لوگو سفید ایلیا
خانه ثبت شرکت در کرج
ثبت شرکتهای تخصصی
ثبت شرکت پیمانکاری در کرج ثبت شرکت خدماتی در کرج ثبت شرکت بازرگانی در کرج ثبت شرکت معماری در کرج ثبت شرکت گردشگری در کرج
ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت شرکت سهامی خاص در کرج ثبت موسسه در کرج مراحل ثبت شرکت در کرج شرایط ثبت شرکت در کرج مدارک ثبت شرکت در کرج زمان ثبت شرکت در کرج هزینه ثبت شرکت در کرج
ثبت تغییرات شرکت در کرج
ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در کرج ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در کرج ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در کرج ثبت تغییرات موسسه در کرج تغییر آدرس شرکت در کرج ورود و خروج شریک شرکت در کرج نقل و انتقال سهام شرکت در کرج انتخاب اعضا هیئت مدیره افزایش سرمایه شرکت
سایر خدمات
ثبت برند در کرج ثبت علامت تجاری در کرج ثبت طرح صنعتی در کرج ثبت اختراع در کرج تنظیم طرح توجیهی در کرج تشکیل پرونده مالیاتی در کرج اخذ جواز صنایع در کرج اخذ کد اقتصادی در کرج اخذ کارت بازرگانی در کرج رتبه بندی ( اخذ گرید ) در کرج
تماس با ما

ثبت علامت تجاری در کرج


فعالان تجاری اعم از حقیقی و حقوقی در کرج برای رقابت و پیشرفت در بازارهای تجاری و رشد اقتصادی برای محصولات یا خدمات خود علائمی را در نظر گرفته و طراحی می کنند که نمایانگر محصولات و خدمات آنها باشد و قادر باشد وجه تمایزی با دیگر کالاها ایجاد نماید.  برای ثبت علائم تجاری اجباری در نظر گرفته نشده است و فقط در مواردی که دولت آن را الزامی کرده باشد.لکن چنانچه قصد بر این باشد که از علامت تجاری به صورت انحصاری استفاده شود باید علامت را به ثبت رساند.

جهت ثبت علامت تجاری باید به سایت اداره مالکیت صنعتی مراجعه کرد و تمامی مراحل ثبت را انجام داد.

هرگاه علامت تجاری به ثبت برسد پس از اینکه اظهارنامه ارائه شد از همان تاریخ مورد پشتیبانی قرار خواهد گرفت.و زمان اعتبار آن نیز برای مدت 10 سال می باشد.

علامتهای تجاری را می توان به دیگران انتقال داد لکن این نقل و انتقال باید از طریق ضوابط و مقررات صورت پذیرد تا دارای اعتبار باشد. در ثبت علامت تجاری باید در نظر داشت باعث خطا، اشتباه، فریب و گمراهی مصرف کننده نشود و مخاطب بتواند علامت تجاری را از علامتهای دیگر که ممکن است با هم مشابهت داشته باشند تمیز دهد و باعث تردید مشتری در انتخاب محصول یا خدمات نشود. علامتهای تجاری باید مبتکرانه و نوین باشند. همچنین نباید مشابه علامت های به ثبت رسیده قبل باشد.

علائم تجاری قابل ثبت

به هر واژه، حرف ، عدد، ترسیمات، عکس، شکل، رنگ، تصویر، برچسب یا تلفیقی از آنها که جهت تفکیک محصولات یا خدمات استفاده میشوند علامت تجاری اطلاق می شود.کشورهایی نیز هستند که در آن شعارهای تبلیغاتی علامت تجاری به حساب می آیند.

علائم تجاری غیر قابل ثبت

واژه‌های عامیانه ،. واژه‌هایی که به شرح محصول یا خدمات می پردازند و علائم منحرف کننده ، علائمی که با قوانین جامعه و موازین اخلاقی جامعه مغایرت داشته باشند.پرچم‌ها ، علائم سلطنتی، نشان های رسمی دولتی و نشان‌های کشورها و سازمان‌های بین المللی که به دفتر بین‌المللی سازمان جهانی مالکیت معنوی (wipo) معرفی شده باشد.

مزایای ثبت علامت تجاری در کرج

 1. حق استفاده ی انحصاری علامت تجاری فقط برای کسی شناخته خواهد شد که علامت خود را به ثبت رسانیده باشد.به این معنی که اشخاصی که علامت خود را به ثبت نرسانند نمی توانند از استفاده اشخاص دیگر از آن علامت جلوگیری کنند و به این  جهت کلیه تجار و موسسات تجاری، برای حفظ علامت خود از تقلید و تقلب ، علایم خود را به ثبت می رسانند.
 2. ثبت علامت تجاری ضمانت می کند که مشتریان می توانند محصولات را از یکدیگر تشخیص دهند.
 3. ثبت علامت تجاری برای محصولات و شرکت و خدمات شما ایجاد شهرت و وجه می کند.
 4. ثبت علامت تجاری شرکت ها را تشویق می کند در حفظ یا بهبود کیفیت محصولات سرمایه گذاری کنند.
 5. ثبت علامت تجاری شرکت ها را قادر می سازد تا محصولاتشان را از یکدیگر متمایز سازند.
 6. ثبت علامت تجاری ممکن است برای دریافت وام مفید باشند.
 7. ثبت علامت تجاری می تواند برای سهامداران نیز ایجاد ارزش افزوده ی سهام کند و باعث افزایش درآمد شرکت شود.
 8. علامت تجاری ثبت شده ،قابل نقل و انتقال است .بنابراین،می توان آن را انتقال داد.
 9. با ثبت علامت تجاری می توان تفویض اجازه ی استفاده از یک علامت تجاری ثبت شده را به شرکت های ثالث داد که می تواند منبع درآمد بیشتری برای شرکت یا شخص به وجود آورد و یا اساس انعقاد یک موافقت نامه ی اعطای نمایندگی فروش باشد.
 10. امکان دارد ثبت علامت تجاری دارایی ارزشمند کسب و کار باشند.
 11. ثبت علامت تجاری جزء ضروری موافقت نامه های اعطای نمایندگی است .
 12. با ثبت علامت تجاری اجازه استفاده از آن ها به اشخاص ثالث داده می شود و منبع مستقیم درآمد از محل حق امتیازها می باشند.
 13. ثبت علامت تجاری وسیله ی بازاریابی و اساس ایجاد وجهه و شهرت شرکت ها هستند.

مدارک لازم جهت ثبت علامت تجاری در کرج

اشخاص حقوقی

 1. فتوکپی مدارک شرکت (آگهی تاسیس ، هر نوع تغییرات اعم ازتغییر نام ، تغییر آدرس ، تغییر مدیرعامل شرکت ، روزنامه تاسیس و تغییرات.
 2. فتوکپی مجوز های شرکت (پروانه بهره برداری ، جواز تاسیس.
 3. فتوکپی کارت بازرگانی ( به اسم شرکت یا بنام مدیرعامل شرکت)
 4. فتوکپی مدارک هویتی مدیرعامل شرکت.
 5. نمونه ای از علامت مورد  درخواست در ابعاد 10 در 10 سانتی متر.
 6. مهر شرکت.

اشخاص حقیقی

 1. فتوکپی مدارک شناسایی درخواست کننده.
 2. فتوکپی جواز کسب یا مجوز فعالیت خدماتی.
 3. فتوکپی کارت بازرگانی.
 4. نمونه ای از علامت تجاری در ابعاد 10 در 10 سانتی متر.

مراحل ثبت علامت تجاری در کرج

مراحل ثبت علامت تجاری بعد از انتخاب نام صورت می گیرد که به شرح ذیل می باشد:

 1. به سامانه اداره مالکیت معنوی به نشانی http://iripo.ssaa.ir وارد شده و فرم مربوطه را کامل نمائید.
 2.  این فرم دربرگیرنده ی اطلاعات مالک ، بارگذاری ضمائم اظهارنامه ،مشخصات دریافت کننده ابلاغیه  ، برای اطمینان از درستی اطلاعات وارد شده بازبینی تمامی اطلاعات و ضمائم بارگذاری شده ، تادیه هزینه ثبت اظهارنامه می باشد. 
 3. اخذ رمز اظهارنامه و کد پیگری 
 4. کارشناس مربوطه پس ازتادیه هزینه به بررسی اولیه  اظهارنامه پرونده می پردازد( با کامل کردن اطلاعات در سامانه ممکن است جواب ارائه شده یکی از سه حالت اخطار نقص /  رد پرونده / آگهی نوبت اول باشد. چنانچه آگهی نوبت اول به شما اعلام شد یعنی در اطلاعات پرونده اشکال یا نقصی موجود نمی باشد و باید مبادرت به ارائه مدارک شود.
 5. مدارک به اداره مالکیت معنوی ارائه گردد.
 6. هزینه روزنامه رسمی اول تادیه شود.

چنانچه انتشار آگهی انجام شد وتا  30 روز پس از آن  ادعایی در مورد علامت مورد  درخواست مطرح نشد قادر خواهید بود برای آگهی نوبت دوم اقدام نمائید.

در انتها خاطر نشان می شویم که در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با وکیل ثبت شرکتها تماس بگیرید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت علامت تجاری در کرج

فعالان تجاری اعم از حقیقی و حقوقی در کرج برای رقابت و پیشرفت در بازارهای تجاری و رشد اقتصادی برای محصولات یا خدمات خود علائمی را در نظر گرفته و طراحی می کنند که نمایانگر محصولات و خدمات آنها باشد

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟