لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت پیمانکاری در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت معماری در کرج ثبت شرکت گردشگری در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت موسسه در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج شرایط ثبت شرکت در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج زمان ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج ورود و خروج شریک شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره افزایش سرمایه شرکت
سایر خدمات
ثبت برند در کرج ثبت علامت تجاری در کرج ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج تشکیل پرونده مالیاتی در کرج اخذ جواز صنایع در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج رتبه بندی ( اخذ گرید ) در کرج
تماس با ما

مراحل ثبت شرکت در کرج


جهت انجام ثبت شرکت در کرج میبایست مراحل آن را مطابق با مقررات ثبت در اداره ثبت شرکتها به انجام رسانید. متقاضیان ثبت شرکتها معمولا با این سوال روبرو هستند که مراحل ثبت شرکت چیست و به دنبال یک مرجع جهت اخذ راهنمایی می باشند . ما در این مقاله به این سوال پاسخ داده و به تشریح مراحل ثبت شرکت پرداخته ایم. متقاضیان می توانند با مطالعه این مقاله به جواب سوالات خود دست پیدا کرده و به شرح ذیل جهت انجام امور ثبتی خود اقدام نمایند.

مراحل ثبت شرکت در کرج

1- تعیین نوع شرکت

با توجه به نوع فعالتی که مد نظر شما است و با درنظر گرفتن شرایط کلی و اهدافی که برای رسیدن به ان برنامه ریزی کرده اید و همچنین متناسب با امکاناتی که در اختیار دارید ماده 20 قانون تجارت،شرکتهایی را تعریف کرده است که می توانید یکی از آنها را به عنوان شرکت مورد نظر خود گزینش نمائید.شایان ذکر است در ایران ثبت شرکتهای ذیل نسبت به دیگر شرکتها متداول می باشد: شرکت سهامی خاص، شرکا با مسئولیت محدود، شرکت تضامنی، شرکت تعاونی و پس از اینها شرکت سهامی عام می باشد.

2- انتخاب شرکاء و سهامداران

شرکت از اجتمع دو یا چند نفر به عنوان شریک تشکیل می شود که هر کدام از آنها به نوبه ی خود می بایست از تخصص، سرمایه، کارر و سایر قابلیتهایی که در دست دارند در امور شرکت استفاده نمایند به همین جهت انتخاب شریک یکی از مهمترین مراحلی است که جهت تشکیل آن باید در نظر گرفت.پس از تشکیل شرکت مسائل زیادی دراداره و روند امور پیش خواهد آمد که شرکا باید در تمامی انها با یکدیگر اتفاق و همکاری داشته باشند.من جمله سود و زیان و چالش ها و تصمیم گیری ها و ...حتی در این میان ممکن است انحلال شرکت نیز در دستور کار قرار گیرد که باید شرکا جملگی تا آخرین روز فعالیت شرکت با یکدیگر به بهترین نحو همکاری داشته باشند.

3- تعیین سرمایه شرکت و آورده ها

با توجه به نوع شرکتی که به ثبت می رسانید سرمایه ای که باید به عنوان آورده داشته باشید اعم از سرمایه نقدی و غیر نقد مختلف خواهد بود.

نکته 1: برای ثبت شرکت دست کم یک میلیون ريال سرمایه لازم می باشد.

نکته 2: در صورتی که یکی از شرکا بخواهد آورده غیر نقدی تسلیم نماید از قبیل ملک ، خودرو، ماشین آلات و هر چیزی از این دست که کارشناس رسمی دادگستری باید آن را ارزیابی نماید و بصورت رسمی به اداره ثبت شرکتها ارسال کرد تا بتوان از آن به عنوان سرمایه غیرنقدی استفاده کرد.

4- تعیین موضوع فعالیت شرکت

برای تعیین موضوع فعالیت شرکت باید نهایت دقت نظر را به کار بگیرید تا در روند ثبت شرکت با مشکل مواجه نشوید و با موفقیت شرکت خود را به ثبت برسانید.بنابراین تعیین موضوع فعالیت شرکت از اهمیت ویژه ای جهت ثبت شرکت برخوردر است.

چهار دسته موضوع فعالیت برای شرکتها تعریف شده است که عبارتند از:

الف) موضوعاتی که انحصارا ارگان های دولتی و سازمان های حکومتی میتوانند آن را بکار گیرند و عموم مردم مجاز به استفاده از آن نمی باشند.

ب) برخی از موضوعات پیش از آنکه شرکت را به ثبت برسانید نیاز دارد از وزارت خانه،ارگان یا نهاد مربوطه مجوز اخذ نمایند و به اداره ثبت شرکتها ارسال شود.

پ) برخی از موضوعات نیز پیش از ثبت به مجوز احتیاج ندارند لکن بعد از اینکه شرکت به ثبت رسید جهت شروع فعالیت خود باید از وزارت خانه، سازمان و یا نهاد مربوطه مجوز دریافت کنند.

ت) موضوعات دیگری نیز هستند که پیش از ثبت و پس از آن احتیاج به مجوز ندارند

بهتر است جهت گزینش موضوع شرکت با کارشناسان و مشاوران ثبتی مشورت نمائید چرا که یک انجام و انتخاب صحیح شما به دید تخصصی نیازمند می باشد.

5- تعیین نام شرکت

جهت اگاهی از چگونگی انتخاب نام شرکت به مقاله ی ....... مراجعه فرمائید.

6- تعیین سمت اعضا هیئت مدیره و وضعیت حق امضاء شرکت

تمامی شرکتها دارای مدیرعامل، رئیس هیئت مدیره، نایب رئیس هیئت مدیره و عضو هیئت مدیره می باشند و با توجه به نوع شرکت  بازرس اصلی و علی البدل نیز حضور دارند.بنابراین عنوان هر کدام ازز اعضا باید مشخص شود و همچنین افرادی که حق امضا دارند نیز باید مشخص شوند.

 7- تهیه و امضا مدارک شرکت

پس از طی کردن مراحل فوق مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت نیز باید تهیه شود و شرکا و سهامداران و بازرسین شرکت باید آنها را امضا نمایند.

مدارک ثبت شرکت در کرج 

الف : فتوکپی مدارک شناسایی ، تاییدیه نداشتن سابقه کیفری مدیر عامل و اعضای هیات مدیره، کپی مدارک هویتی و تاییدیه نداشتن سوء پیشینه بازرس اصلی و علی البدل ( در شرکت های سهامی خاص )

ب: نام شرکت مشخص شود.

ج: موضوع فعالیت شرکت تعیین شود.

چ: تعیین میزان سرمایه شرکت

و: آدرس شرکت که باید در حوزه منطقه ثبتی باشد.

ه: سهامداران و میزان سهام آن ها مشخص شو��.

ز: مدیران شرکت و سمت آن ها تعیین شود.

ی: اسامی افرادی که دارای حق امضا می باشند.

د:  بازرسین شرکت مشخص شوند( مخصوص شرکت های سهامی خاص)

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت آنلاین شرکت در کرج

مراجعه کنندگان از طریق اینترنت و بدون مراجعه به اداره ثبت شرکت بتوانند مراحل ثبت شرکت را انجام دهند

ورود و خروج شریک شرکت در کرج

در صورتی که یکی از شرکا بخواهد بر اساس دلایلی با شرکت دیگر شراکتی نداشته باشد میتوان با در نظر گرفتن تحقیقات و تفحصاتی که در نظر می توان گرفت کاهش سرمایه شرکت و یا افزایش سرمایه شرکت را در پی داشته باشد .

ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج

بعد از اینکه شرکت سهامی خاص بر اساس قوانین تجارت در کرج ثبت شد مؤسسین آن می توانند طبق موارد ذکر شده در اساسنامه شرکت و ساختار آن اقدام به ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص نمایند

تنظیم طرح توجیهی در کرج

یکی از مسائل با اهمیتی که با ارائه طرح توجیهی میتوان از امتیازات آن بهره مند شد اخذ وام یا تسهیلات از بانکها می باشد

کارت بازرگانی چیست ؟

کارت بازرگانی مجوزی است که به دارندگان آن اعم از حقیقی یا حقوقی اجازه می دهد در حوزه صادرات و واردات مشغول تجارت شود. تعداد کثیری از کسانی که نسبت به اخذ کارت بازرگانی از وزارت بازرگانی اقدام کرده اند از مزایای آن برخوردار می شوند

اخذ کارت بازرگانی در کرج

صادر شدن کارت بازرگانی در کرج برای آن دسته از بازرگانان می باشد که موسسه خود را در دفتر ثبت تجارتی ثبت کرده باشند

جواز تأسیس صنایع

جواز تأسیس صنایع به جوازی اطلاق می شود که اشخاص حقوقی یا حقیقی کسب می کنند تا مشغول یک فعالیت تولیدی - اقتصادی شوند

ثبت علامت تجاری در کرج

فعالان تجاری اعم از حقیقی و حقوقی در کرج برای رقابت و پیشرفت در بازارهای تجاری و رشد اقتصادی برای محصولات یا خدمات خود علائمی را در نظر گرفته و طراحی می کنند که نمایانگر محصولات و خدمات آنها باشد

شرکت سهامی چیست ؟

به شرکتی که سرمایه آن به صورت سهام قسمت شده باشد و سهامداران به اندازه سهام خود دارای مسئولیت هستند شرکت سهامی گفته می شود.

وظایف مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده

در صورت لزوم هیئت مدیره شرکت و همچنین بازرسان می توانند مجمع عمومی عادی را به صورت مجمع عمومی فوق العاده تشکیل دهند

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟