح مواد اساساسنامه

در ادامه مقاله به توضیحات بیشتر در مورد این تغییرات شرکت با مسئولیت محدود می پردازیم ، در صورت راهنمایی بیشتر در مورد تغییرات شرکت با مسئولیت محدود می توانید با مشاوران و کارشناسان باتجربه وکیل ثبت شرکتها تماس حاصل نمایید.

در صورت تغییر در اساسنامه شرکت باید مواردی را انجام داد:

 • در ابتدا برگزاری مجمع عمومی فوق العاده و ارائه تغییرات و بحث و گفتگو و نتیجه گیری اعمال تغییرات شرکت
 • تنظیم صورتجلسه در پایان مجمع و امضا کلیه شرکا در ذیل آن
 • ثبت تغییرات شرکت در اداره ثبت شرکتها توسط سامانه اینترنتی
 • امضا کردن دفاتر ثبتی

افزایش سرمایه شرکت با مسئولیت محدود

در شروع تغییراتی در افزایش سرمایه شرکت ابتدا باید مجمع عمومی فوق العاده را تشکیل داده ، زمانی افزایش سرمایه را می توان در شرکت انجام داد که اقدام به توسعه و رشد شرکت می نمایید در نتیجه برای منعقد کردن پروژه های بزرگ می توانید تصمیم به افزایش سرمایه بزنید راهای افزایش سرمایه در شرکت های مسئولیت محدود می توان اضافه شدن سه مالشرکه باشد و یا اضافه شدن شریک جدید .

جهت اینکه افزایش سرمایه از طریق اضافه شدن سهم الشرکه شرکا در شرکت با مسئولیت محدود باشد نیاز به مدارک ذیل می باشد :

 • تنظیم صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده
 • در صورتی که افزایش سرمایه به صورت غیر نقدی باشد در تنظیم صورتجلسه باید قیمت ارزیابی شده و مشخص شود و تمامی شرکا ذیل آن را امضا نمایند .
 • مدارک مربوطه بر دعوت مطابق اساسنامه در صورت تشکیل جلسه با اکثریت اعضا

در صورتی که افزایش سرمایه را با اضافه شدن شریک جدید همراه باشد باید مدارک ذیل را ارائه دهید : 

ارائه مدارک احراز هویتی کارت ملی و شناسنامه شخص جدید که به عنوان یکی از شرکا شناخته می شود .
ارائه صورت جلسه مجمع عمومی فوق العاده
زمانی که افزایش سرمایه به صورت غیر نقدی باشد باید صورتجلسه آن را تنظیم نموده و سپس میزان سرمایه غیر نقدی را محاسبه کرده و در صورتجلسه قید گردد و ذیل اوراق آن شرکا امضا نمایند .
در صورت تشکیل جلسه با اکثریت اعضا مدارک مطابق اساسنامه ارائه داده شود .

کاهش سرمایه در شرکت با مسئولیت محدود

کاهش سرمایه در شرکتهای با مسئولیت محدود بنا به دلایلی انجام می شود ممکن است در زمانی که خسارتها و زیان هایی به شرکت وارد شود و یا یکی از شرکا از شرکت خارج شده باشد و برای جبران این خسارتها و سرو سامان دادن به شرکت و اعلام کاهش سرمایه شرکت به اداره ثبت شرکتها الزامی است که مجمع عمومی فوق العاده تشکیل شده و صورتجلسه آن تنظیم گردد که در آن سرمایه شرکت کاهش داده شود و کلیه شرکا ذیل صورتجلسه را امضا نمایند . 

در صورت ارائه صورتجلسه خسران و زیانهای وارده به شرکت و ثبت آن باید مدارکی مورد نیاز همراه آن ضمیمه کرده و به اداره ثبت شرکتها ارسال شود :

 • صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده
 • مدارک دال بر دعوت وفق اساسنامه در صورت تشکیل جلسه با اکثریت اعضاء.

زمانی که خروج یکی از شرکا باعث شده است که سرمایه شرکت کاهش یابد شریک نیز باید به اداره ثبت شرکتها مراجعه نموده و ذیل دفاتر قانونی را امضا نماید و اعلام خروج و انصراف از شراکت نماید . تنظیم صوزتجلسه مجمع عمومی فوق العاده و اراه مدارک ضمیمه ن به اداره ثبت شرکتها الزامی می باشد

نقل و انتقال سهم الشرکه در شرکت با مسئولیت محدود در کرج

شرکتهای با مسئولیت محدود زمانی دارای اعتبار می باشند که سرمایه آنها بیشتر باشد . باید این موضوع را دقت کرد که شرکا در این اعتبار سرمایه تأثیرگذار می باشند . قانون نقل و انتقال سهم الشرکه را بدون رضایت دیگر شرکا امکان پذیر نمی داند . در نتیجه کلیه شرکا باید راضی بوده تا انتقال صورت گیرد . در نتیجه تصمیم گیری در مجمع عمومی فوق العاده انجام می شود . ارائه  مدارکی الزامی می باشد که در ذیل ارائه داده شده است :

 • در صوتی که در اساسنامه وظیفه به هیئت مدیره واگذار داده شده باشد تنظیم صورتجلسه هیئت مدیره انجام شود در غیر اینصورت تنظیم صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده
 • مدارک دال بر دعوت وفق اساسنامه در صورت تشکیل جلسه با اکثریت اعضاء
 • اصل کپی سند رسمی انتقال موضوع مطابق با ماده 103 قانون تجارت
 • ارائه مدارک احراز هویتی کارت ملی و شناسنامه و هم چنین کارت پایان خدمت برای آقایان برای شرکا جدید
 • در صورت خروج یکی از اعضاء هیئت مدیره باید صورتجلسه مجمع عمومی عادی یا فوق العاده برای انتخاب عضو جدید نیز ضمیمه شود

تغییر موضوع شرکت با مسئولیت محدود در کرج

زمانی که شرکت را تأسیس می کنید بر اساس موضوع فعالیت آن  تأسیس را انجام می دهید بعداز ثبت بنا بر دلایلی ممکن است که این موضوع تغییراتی در آن بوجود آید که این تغییرات باید در اداره ثبت شرکتها با ارائه مدارکی ثبت شود .

در این صورت تغییر موضوع شرکت با مسئولیت محدود بر طبق تشخیص مجمع عمومی فوق العاده و راضی بودن کلیه شرکا امکان پذیر می باشد . در نتیجه بعد از تصویب و تنظیم صورتجلسه مجمع باید ذیل اوراق را شرکا امضا نموده و سپس مدارک ذیل را ارائه دهید :

 • صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده
 • در صورت نیاز ارائه مجوز
 • مدارک دال بر دعوت وفق اساسنامه در صورت تشکیل جلسه با اکثریت اعضاء

مراحل ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج

 برای انجام تغییرات مربوط به شرکت های با مسئولیت محدود بهتر است از مشاوره ای خبره و یک کارشناس متخصص در حوزه ثبت شرکت و ثبت تغییرات ان بهره ببرید تا قوانین پیچیده در این مسیر باعث اشتباه و خطاهای ثبتی نشوید. این اشتباهات می تواند باعث مشکلات حقوقی و قانونی زیادی برای شرکت ها بشود . بنابر این توصیه می کنیم همین امروز با کارشناسان و متخصصین وکیل ثبت شرکتها  برای اعمال تغییرات شرکت با مسئولیت محدود خود تماس بگیرید .

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

تفاوت جواز تأسیس و پروانه بهره برداری

سند نشانگر پیش‌بینی ظرفیت و نوع تولید یک محصول را جواز تأسیس گویند که زمان صدور آن پیش از تأسیس یک واحد صنعتی یا تولیدی است؛ اما پروانه‌ی بهره برداری، سند نشانگر نوع و ظرفیت تولید ایجاد شده‌ی یک محصول بوده که زمان صدور آن پس از تأسیس واحد صنعتی و قبل از آغاز تولید می‌باشد.

ثبت برند در کرج

ثبت برند در کرج مالکیت انحصاری آن در اختیار صاحب برند خواهد بود و دیگر افراد مجاز به استفاده از آن نخواهند بود.

شرایط انتخاب اسم شرکت

برای انتخاب نام شرکت باید عوامل مختلفی را در نظر داشت و به دلیل اینکه هویت حقوقی به افراد میدهد باید قانون را بطور دقیق رعایت کنند و این اسم طبق همین قانون انتخاب گردد.

تغییر آدرس شرکت در کرج

اقدام به تغییر در آدرس شرکت می نمایید حالا بنا بر دلایلی این تغییرات انجام می شود جهت رسمیت یافتن می توان با تنظیم صورتجلسه ای در اداره ثبت شرکتها آن تغییرات را عملی سازید.

هزینه ثبت شرکت در کرج

به ثبت رساندن شرکت متضمن هزینه های می باشد و به چندین مورد وابسته می باشد . هرکدام از موارد دارای هزینه های مخصوص به خود می باشند که با توجه به انواع شرکتها این هزینه ها نیز متغیر می باشد

ورود و خروج شریک شرکت در کرج

در صورتی که یکی از شرکا بخواهد بر اساس دلایلی با شرکت دیگر شراکتی نداشته باشد میتوان با در نظر گرفتن تحقیقات و تفحصاتی که در نظر می توان گرفت کاهش سرمایه شرکت و یا افزایش سرمایه شرکت را در پی داشته باشد .

اخذ کارت بازرگانی در کرج

صادر شدن کارت بازرگانی در کرج برای آن دسته از بازرگانان می باشد که موسسه خود را در دفتر ثبت تجارتی ثبت کرده باشند

اخذ کداقتصادی

پس از ثبت شرکت یا موسسه و پس از صدور آگهی تاسیس باید در عرض دو ماه در دارایی تشکیل پرونده داده و برای دریافت کد اقتصادی اقدام نماید

تشکیل پرونده مالیاتی در کرج

اساس تشکیل پرونده مالیاتی در کرج اینگونه است تشکیل شرکت باید به سازمان مالیاتی اعلام شود و طبق قوانین مالیاتی دو در هزار سرمایه شرکت را تادیه کند

افزایش سرمایه شرکت

افزایش سرمایه شرکت در مجمع عمومی قابل انجام می باشد لذا در صورتی که این اختیار افزایش را به هیئت مدیره داده باشند و در اساسنامه شرکت این موردنیز ذکر شده باشد باید توسط ایشان انجام شود .

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟