لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت پیمانکاری در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت معماری در کرج ثبت شرکت گردشگری در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت موسسه در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج شرایط ثبت شرکت در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج زمان ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج ورود و خروج شریک شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره افزایش سرمایه شرکت
سایر خدمات
ثبت برند در کرج ثبت علامت تجاری در کرج ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج تشکیل پرونده مالیاتی در کرج اخذ جواز صنایع در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج رتبه بندی ( اخذ گرید ) در کرج
تماس با ما

مراحل ثبت شرکت در کرج


جهت انجام ثبت شرکت در کرج میبایست مراحل آن را مطابق با مقررات ثبت در اداره ثبت شرکتها به انجام رسانید. متقاضیان ثبت شرکتها معمولا با این سوال روبرو هستند که مراحل ثبت شرکت چیست و به دنبال یک مرجع جهت اخذ راهنمایی می باشند . ما در این مقاله به این سوال پاسخ داده و به تشریح مراحل ثبت شرکت پرداخته ایم. متقاضیان می توانند با مطالعه این مقاله به جواب سوالات خود دست پیدا کرده و به شرح ذیل جهت انجام امور ثبتی خود اقدام نمایند.

شرکت چیست؟

از اجتماع اشخاص حقیقی و حقوقی برای کسب سود و عرضه ی کالاها و خدمات با کیفیت در جامعه شرکت تشکیل می شود.به سبب ماده ی 195 قانون تجارت ثبت همه ی شرکت های ذکر شده در این قانون الزامی می باشد و تابع جمیع مقررات و قوانینی قانون ثبت شرکت ها می باشد.مطابق قانون ثبت اسناد ثبت شرکتنامه ها هم اجباری است.

لذا با عنایت به مواد ذکر شده در صورتی که یکی از شرکت های تجاری پروسه مربوط به ثبت را سپری ننمود و به ثبت نرسانید رسمیت ندارد و برخلاف قانون می باشد و مراجع ذیصلاح قادر می باشند از انجام فعالیت های آن جلوگیری کنند.

مزایای ثبت شرکت

1.انجام فعالیت ها ی شرکت به صورت قانونی

همه ی فعالیت ها و اموری را که می خواهیم در عرصه ی کسب و کار انجام بدهیم در صورتی که در قالب شرکت انجام گردد حالت رسمی پیدا می کند و دربردارنده ی ارزش بیشتری می گردد.قانون بر فعالیت این شرکت ها نظارت می کند و همه ی فعالیت ها بایستی طبق قانون باشند در این صورت اشخاص و شرکت ها بیشتر علاقه دارند با شما همکاری داشته باشند.

2. تمام اعضا نسبت به فعالیت های شرکت مسئول هستند

هنگامی که شرکتی را ثبت می کنیم ضرر و منفعت و همه ی فعالیت هایی که در شرکت روی می دهد برعهده یک شخص نمی باشد بلکه همه ی اعضای شرکت مسئول آن می باشند.

3.تمام اعضا از حقوق قانونی بهره مند هستند و قانون از آن ها حمایت می کند

هنگامی که شراکت اعضا به شکل رسمی و قانونی باشد هر زمان که بین اعضا مشکلی پیش بیاید از راه قانونی قادر می باشند مشکل خود را حل و فصل نمایند.

4.با ثبت شرکت می توانند در مناقصات و مزایده ها شرکت کنند

اشخاص به صورت شخصی قادر نمی باشند در مزایده ها و مناقصه ها شرکت کنند بلکه بایستی در چارچوب شرکت در این مناقصه ها شرکت نمایند.

5.شرکت های بزرگ  و برند ها، نماینده گی خود را به شرکت ها می دهند

در صورتی که شخصی تمایل داشته باشد از یکی از شرکت های بااعتبار نمایندگی بگیرد و با آن شرکت فعالیت داشته و کار کند نخست بایستی شرکت خود را ثبت کند زیرا این نمایندگی ها با شرکت ها راحت تر کار می کنند.

6.تمام اطلاعات مربوط به شرکت ها باید واضح و کامل باشد

بعد از اینکه شرکت خود را ثبت نمودید بایستی هیچ گونه شک و شبهه تی در باره شرکت جهت اشخاصی که قصد دارند با شرکت کارکنند وجود نداشته باشد بنابراین شرکت ها وظیفه دارند کلیه ی اطلاعات مورد نیاز خود را در روزنامه های کثیرالانتشار چاپ و منتشر نمایند.

7.هر چه قدر از تاریخ ثبت شرکت ها بگذرد به اعتبار شرکت افزوده می شود 

هر چه از تاریخ ثبت شرکت ها سپری گردد موجب افزایش اعتبار شرکت می گردد.

8.با ثبت شرکت ها می شود از مزایای دریافت وام و اعتبارات استفاده کرد

بعضی از امتیازها و وام ها به اشخاص اعطا نمی گردد و تنها در قالب شرکت می توان از این تسهیلات و امتیازها برخوردار شد.

9.باثبت شرکت می توان با سایر کشور ها مبادلات تجاری داشت

وقتی شرکتی ثبت می گردد امکان مبادلات تجاری با کشورهای دیگر محقق می شود.

مراحل ثبت شرکت در کرج

1. تعیین نوع شرکت

با توجه به نوع فعالتی که مد نظر شما است و با درنظر گرفتن شرایط کلی و اهدافی که برای رسیدن به ان برنامه ریزی کرده اید و همچنین متناسب با امکاناتی که در اختیار دارید ماده 20 قانون تجارت،شرکتهایی را تعریف کرده است که می توانید یکی از آنها را به عنوان شرکت مورد نظر خود گزینش نمائید.شایان ذکر است در ایران ثبت شرکتهای ذیل نسبت به دیگر شرکتها متداول می باشد: شرکت سهامی خاص، شرکا با مسئولیت محدود، شرکت تضامنی، شرکت تعاونی و پس از اینها شرکت سهامی عام می باشد.

2.انتخاب شرکاء و سهامداران

شرکت از اجتمع دو یا چند نفر به عنوان شریک تشکیل می شود که هر کدام از آنها به نوبه ی خود می بایست از تخصص، سرمایه، کارر و سایر قابلیتهایی که در دست دارند در امور شرکت استفاده نمایند به همین جهت انتخاب شریک یکی از مهمترین مراحلی است که جهت تشکیل آن باید در نظر گرفت.پس از تشکیل شرکت مسائل زیادی دراداره و روند امور پیش خواهد آمد که شرکا باید در تمامی انها با یکدیگر اتفاق و همکاری داشته باشند.من جمله سود و زیان و چالش ها و تصمیم گیری ها و ...حتی در این میان ممکن است انحلال شرکت نیز در دستور کار قرار گیرد که باید شرکا جملگی تا آخرین روز فعالیت شرکت با یکدیگر به بهترین نحو همکاری داشته باشند.

3.تعیین سرمایه شرکت و آورده ها

با توجه به نوع شرکتی که به ثبت می رسانید سرمایه ای که باید به عنوان آورده داشته باشید اعم از سرمایه نقدی و غیر نقد مختلف خواهد بود.

 • برای ثبت شرکت دست کم یک میلیون ريال سرمایه لازم می باشد.
 • در صورتی که یکی از شرکا بخواهد آورده غیر نقدی تسلیم نماید از قبیل ملک ، خودرو، ماشین آلات و هر چیزی از این دست که کارشناس رسمی دادگستری باید آن را ارزیابی نماید و بصورت رسمی به اداره ثبت شرکتها ارسال کرد تا بتوان از آن به عنوان سرمایه غیرنقدی استفاده کرد.

4.تعیین موضوع فعالیت شرکت

برای تعیین موضوع فعالیت شرکت باید نهایت دقت نظر را به کار بگیرید تا در روند ثبت شرکت با مشکل مواجه نشوید و با موفقیت شرکت خود را به ثبت برسانید.بنابراین تعیین موضوع فعالیت شرکت از اهمیت ویژه ای جهت ثبت شرکت برخوردر است.

چهار دسته موضوع فعالیت برای شرکتها تعریف شده است که عبارتند از:

 1.  موضوعاتی که انحصارا ارگان های دولتی و سازمان های حکومتی میتوانند آن را بکار گیرند و عموم مردم مجاز به استفاده از آن نمی باشند.
 2.  برخی از موضوعات پیش از آنکه شرکت را به ثبت برسانید نیاز دارد از وزارت خانه،ارگان یا نهاد مربوطه مجوز اخذ نمایند و به اداره ثبت شرکتها ارسال شود.
 3. برخی از موضوعات نیز پیش از ثبت به مجوز احتیاج ندارند لکن بعد از اینکه شرکت به ثبت رسید جهت شروع فعالیت خود باید از وزارت خانه، سازمان و یا نهاد مربوطه مجوز دریافت کنند.
 4. موضوعات دیگری نیز هستند که پیش از ثبت و پس از آن احتیاج به مجوز ندارند

بهتر است جهت گزینش موضوع شرکت با کارشناسان و مشاوران ثبتی مشورت نمائید چرا که یک انجام و انتخاب صحیح شما به دید تخصصی نیازمند می باشد.

5.تعیین نام شرکت

جهت اگاهی از چگونگی انتخاب نام شرکت به مقاله ی ....... مراجعه فرمائید.

6. تعیین سمت اعضا هیئت مدیره و وضعیت حق امضاء شرکت

تمامی شرکتها دارای مدیرعامل، رئیس هیئت مدیره، نایب رئیس هیئت مدیره و عضو هیئت مدیره می باشند و با توجه به نوع شرکت  بازرس اصلی و علی البدل نیز حضور دارند.بنابراین عنوان هر کدام ازز اعضا باید مشخص شود و همچنین افرادی که حق امضا دارند نیز باید مشخص شوند.

7.تهیه و امضا مدارک شرکت

پس از طی کردن مراحل فوق مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت نیز باید تهیه شود و شرکا و سهامداران و بازرسین شرکت باید آنها را امضا نمایند.

مدارک ثبت شرکت در کرج 

 1. فتوکپی مدارک شناسایی،تاییدیه نداشتن سابقه کیفری مدیر عامل و اعضای هیات مدیره، کپی مدارک هویتی و تاییدیه نداشتن سوء پیشینه بازرس اصلی و علی البدل ( در شرکت های سهامی خاص )
 2. نام شرکت مشخص شود.
 3. موضوع فعالیت شرکت تعیین شود.
 4.  تعیین میزان سرمایه شرکت.
 5.  آدرس شرکت که باید در حوزه منطقه ثبتی باشد.
 6. سهامداران و میزان سهام آن ها مشخص شود.
 7.  مدیران شرکت و سمت آن ها تعیین شود.
 8. اسامی افرادی که دارای حق امضا می باشند.
 9.  بازرسین شرکت مشخص شوند( مخصوص شرکت های سهامی خاص)
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

شرایط انتخاب اسم شرکت

برای انتخاب نام شرکت باید عوامل مختلفی را در نظر داشت و به دلیل اینکه هویت حقوقی به افراد میدهد باید قانون را بطور دقیق رعایت کنند و این اسم طبق همین قانون انتخاب گردد.

اخذ کارت بازرگانی در کرج

صادر شدن کارت بازرگانی در کرج برای آن دسته از بازرگانان می باشد که موسسه خود را در دفتر ثبت تجارتی ثبت کرده باشند

تغییر آدرس شرکت در کرج

اقدام به تغییر در آدرس شرکت می نمایید حالا بنا بر دلایلی این تغییرات انجام می شود جهت رسمیت یافتن می توان با تنظیم صورتجلسه ای در اداره ثبت شرکتها آن تغییرات را عملی سازید.

ثبت تغییرات موسسه غیر تجاری در کرج

بعد از اینکه ثبت آنها به پایان رسید این امکان برای موسسات غیرتجاری در کرج وجود دارد بنابر اساسنامه ای که در زمان تأسیس تنظیم می شود ، تغییراتی را اعمال نمایند

انواع مجامع عمومی

به گردهمایی افرادی که صاحبان سهام هستند جهت گرفتن تصمیماتی که سبب منفعت هایی برای انان می باشد مجمع گویند. مجمع عمومی عادی و مجمع عمومی فوق العاده از مهم ترین مجامع شرکت هاس سهامی می باشند.

شرایط ثبت شرکت در کرج

تنها در صورتی شرکت شکل می گیرد که بین شرکا و سهامداران با در نظر گرفتن ضوابط و قوانین حقوقی قرادادی شکل بگیرد.

پروانه بهره برداری وزارت صنایع

به مجوزی پروانه بهره برداری گفته می شود که برای کلیه فعالیت های صنعتی صادر می شود. در صورتی می توان پروانه بهره برداری را کسب کرد که کلیه پیش نیازهای ضروری جهت شروع فعالیت تدارک دیده شده باشد

ثبت شرکت خدماتی در کرج

شرکتهای خدماتی که در کرج به ثبت می رسند نیاز نمی باشد که مؤسس آن تحصیلات بالایی داشته باشد . معمولا از اهداف ثبت شرکتهای خدماتی ، ارائه خدمات می باشد

شرکت سهامی چیست ؟

به شرکتی که سرمایه آن به صورت سهام قسمت شده باشد و سهامداران به اندازه سهام خود دارای مسئولیت هستند شرکت سهامی گفته می شود.

ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج

باید بدانید که هر تغییری در شرکت ملزم به تنظیم صورتجلسه می باشد در غیر اینصورت معتبر نخواهد بود

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟