لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت پیمانکاری در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت معماری در کرج ثبت شرکت گردشگری در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت موسسه در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج شرایط ثبت شرکت در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج زمان ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج ورود و خروج شریک شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره افزایش سرمایه شرکت
سایر خدمات
ثبت برند در کرج ثبت علامت تجاری در کرج ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج تشکیل پرونده مالیاتی در کرج اخذ جواز صنایع در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج رتبه بندی ( اخذ گرید ) در کرج
تماس با ما

ثبت شرکت سهامی عام در کرج


شرکت سهامی عام شرکتی می باشد که 30درصد از سرمایه آن به وسیله فروش سهام به مردم به غیر از سهامداران شرکت فروخته و فراهم می گردد.

ثبت شرکت سهامی عام در کرج

یا به بیانی دیگر گونه ای از شرکت های سهامی عام می باشند که بخشی از سرمایه شرکت را به وسیله فروش سهام به مردم فراهم می کنند. تنوع فعالیت این قسم از شرکت ها بسیار متنوع و گسترده می باشد و طیف گسترده ای از فعالیت های تجاری و یا بازرگانی را دربر می گیرد.

ثبت شرکت سهامی عام به مجوز از بورس، بانک مرکزی نیازمند می باشد.

خرید و فروش شرکت های سهامی عام در قانون جدید مالیاتی 1395 به پرداخت نمودن 4 درصد مبلغ نقل و انتقال به دارایی نیازی ندارد.

موضوع فعالیت شرکت سهامی عام در کرج

شرکت های سهامی عام در کرج این قابلیت را دارند تا در موضوعاتی به شرح ذیل به ثبت برسند:

 1. احداث کارخانه.
 2. احداث سد.
 3. احداث طرح ها و برنامه های راه سازی.
 4. صنایع بزرگ از قبیل  فولاد . سیمان . خودروسازی.
 5. صنایع پتروشیمی.
 6. تاسیس بانک.
 7. مشارکت در طرح های عمرانی مختلف.

و بسیاری موارد دیگر.

شرایط ثبت شرکت سهامی عام در کرج

در کنار اسم شرکت ذکر واژه سهامی از الزامات و ضروریات می باشد و بایستی به شکل خوانا و اشکار در کلیه ورقه های اسناد شرکت از قبیل : اساسنامه، اوراق سهام، سربرگ ها مهر و برگه های دیگر در کنار اسم شرکت واژه سهامی عام ذکر گردد.

در شرکت های سهامی عام در کرج تعداد تاسیس کنندگان اولیه حداق 5 نفر است که این تعداد قابل افزایش می باشد ولی نبایستی از 5 نفر کمتر گردد و هم چنین نبایستی کلیه شرکا از 18 سال کمتر باشد.

به منظور تاسیس و راه اندازی شرکت سهامی عام در کرج حداقل میزان سرمایه اولیه 5.000.000 پنج میلیون ریال می باشد که قابلیت افزایش را دارد ولی نبایستی از این میزان کمتر گردد.

در شرکت های سهامی عام در کرج میزان و مقدار مسئولیت کیفری هر کدام یک از شرکا و سهامداران در قرض ها و بدهی های شرکت طبق میزان مبلغ اسمی سهام آن ها مشخص میگردد.

همان گونه که در فوق ذکر شد در این نوع از شرکت ها سرمایه به شکل مشارکتی و از روش فروش و واگذاری سهام به مردم مهیا و فراهم می گردد که در برابر آن برخی از مالکیت شرکت هم به خریدار سهام انتقال می بابد و شخصی که در شرکت دربردارنده سهام می باشد مطابق با سهامی که خریداری نموده است در ضرر و منفعت شرکت سهم خواهد داشت و اگر شرکت به سود رسید سود خواهد کرد و اگر شرکت با زیان مواجه شد سهامداران هم ضرر خواهند کرد.

اما موسسین بایستی در ابتدای این امر 20در صد از تمام سرمایه را خودشان ضمانت نمایند که از این 20درصد  به میزان 35 درصد ازآن را به شکل نقدی در حسابی به اسم شرکت که نزد بانک افتتاح نموده اند به مدت زمان 1 هفته الی 10روز واگذار نمایند و رسید آن را همراه با مدارک دیگر به مرجع ثبت شرکت ها ارائه نمایند. .( پس از گذشت مدت زمان ذکر شده این مبلغ توسط شرکا و موسسین شرکت قابل برداشت و استفاده می باشد . )

بعد از آن طرح ابلاغیه پذیره نویسی سهام شرکت را به همراه اظهارنامه ای که پیوست اساسنامه شرکت می باشد تهیه می نمایند.

کامل ترین و جامع ترین نوع شرکت سهامی شرکت سهامی عام در کرج می باشد که به منظور به انجام رسانیدن طرح ها و برنامه های بزرگ که به سرمایه فراوان و مشارکت گسترده جمعی نیازمند است بهترین گزینه می باشد.

هم چنین اشخاصی که قصد دارند به بازار بورس وارد شوند بایستی در چارچوب یک شرکت سهامی عام در کرج حضور داشته باشند تا در این سازمان عضو شوند و به صورت رسمی شناخته شوند.

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت سهامی عام در کرج 

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی عام در کرج به شرح ذیل می باشد:

 1. رونوشت شناسنامه موسسین ارائه گردد.
 2. رونوشت کارت ملی موسسین ارائه گردد.
 3. 2 رونوشت اظهارنامه ی شرکت ارائه گردد.
 4.  2 جلد طرح اساسنامه شرکت ارائه گردد.
 5.  2 رونوشت طرح اعلامیه ی پذیره نویسی سهام ارائه گردد.
 6. گواهی بانکی مبنی بر تودیع 35 درصد از سرمایه شرکت در بانک بایستی ارائه گردد و از الزامات می باشد.
 7.  2 رونوشت صورت جلسه ی مجمع عمومی موسسین ارائه گردد.
 8. 2 رونوشت صورت جلسه ی هیئت مدیران ارائه گردد. تعداد اعضای هیئت مدیره نبایستی از 5 نفر کمتر باشند .
 9.  آگهی دعوت مجمع عمومی موسسین و روزنامه تعیین شده ارائه گردد.
 10. بایستی مجوزهای لازم از نهاد های مربوطه دریافت و ارائه گردد.

مراحل ثبت شرکت سهامی عام در کرج 

این شرکت از گونه شرکتهای سهامی می باشد که همانند دیگر شرکتها متقاضیان در کرج می توانند در اداره ثبت شرکتها اقدامات لازم ثبت را انجام دهند . جهت مطالعه بیشتر می توانید به مقاله مراحل ثبت شرکت در کرج مراجعه نمایید و برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید با شماره تلفن 26655119-026  32137-026 تماس بگیرید.

در انتها خاطر نشان می شویم که در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با وکیل ثبت شرکتها تماس بگیرید و از تجربیات مشاوران و کارشناسان خبره و کاردان ما بهره مند شوید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت شرکت تولیدی در کرج

ابتدا برای ثبت شرکت تولیدی در کرج باید پروانه بهره برداری را اخذ نماییددر این مقاله از روش های ثبت شرکت تولیدی در کرج اطلاعاتی را کسب نمایید .

اقدامات لازم بعد از ثبت شرکت در کرج

در اصل بعد از اتمام مراحل ثبت شرکت در کرج بلافاصله نباید شروع به فعالیت کرد از نظر قانون اقدامات اولیه بعد از تاسیس شرکت ضروری می باشد که انجام ندادن آنها باعث می شود که شرکت جریمه شود در این مقاله به شرح آنها پرداخته می شود

مجمع عمومی فوق العاده چیست؟

در مواقع اضطراری و هنگامی که موضوع فوق العاده ای مطرح باشد مجمع عمومی فوق العاده تشکیل می شود.

موضوع فعالیت شرکت خدماتی در کرج

چگونگی طراحی موضوع فعالیت شرکت یکی از مهم ترین مسائل به هنگام ثبت شرکت می باشد هدف شرکت های خدماتی از تاسیس عرضه ی خدمات می باشد و با استفاده و بهره گیری از متخصصان کاردان و با تجربه ی خود به نهاد ها و اداره های متقاضی معاضدت می رساند.

وظایف مجمع عمومی عادی چیست؟

در این مقاله به وظایف مجمع عمومی عادی پرداخته شده است برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را بخوانید.

وظایف مجمع عمومی فوق العاده چیست؟

از اجتماع صاحبان سهام مجمع عمومی فوق العاده تشکیل می شود و در زمان های اضطراری و زمانی که موضوع فوق العاده ای پیش آمده باشد مجمع عمومی فوق العاده تشکیل می گردد.برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص وظایف مجمع عمومی مقاله را بخوانید.

ثبت شرکت گردشگری در کرج

از گونه مسافرتهایی می باشد که فعالیتهایی در مسافرت گردشگر رخ می دهد ممکن است این فعالیتها برنامه ریزی برای سفر باشد

وظایف مجمع عمومی موسس چیست؟

در این مقاله به وظایف مجمع عممی موسس پرداخته شده است برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را بخوانید.

ثبت شرکت آموزشی در کرج

اگر قصد دارید شخصیت حقوقی فعالیت آموزشی انجام دهید بایستی جهت ثبت غیر تجاری مبادرت نمایید. در این مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود

ثبت شرکت پیمانکاری در کرج

تأسیس شرکتهای پیمانکاری را می توان اشخاص حقیقی و حقوقی در کرج در جهت فعالیت های عمرانی و هم چنین پیمانکاری انجام داد

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟