لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت پیمانکاری در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت معماری در کرج ثبت شرکت گردشگری در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت موسسه در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج شرایط ثبت شرکت در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج زمان ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج ورود و خروج شریک شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره افزایش سرمایه شرکت
سایر خدمات
ثبت برند در کرج ثبت علامت تجاری در کرج ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج تشکیل پرونده مالیاتی در کرج اخذ جواز صنایع در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج رتبه بندی ( اخذ گرید ) در کرج
تماس با ما

ثبت شرکت سهامی عام در کرج


شرکت سهامی عام شرکتی می باشد که 30درصد از سرمایه آن به وسیله فروش سهام به مردم به غیر از سهامداران شرکت فروخته و فراهم می گردد.

ثبت شرکت سهامی عام در کرج

یا به بیانی دیگر گونه ای از شرکت های سهامی عام می باشند که بخشی از سرمایه شرکت را به وسیله فروش سهام به مردم فراهم می کنند. تنوع فعالیت این قسم از شرکت ها بسیار متنوع و گسترده می باشد و طیف گسترده ای از فعالیت های تجاری و یا بازرگانی را دربر می گیرد.

ثبت شرکت سهامی عام به مجوز از بورس، بانک مرکزی نیازمند می باشد.

خرید و فروش شرکت های سهامی عام در قانون جدید مالیاتی 1395 به پرداخت نمودن 4 درصد مبلغ نقل و انتقال به دارایی نیازی ندارد.

موضوع فعالیت شرکت سهامی عام در کرج

شرکت های سهامی عام در کرج این قابلیت را دارند تا در موضوعاتی به شرح ذیل به ثبت برسند:

 1. احداث کارخانه.
 2. احداث سد.
 3. احداث طرح ها و برنامه های راه سازی.
 4. صنایع بزرگ از قبیل  فولاد . سیمان . خودروسازی.
 5. صنایع پتروشیمی.
 6. تاسیس بانک.
 7. مشارکت در طرح های عمرانی مختلف.

و بسیاری موارد دیگر.

شرایط ثبت شرکت سهامی عام در کرج

در کنار اسم شرکت ذکر واژه سهامی از الزامات و ضروریات می باشد و بایستی به شکل خوانا و اشکار در کلیه ورقه های اسناد شرکت از قبیل : اساسنامه، اوراق سهام، سربرگ ها مهر و برگه های دیگر در کنار اسم شرکت واژه سهامی عام ذکر گردد.

در شرکت های سهامی عام در کرج تعداد تاسیس کنندگان اولیه حداق 5 نفر است که این تعداد قابل افزایش می باشد ولی نبایستی از 5 نفر کمتر گردد و هم چنین نبایستی کلیه شرکا از 18 سال کمتر باشد.

به منظور تاسیس و راه اندازی شرکت سهامی عام در کرج حداقل میزان سرمایه اولیه 5.000.000 پنج میلیون ریال می باشد که قابلیت افزایش را دارد ولی نبایستی از این میزان کمتر گردد.

در شرکت های سهامی عام در کرج میزان و مقدار مسئولیت کیفری هر کدام یک از شرکا و سهامداران در قرض ها و بدهی های شرکت طبق میزان مبلغ اسمی سهام آن ها مشخص میگردد.

همان گونه که در فوق ذکر شد در این نوع از شرکت ها سرمایه به شکل مشارکتی و از روش فروش و واگذاری سهام به مردم مهیا و فراهم می گردد که در برابر آن برخی از مالکیت شرکت هم به خریدار سهام انتقال می بابد و شخصی که در شرکت دربردارنده سهام می باشد مطابق با سهامی که خریداری نموده است در ضرر و منفعت شرکت سهم خواهد داشت و اگر شرکت به سود رسید سود خواهد کرد و اگر شرکت با زیان مواجه شد سهامداران هم ضرر خواهند کرد.

اما موسسین بایستی در ابتدای این امر 20در صد از تمام سرمایه را خودشان ضمانت نمایند که از این 20درصد  به میزان 35 درصد ازآن را به شکل نقدی در حسابی به اسم شرکت که نزد بانک افتتاح نموده اند به مدت زمان 1 هفته الی 10روز واگذار نمایند و رسید آن را همراه با مدارک دیگر به مرجع ثبت شرکت ها ارائه نمایند. .( پس از گذشت مدت زمان ذکر شده این مبلغ توسط شرکا و موسسین شرکت قابل برداشت و استفاده می باشد . )

بعد از آن طرح ابلاغیه پذیره نویسی سهام شرکت را به همراه اظهارنامه ای که پیوست اساسنامه شرکت می باشد تهیه می نمایند.

کامل ترین و جامع ترین نوع شرکت سهامی شرکت سهامی عام در کرج می باشد که به منظور به انجام رسانیدن طرح ها و برنامه های بزرگ که به سرمایه فراوان و مشارکت گسترده جمعی نیازمند است بهترین گزینه می باشد.

هم چنین اشخاصی که قصد دارند به بازار بورس وارد شوند بایستی در چارچوب یک شرکت سهامی عام در کرج حضور داشته باشند تا در این سازمان عضو شوند و به صورت رسمی شناخته شوند.

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت سهامی عام در کرج 

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی عام در کرج به شرح ذیل می باشد:

 1. رونوشت شناسنامه موسسین ارائه گردد.
 2. رونوشت کارت ملی موسسین ارائه گردد.
 3. 2 رونوشت اظهارنامه ی شرکت ارائه گردد.
 4.  2 جلد طرح اساسنامه شرکت ارائه گردد.
 5.  2 رونوشت طرح اعلامیه ی پذیره نویسی سهام ارائه گردد.
 6. گواهی بانکی مبنی بر تودیع 35 درصد از سرمایه شرکت در بانک بایستی ارائه گردد و از الزامات می باشد.
 7.  2 رونوشت صورت جلسه ی مجمع عمومی موسسین ارائه گردد.
 8. 2 رونوشت صورت جلسه ی هیئت مدیران ارائه گردد. تعداد اعضای هیئت مدیره نبایستی از 5 نفر کمتر باشند .
 9.  آگهی دعوت مجمع عمومی موسسین و روزنامه تعیین شده ارائه گردد.
 10. بایستی مجوزهای لازم از نهاد های مربوطه دریافت و ارائه گردد.

مراحل ثبت شرکت سهامی عام در کرج 

این شرکت از گونه شرکتهای سهامی می باشد که همانند دیگر شرکتها متقاضیان در کرج می توانند در اداره ثبت شرکتها اقدامات لازم ثبت را انجام دهند . جهت مطالعه بیشتر می توانید به مقاله مراحل ثبت شرکت در کرج مراجعه نمایید و برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید با شماره تلفن 26655119-026  32137-026 تماس بگیرید.

در انتها خاطر نشان می شویم که در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با وکیل ثبت شرکتها تماس بگیرید و از تجربیات مشاوران و کارشناسان خبره و کاردان ما بهره مند شوید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

نمونه آگهی دعوت مجمع عمومی فوق العاده

در این مقاله نمونه ای از آگهی دعوت مجمع عمومی فوق العاده پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید

ثبت شرکت عمرانی در کرج

از گونه شرکتهای مهم در کرج شرکت عمرانی می باشد که متقاضیان بسیاری این نوع شرکت را جهت تاسیس انتخاب می نمایند در این مقاله به توضیحات بیشتر د رمورد ثبت شرکت عمرانی در کرج می پردازیم لطفا مطالعه نمایید.

موضوع فعالیت شرکت خدماتی در کرج

چگونگی طراحی موضوع فعالیت شرکت یکی از مهم ترین مسائل به هنگام ثبت شرکت می باشد هدف شرکت های خدماتی از تاسیس عرضه ی خدمات می باشد و با استفاده و بهره گیری از متخصصان کاردان و با تجربه ی خود به نهاد ها و اداره های متقاضی معاضدت می رساند.

تفاوت اساسنامه و شرکتنامه

اسناسنامه نوعی از اسناد مهم شرکت محسوب می شود اساسنامه برای شرکتهای سهامی می باشد ولی شرکتنامه برای کلیه ی شرکت ها الزامی نمی باشد در حقیقت شرکت نامه تنها به شرکت هایی از قبیل شرکت با مسئولیت محدود ، تضامنی ، نسبی تعلق دارد

اساسنامه چیست؟

همان گونه که شناسنامه در زندگی یک شخص حقیقی ، به او هویت و اعتبار می بخشد. شخص حقوقی نیز با دارا بودن اساسنامه هویت و اعتبار پیدا می کند. بنابراین شرکت های سهامی عام،و سهامی خاص باید دارای اساسنامه ای باشند.

مجمع عمومی عادی چیست؟

مجمع عمومی متشکل از شرکاء شرکت و مجموع اشخاصی می باشد که شخصیت شرکت را به وجود آورده‌اند و شخصیت حقوقی شرکت وابسته به وجود آن‌ها می باشد. مجمع عمومی بالاترین مرکز قدرت و تصمیم‌گیری شرکت و تعیین کننده مقررات آن می‌باشد.

شرایط بازرسین شرکت سهامی خاص

به وسیله قانون گذار وظیفه های بازرسین شرکت سهامی خاص به عنوان یکی از پایه و اساس اصلی و با اهمیت شرکت های سهامی بسیار گسترده تعریف شده است

چگونگی ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

در این مقاله درمورد چگونگی ثبت شرکت سهامی خاص در کرج مطالبی ارائه شده است مقاله را بخوانید.

ثبت شرکت ارزان در کرج

شرکتهایی که در اداره ثبت شرکتها د رکرج به ثبت می رسند باید در برابر ثبت آن هزینه هایی پرداخت نمایند تا ثبت قانونی برسند . در این مقاله به ثبت شرکتهای ارزان در کرج نیز پرداخته می شود .

ثبت شرکت ساختمانی در کرج

در این مقاله درباره ثبت شرکت ساختمانی در کرج مطالبی ارائه شده است مقاله را بخوانید.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟