لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت پیمانکاری در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت معماری در کرج ثبت شرکت گردشگری در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت موسسه در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج شرایط ثبت شرکت در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج زمان ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج ورود و خروج شریک شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره افزایش سرمایه شرکت
سایر خدمات
ثبت برند در کرج ثبت علامت تجاری در کرج ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج تشکیل پرونده مالیاتی در کرج اخذ جواز صنایع در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج رتبه بندی ( اخذ گرید ) در کرج
تماس با ما

قوانین انتخاب نام شرکت در کرج


انتخاب نمودن اسم شرکت در کرج نیازمند رعایت بعضی اصول است که در این مقاله سعی شده است تا جای ممکن به این موارد اشاره نمود. اسم شرکت می بایست از سه سیلاب تشکیل شده باشد.

قوانین انتخاب نام شرکت در کرج

10 شرط اصلی انتخاب نام شرکت در کرج به منظور ثبت شرکت در کرج به شرح ذیل می باشد:

 1. دارای ریشه فارسی باشد.
 2. غیرقارسی نباشد.
 3. با شئونات انقلاب اسلامی ایران منافات نداشته باشد.
 4. تکراری نباشد.به سایتwww.ilenc.irمراجعه نمایید و نام پیشنهادی را جستجو نمایید توجه کنید که دو کلمه از نام پیشنهادی با اسامی دارای سابقه بایستی متمایز و متفاوت باشد.
 5. دارای اسم خاص باشد.
 6. از اعداد به صورت ریاضی آن استفاده نشود ، بلکه  بایستی به صورت حروف نوشته شود.
 7. از عناوین ایثارگران و شاهد و مانند آن ها  که انحصاراً تحت نظارت سازمان محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران می باشد، استفاده نشود.
 8. از عنوان های شعرا، دانشمندان و کاشفان در عصر معاصراستفاده نشود.
 9. عدم استفاده از حروف اول چند کلمه بعنوان اسم مخفف و یا ترکیبی از چند حرف.
 10. عدم استفاده از حرف اول بعضی از کلمات مثل: اچ تی سی ، ام دی اف، پی وی سی.

برخی از نام هایی که نباید به عناوین شرکت ها در کرج اضافه شوند به شرح ذیل می باشد :

ملی ، ایران، ملت، کشور، انتظام، نظام، نفت ، پتروشیمی ، دادگستر، بنیاد ، سازمان ، مرکز ، بهزیست ، بانک ، بسیج، جهاد ،  آسانسور ، آژانس، ایثار،ایثارگران ، شاهد ، شهید، آزاده، جانبازان، تکنو ، فامیلی ،فیلتر  ، نیک ، باور، میکروبرد، تست ، استار ، تک ، مدرن ،  پیک ، امنیت،  کارواش ، فانتزی ، شهروند ، اقتصاد ،میهن ، جوانان ، ایمان ، دکوراسیون ، هدف ، سپاه ، تکنیک ، دیتا، تک نو، تکنولوژی ، اورست ، مونتاژ، ونوس ، دفتر، ایتال ، بیو، کنترل ، متریک ، مترلژی.

راهنمایی در انتخاب نام های معادل :

شما می توانید برای نام های ذکر شده در بالا از نام های معادل آن ها استفاده نمایید.مثلا :

آپارتمان = کاشانه.

تکنیک = فن.

تکنولــوژی = فن آوری یا فن آوران.

کلینیک =درمانگاه.

دکوراسیون = آرایه.

سیستم = چرخه.

در ادامه راهنمای تعیین نام شرکت در کرج که توسط سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ارایه شده است ، آورده ایم.

راهنمای تعیین نام شرکت در کرج 

راهنمای تعیین نام شرکت در کرج به منظور ثبت شرکت به شرح ذیل می باشد :                                 

 1. تعیین نام هرشخصیت حقوقی همراه با ثبت هر شرکت یا موسسه وابسته به رعایت کلیه قوانین و دستورات مربوطه و عندالاقتضاء اخذ مجوزهای لازم و ارائه کلیه مدارک ثبت شرکت ممکن خواهد بود.
 2. متقاضی تعیین نام می بایست احدی از سهامداران یا موسسین یا وکیل رسمی دادگستری ( با ارائه وکالت نامه ) باشد.
 3. نام های درخواستی متقاضیان نبایستی سابقه عین ، تشابه و یا نظیر در بانک اطلاعاتی اداره کل ثبت شرکت ها وموسسه های غیرتجاری داشته باشد. (بند 138 بخش نامه های ثبتی)
 4. از به کاربردن و استفاده نمودن اسامی و اصطلاحات بیگانه در نام شرکت یا موسسه خـودداری نمایید و درصورت ابهام درخصوص نداشتن معادل فارسـی می بایست به بانک اطلاعاتی یا کتاب های مرجع و لغت نامه های زبان و ادب فارسی مراجعه نمود و درغیر این صورت از فرهنگستان زبان و ادب فارسی استعلام شود.
 5. واژه هایی که فرهنگستان زبان و ادب فارسی وضع معادل فارسی را برای آن ها ضروری  نمی داند و هم چنین کلماتی که هنوز واژه فارسی معادل آن ها از سوی فرهنگستان به تصویب نرسیده است از شمول  قانون " ممنوعیت به کارگیری اسامی ، عناوین و اصطلاحات بیگانه مستثنی هستند.
 6. استفاده  نمودن از اسامی مشهور و معروف که موجب فریب افکار عمومی می شود ممنوع می باشد.
 7. اسامی که خلاف نظم عمومی و اخلاق حسنه و مذهبی باشد قابل تأیید و ثبت نمی باشد.
 8. کلماتی از قبیل ساختمانی ، بازرگانی ، تجاری ، مهندسی ، مهندسی مشاور ، حقوقی ، تولیدی و ... شرحی برموضوع فعالیت محسوب می شود و در بررسی نام یا نام های درخواستی به منظور رعایت عدم سابقه و تشابه جزئی از نام محسوب نمی شود.
 9. استفاده نمودن از کلماتی از قبیل بنیاد، انجمن،کانون،تشکل،بانک،بهزیست،بهداشت، گمرک، ارشاد، تبلیغ، تبلیغات، فرهنگی هنری ، صندوق قرض الحسنه ، لیزینگ و... در نام شرکت یا موسسه نیازمند دریافت  مجوز از مراجع ذیصلاح می باشد.
 10. استفاده نمودن از کلماتی از قبیل ایران، کشور، ملی ، ملت و ... در نام های پیشنهادی به دلیل جلوگیری از سوء استفاده های  احتمالی پذیرفته نمی شود.
 11. استفاده نمودن از گویش ها و لهجه بومی در نام های پیشنهادی با ارائه تائیدیه از کتب فرهنگ بومی و درغیراین صورت با ارائه تائیدیه از فرمانداری ، شورای شهر، بخشداری بلامانع  می باشد.
 12. ارائه مستندات فرهنگ لغات فارسی یا بومی و نقشه جغرافیایی ایران جهت تأیید مکان استفاده شده درنام در اسامی پیشنهادی توسط شرکت یا موسسه در شرف تأسیس به  اداره کل ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری الزامی است.
 13. پیشنهاد اسامی و اتخاذ عناوینی که اختصاص به تشکیلات دولتی و کشوری دارد از طرف متقاضیان پذیرفته نخواهد شد.
 14. استفاده نمودن از اسم های ائمه و نام های متبرکه در موسسات خیریه ، فرهنگی و شرکت های خدمات زیارتی پس از دریافت مجوز و درصورت رعایت سایر موارد ممکن می باشد.
 15. درثبت شرکت های مشارکتی، می توان از نام کامل شرکت خارجی یا قسمتی از نام شرکت خارجی به همراه نام کاملاً فارسی و مصطلح (به عنوان پسوند) با ارائه مدارک شرکت خارجی و ترجمه رسمی اوراق آن استفاده نمود.
 16. تخصیص عین نام با همان زبان و با رسم الخط فارسی به شعبات و نمایندگی های شرکت های خارجی ممکن می باشد.
 17. موسسه های غیر تجاری و شرکت های تعاونی از پرداخت نمودن هزینه تعیین نام معاف می باشند.
 18. نام های تائید شده قابل انتقال به غیر نمی باشند.( حتی با تنظیم سند رسمی )
 19. جهت ثبت شرکت های تعاونی ابتدا بایستی نام پیشنهادی از مراجع وزارت تعاون طی نامه ای جداگانه درخواست گردد.
 20. در تعیین  نام شرکت های تجاری تضامنی، مختلط غیرسهامی، مختلط سهامی و نسبی رعایت مواد (117)، (141) ، (162) و (184) قانون تجارت الزامی است.
 21. درصورت پاسخ منفی به نام های پیشنهادی نیازی به پرداخت مجدد مبلغ 40،000 ریال نمی باشد. البته در صورت سپری شدن زمانی بیشتر از 3 ماه از تاریخ تایید و تصدیق نام و در صورت عدم ثبت شرکت به دلایل مختلف و هم چنین تغییر نام در خواست کننده بایستی نسبت به واریز مبلغ فوق به شماره حساب مربوطه و ارائه فیش آن اقدام نمایند.

مشاوران و کارشناسان ما در وکیل ثبت شرکتها آماده ارائه خدمات در جهت ثبت شرکت در کرج می باشند،لذا در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با وکیل ثبت شرکتها تماس حاصل کنید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

قوانین ثبت شرکت در کرج

برای آن که شرکتی در کرج تأسیس و راه اندازی شود مستلزم قصد و اراده شرکا می باشد و به دریافت اجازه قبلی از مقام های اداری نیازمند نمی باشد.

نمونه آگهی دعوت مجمع عمومی فوق العاده

در این مقاله نمونه ای از آگهی دعوت مجمع عمومی فوق العاده پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید

مجمع عمومی موسس چیست؟

به جهت فراهم نمودن شرایط ثبت و ثبت شرکت مجمع عمومی موسس تشکیل می شود که با انتخاب نخستین مدیران و بازرس یا بازرسان شرکت ماموریت آن پایان یافته و شخصیت حقوقی آن به پایان می رسد.برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را بخوانید.

اقدامات لازم بعد از ثبت شرکت در کرج

در اصل بعد از اتمام مراحل ثبت شرکت در کرج بلافاصله نباید شروع به فعالیت کرد از نظر قانون اقدامات اولیه بعد از تاسیس شرکت ضروری می باشد که انجام ندادن آنها باعث می شود که شرکت جریمه شود در این مقاله به شرح آنها پرداخته می شود

مجمع عمومی عادی چیست؟

مجمع عمومی متشکل از شرکاء شرکت و مجموع اشخاصی می باشد که شخصیت شرکت را به وجود آورده‌اند و شخصیت حقوقی شرکت وابسته به وجود آن‌ها می باشد. مجمع عمومی بالاترین مرکز قدرت و تصمیم‌گیری شرکت و تعیین کننده مقررات آن می‌باشد.

مدارک ثبت شرکت سهامی عام در کرج

جهت ثبت شرکت سهامی عام در کرج نیاز به ارائه مدارکی می باشید الزامی است که این مدارک برای اداره شرکتها ارسال شود میتوانید مقاله مدارک ثبت شرکت سهامی عام در کرج را مطالعه نمایید .

ثبت شرکت کشاورزی در کرج

جهت انجام ثبت شرکت کشاورزی در کرج می توان مثل شرکت های دیگر در چارچوب های سهامی خاص یا با مسئولیت محدود برای ثبت مبادرت کرد.

زمان ثبت شرکت در کرج

افرادی که می خواهند شرکتی را ثبت کنند این موضوع برای آن ها حائز اهمیت است مدت زمانی است که برای ثبت شرکت طول می کشد.

اساسنامه چیست؟

همان گونه که شناسنامه در زندگی یک شخص حقیقی ، به او هویت و اعتبار می بخشد. شخص حقوقی نیز با دارا بودن اساسنامه هویت و اعتبار پیدا می کند. بنابراین شرکت های سهامی عام،و سهامی خاص باید دارای اساسنامه ای باشند.

ثبت شرکت تضامنی در کرج

برای تشکیل و ثبت شرکت تضامنی در کرج بایستی مواردی به شرح ذیل انجام گردد برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را بخوانید.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟